wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
piękno porodu
Autor Wiadomość
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-12-04, 12:57   

pao napisał/a:
tak tylko nie było to podobne do patriarchatu. to zupełnie inna płaszczyzna.

to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe :-)

Ciekawi mnie czy była ona pierwotną kulturą czy też nastąpiła jako kolejna,tak jak patriarchat po matriarchacie :-)
no i czy faktycznie dotyczyła całej ludzkości na ziemi.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 13:04   

z tego co mi wiadomo była pierwotną.
kobiety jako te które pilnowały ognia i rodziły dzieci były bardzo istotną częścią społeczeństwa. również w kulturach pierwotnych. zmieniło sie to w czasach gdy człowiek zaczął osiadać i mężczyzna sam mógł "ognia" dopilnować. wtedy zaczęto odchodzić od cyklu natury i zaczęto degradować role kobiet. kobiety zaś, z natury yin, nie walczyły tylko dostosowywały sie do nowej sytuacji. efekt taki ze z archetypicznego cyklu kobiety wykluczono dwa pierwsze człony i ograniczono kobietę do trzeciej roli, roli której sie bano. to zaś (oraz wprowadzenie czasu liniowego) pociągnęło kolejne zmiany które zaowocowały uznaniem kobiety za kolejny element dobytku a nie żywą istotę.
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-12-04, 17:42   

A wracając do porodu ten motyw, że jak się zacznie to nie ma już odwrotu dobrze do mnie przemawia...no bo co wtedy zrobić? Tylko urodzić :)
Aha, dowiedziałam się dzisiaj, że moja znajoma chce urodzić na dyżurze swojego lekarza więc się z nim umówi w jakiś dzień na wywoływanie!! :shock: :shock: Ot, tak po prostu. Choć podobno to dość powszechna praktyka... :shock:
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-04, 18:36   

YolaW napisał/a:
więc się z nim umówi w jakiś dzień na wywoływanie!! :shock: :shock:
tak, tylko co będzie, jak nie zdąży? albo jak skurcze będą, a nie będzie rozwarcia i trzeba będzie robić cc? na to też jest gotowa? to może niech się od razu na cc umówi...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-12-04, 18:45   

No dokładnie to samo myślę co Ty Lily! Poród może trwać dłużej niż dyżur lekarza, no i to głupota wywoływać poród pod siebie...a gdzie jest w tym dziecko? Musi się dostosować...
Poza tym itak wg. mnie najważniejsza jest położna...(wnioskuję na podstawie doświadczeń siostry i znajomych).
Mnie osobiście nie zależy, żeby lekarz, który mnie prowadzi był przy porodzie i wiem, że nie będzie, bo będę rodzić w innym mieście. Chcę trafić na ludzką położną...
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-04, 18:47   

YolaW napisał/a:
Poza tym i tak wg. mnie najważniejsza jest położna...
też tak sądzę, ona będzie się Tobą zajmować przy porodzie raczej więcej
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-12-05, 05:14   

kurczę, przeraża mnie ten ciągły pęd do poprawiania natury, nikt sie nