wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sio pieluchy
Autor Wiadomość
aga40 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 711
Wysłany: 2012-09-05, 13:47   

moje dziecko zaczyna budzic sie rano ze sucha pielucha :mryellow: :mryellow: o3wiscie nie codziennie, ale to juz cos! tak srednio to rodbi cos 2-3 razy dziennie :-D aktualnie uzywamy jednorazowych majteczek, bo normalnych pieluch dzieciowi nie zaloze- nie da sie :-P bez pieluch nie moze chodzic, bo dziec by zamiatal intymnymi czesciami ciala kafelki i brudny dywan. no coz, ma 17 i pol miesiaca i nie chodzi bez podparcia. bylam u osteopaty i wszystko ok! czasem tak sie zdarza...
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-09-05, 18:19   

gosia z badylem napisał/a:
A wczoraj to się tak bawił na golasa, że nie zauważył że sra i biegnąc po piłkę obsrał se nogę od uda do ziemi :roll:

:lol: :lol: :lol:
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-09-05, 18:33   

kazikss napisał/a:
W "treningu nocnikowym" bardzo pomocne są pieluchy wielorazowe (troche można poczytac o tym tutaj www.ekopieluchujemy.pl/pieluchopedia.php?page=nocnik.html]www.ekopieluchujemy.pl/pieluchopedia.php?page=nocnik.html ).
Dziecko czuje zdecydowanie mniejszy komfort niż w przypadku pampersów (które wciagają wszystko) i ma większą motywację by korzystać z nocnika


Może jak moje wielorazowo pieluchowane dziecko nauczy się czytać, to to przeczyta i się dowie, i zacznie wreszcie na ten nocnik sikać ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
kazikss 

Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 27
Wysłany: 2012-09-06, 11:35   

MartaJS napisał/a:
kazikss napisał/a:
W "treningu nocnikowym" bardzo pomocne są pieluchy wielorazowe (troche można poczytac o tym tutaj www.ekopieluchujemy.pl/pieluchopedia.php?page=nocnik.html]www.ekopieluchujemy.pl/pieluchopedia.php?page=nocnik.html ).
Dziecko czuje zdecydowanie mniejszy komfort niż w przypadku pampersów (które wciagają wszystko) i ma większą motywację by korzystać z nocnika


Może jak moje wielorazowo pieluchowane dziecko nauczy się czytać, to to przeczyta i się dowie, i zacznie wreszcie na ten nocnik sikać ;-)

No cóż nie na wszystkie dzieci działa to tak samo, niestety. Ale zamiast nauki czytania (albo może obok) można by dziecku poopowiadać bajki o "nocnikowaniu", muszę gdzies głebiej poszukać ale jestem pewien że widziałem w niektórych księgarniach takie "specjalne" opawiadania motywujące maluchy do spróbowania nocnika.
_________________
blog początkującego taty: hxxp://www.ekopieluchujemy.pl/blog/tataprzezmalet/
blog mojej żony, ambitnej mamy:
hxxp://www.ekopieluchujemy.pl/blog/mambitka/
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2012-09-06, 17:08   

hxxp://www.poczytaj.pl/156145

ta seria jest fajna - my mamy dla chlopca
na poczatku nie dobiegalismy do WC na pietro wiec nocnik byl jedyna opcja na zlapanie siku, a ze nocnik generalnie byl wrogiem - ta ksiazka przyszla z pomoca ;)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
kazikss 

Dołączył: 29 Sie 2012
Posty: 27
Wysłany: 2012-09-06, 17:47   

lamialuna napisał/a:
hxxp://www.poczytaj.pl/156145

ta seria jest fajna - my mamy dla chlopca
na poczatku nie dobiegalismy do WC na pietro wiec nocnik byl jedyna opcja na zlapanie siku, a ze nocnik generalnie byl wrogiem - ta ksiazka przyszla z pomoca ;)


Dokladnie o tym myslalem, ksiazke ta w angielskiej wersji jezykowej polecali mi znajomi rodzice z imejscowosci gdzie mieszkam.
_________________
blog początkującego taty: hxxp://www.ekopieluchujemy.pl/blog/tataprzezmalet/
blog mojej żony, ambitnej mamy:
hxxp://www.ekopieluchujemy.pl/blog/mambitka/
 
 
ania19861 
ania

Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-09-18, 14:01   

Bardzo skomplikowana ta sytuacja z załatwianiem się naszych pociech, ja walczyłam 3 miesiące zanim sie przekonał! Jak się chce to się uda! Jak widzę te 3 letnie dzieci latające w pieluszce to....nie powinno tak być :)
[spam]
_________________
hxxp://www.victoriasport.pl]sprzęt bokserskiw Twoim mieście
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2012-09-18, 22:11   

ania19861 napisał/a:
Jak widzę te 3 letnie dzieci latające w pieluszce to....nie powinno tak być :)


tak? Ciekawa jestem jak więc powiino być? Jak mnie denerwuje takie uogólnianie i wrzucanie wszystkich dzieci do jednego wora ]:-> . A co jeśli 3 latek nadal ma pieluchę z nim jest coś nie tak czy z rodzicami?!
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-09-19, 08:00   

czarna96, ania19861 chyba chciała sobie tylko pospamować, a nie napisać coś sensownego.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-14, 10:44   

Słuchajcie, może ktoś mi napisze tu coś mądrego albo przynajmniej doda otuchy, bo już nie mam siły ani pomysłów. Zaczyna mnie to wkurzać.

Stach przejawia ZERO zainteresowania wyjściem z pieluch.

Latem było spoko. Latał bez pieluchy i myślę, że w porywach nawet jakieś 50-60% problemu trafiało na nocnik. Reszta w pieluchy albo na podłogę. No ale było nieźle. Szło to w dobrym kierunku. Nie wywieraliśmy presji, nie naciskaliśmy, wydawało nam się, że po prostu zacznie to robić coraz częściej. Akurat.

W tym momencie nie może latać bez pieluchy, bo jest za zimno, tzn. temperatura w domu nie najgorsza, ale od podłogi trochę za bardzo wieje. I diabli wzięli odpieluchowanie.

Nie ma mowy, żeby go wysadzić na nocnik. Może raz na kilka dni się uda, posiedzi chwilę i spieprza. To samo na kibelek, mamy nakładkę, mamy stołeczek, może robić jak tata, na stojąco, może robić jak mama, na siedząco, czasem chwilę postoi albo posiedzi, ale nic z tego nie ma. Potrafi latać długo z gołym tyłkiem i nasikać dopiero jak mu się pieluchę założy (bo trzymać umie całkiem nieźle). W łazience jest tysiąc bardziej interesujących rzeczy, przede wszystkim zabawy wodą w umywalce, koło kibelka jest pralka, więc zamiast skupiać się na meritum, on kręci pokrętłami od pralki, spuszcza wodę itp.

Czasem mam wrażenie, że chce siku, chce zrobić na nocnik, ale się wstydzi, nie do końca wie jak się za to zabrać.

Do tej pory mieliśmy strategię "jak dojrzeje, to zacznie" i nie robiliśmy prawie nic, poza proponowaniem raz na jakiś czas, ale sama nie wiem, może trzeba zacząć jakoś działać. Nie wiem. Poradźcie coś.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
squamish 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 2159
Skąd: Calisia city
Wysłany: 2012-12-14, 10:57   

My czekamy ,młody zrobi siku do nocnika ale sam nie woła.Czytamy tę pozycje hxxp://www.empik.com/kazde-dziecko-moze-miec-sucho,12822,ksiazka-p?gclid=CNCV8r_QmbQCFc2R3godPAIAzg może coś sie wyklaruje
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
Do sprzedania/oddania hxxps://picasaweb.google.com/lh/myphotos
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-12-14, 11:53   

MartaJS, ja nie mam doświadczenia w odpieluchowaniu i pomysłów też w sumie nie mam, ale naprawdę polecam metodę NHN i książkę Kingi Cherek, może co do 2-letnich dzieci to niewiele tam cennych rad, ale dla młodszych dzieci tak. Tak piszę odnośnie Twojej córy na przyszłość.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-15, 21:43   

mariaaleksandra, znam tę metodę (książki nie czytałam, ale szukałam kiedyś informacji i nawet mnie to interesowało), niestety jakoś trudno mi sobie wyobrazić skuteczne stosowanie tego w naszym klimacie, przy jednoczesnym ogarnianiu domu, pracy i dwulatka ;-) Stosujesz? W 100% czy jak się uda?
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-12-15, 22:28   

Stosuje z dużym sukcesem od kiedy J skończyła 3 miechy. To bardzo proste, naprawdę. I wcale nie potrzeba aż tyle zaangażowanie co by się mogło wydawać. J doskonale wie o co chodzi kiedy podstawiam jej miskę. Wcale nie trace na to dużo czasu. Miska z nami jeździ na spacery i gdzie tylko się ruszamy. Warto spróbować :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-16, 00:02   

mariaaleksandra, a na spacerach w grudniu? ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2012-12-16, 00:09   

my bylismy ze stopkami u fizjo ostatnio i B musial w majciochach tylko tam biegac - zapytala od razu od kiedy jest odpieluchowany i kiedy i jak zaczelismy - od razu zapytalam dlaczego pyta.

wspomniala, ze nie powinno sie zaczynac przed drugim rokiem, kiedy "uklad moczowy" nie jest jeszcze w pelni uformowany. wtedy dzieci uzywaja do sikania nie tych miesni co trzeba i to - uwaga - moze miec wplyw na ich chod i postawe.. nie moge sie za to zabrac ale zapytam czy ma jakies materialy do pocztania w temacie..

MartaJS dwie opcje mi sie nasunely.. wez pod uwage, ze jestes w ciazy czyli hormonalna - duzo wrazliwsza niz normalnie moze warto olac sytuacje, moze nie jest gotowy i niech leje jeszcze w te pieluchy? Wiem, ze 3miechy chcialabysc przebierac tylko jedna dupke ale czasem glowa muru sie nie przebije. Dwulatki sa uparte ale przede wszystkim dzieci to istoty "zmyslowe" wyczuwaja kazda emocje...

drugie spostrzezenie, moze za duzo skakania kolo mlodego? za duzo opcji?
U nas tez zimna podloga do tego panele a nie dywan czy wykladzina wiec sie balam opcji juz nawet wrzesniowej. Trzeba wyluzowac - kupilam grube skarpety (B ma przykazane chodzenie boso - ewentualnie w skarpetkach) i dalej smigal w majtkach i spodniach od dresu. Zaopatrz sie w 20par majtek i spodni jakich kolwiek, albo rajtek i dawajcie z koksem.

Musicie podjac decyzje gdzie idziecie i wybrac taka ktora min Was jako rodzicow nie bedzie irytowac - jak za bardzo Cie wkurza ze mlody nie kooperuje - zostaw w pieluchach. Jak masz, macie sile dzialac - dzialajcie. Powodzenia.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
Ostatnio zmieniony przez lamialuna 2012-12-16, 00:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-16, 00:26   

lamialuna napisał/a:
wspomniala, ze nie powinno sie zaczynac przed drugim rokiem, kiedy "uklad moczowy" nie jest jeszcze w pelni uformowany. wtedy dzieci uzywaja do sikania nie tych miesni co trzeba i to - uwaga - moze miec wplyw na ich chod i postawe.. nie moge sie za to zabrac ale zapytam czy ma jakies materialy do pocztania w temacie..


Bardzo ciekawe, podeślij jak coś będziesz miała.

Dzięki. W sumie racja, ciąża też ma znaczenie, bliższa jestem chyba teraz opcji wyluzowania. Nie mam siły go dźwigać, ciągle przebierać, zwłaszcza że albo awantury są z tego, albo super zabawa w uciekanie :roll:
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-12-16, 14:25   

MartaJS, my po drugich urodzinach musieliśmy jeszcze kilka miesięcy poczekać. A kupiszona dopiero od kilku tygodni robi na nocnik. Polecam opcję z wyluzowaniem i odpuszczeniem oraz czekaniem. W końcu do osiemnastki w pieluchach chyba nie pociągnie ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-12-16, 17:42   

lamialuna, ciekawe, jak będziesz miała jakieś materiały to prześlij. Pisałam niedawno prace mgr z urologii i dosyć dosadnio przewertowałam najświeższe materiały i nie natknęłam się na żadne takie informacje. Też skończyłam fizjoterapię. Dodam, że podtrzymywanie nie ma nic wspólnego z "sadzaniem" na nocnik, jest to właśnie podtrzymywanie na początku w pozycji na kołyskę, później na fasolkę.

MartaJS, wysadzam ją tuz przed spacerem, ubieram, idziemy, nieraz na 2-3h i po spacerze i rozebraniu od razu wysadzam. Zazwyczaj pielucha sucha, dopiero zmiana pozycji, rozebranie, zmiana temp. powoduje że sika.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
jagodzianka 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 03 Wrz 2011
Posty: 2731
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-16, 18:04   

lamialuna napisał/a:
wspomniala, ze nie powinno sie zaczynac przed drugim rokiem, kiedy "uklad moczowy" nie jest jeszcze w pelni uformowany. wtedy dzieci uzywaja do sikania nie tych miesni co trzeba i to - uwaga - moze miec wplyw na ich chod i postawe.. nie moge sie za to zabrac ale zapytam czy ma jakies materialy do pocztania w temacie..

Coś mi tu nie pasi. Przecież przed nastaniem ery pampków dzieciaki były odpieluchowane szybciej. Poza tym co z tymi w dżungli co w ogóle pieluch na oczy nie widziały?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-16, 18:10   

Wydaje mi się, że nie chodzi o samo sikanie (dzieci sikają od urodzenia :-P ) tylko o świadome, kontrolowane.

mariaaleksandra, wiem, o co chodzi, ale czy to nie jest tak, że to przede wszystkim nauka dyscypliny dla rodziców?
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-12-16, 19:42   

Ja w tym żadnej dyscypliny nie widzę. Jest to dla mnie naturalne i nie kosztuje mnie wcale dużo zachodu. Prościej podstawić wiadro pod pupę jak wiesz, że idzie kupa, niż ścierać ja później i myć pieluchę i smarować kremem bo się odpaży na przykład.
Lamialuna, jeszcze warto dodać że NHN to nie nauka odpieluchowania. Myślę, że początkowo zręszta dzieciak nawet nie wie czy sika w pieluchę czu do miski. Więc nie ma mowy o działaniu innych mięśni. Po za ttm łatwoej zrobić kupkę w pozycji pionowej czy półpionowej.
Ciekawa jestem co ta fizjoterapeutka miała na myśli... Do mnie w każdym razie NHN bardzo przemawia. Postrzegam to jako wsłuchanie się w potrzeby dziecka, a nie trenig nocnikowy.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-16, 19:49   

mariaaleksandra napisał/a:
Ja w tym żadnej dyscypliny nie widzę. Jest to dla mnie naturalne i nie kosztuje mnie wcale dużo zachodu.


Pewnie tak jest rzeczywiście, myślałam o tym, kiedy Stach się urodził, nawet trochę próbowałam, ale była zima, w mieszkaniu chłodno, wyłuskiwanie go za każdym razem z tych wszystkich bodziaków, pajaców, a jeszcze darł się przy tym, bo nie lubił przebierania, po przewinięciu szybko ubrać, żeby dziecko nie zmarzło - no nie, jakoś stwierdziłam, że to kompletnie nie dla mnie. Dlatego napisałam, że nie na nasz klimat :-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
mariaaleksandra

Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 1603
Wysłany: 2012-12-16, 20:20   

Gdybym miała rozbierać z pajaców to bym nawet dnia nie wytrzymała z wysadzaniem :) J. też nie znosi przebierania. Na szczeście wymyślono getry.. Ubieram ją w 2 body albo body plus bluza i getry. Mam cienkie, grubsze, i robione na miarę na drutach przez babcię przyjaciółki. Przyznam, że to zbawienny wynalazek :)
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2012-12-16, 20:56   

priya napisał/a:
MartaJS, my po drugich urodzinach musieliśmy jeszcze kilka miesięcy poczekać. A kupiszona dopiero od kilku tygodni robi na nocnik. Polecam opcję z wyluzowaniem i odpuszczeniem oraz czekaniem. W końcu do osiemnastki w pieluchach chyba nie pociągnie ;-)


Dzięki Ci za te słowa ;-)
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13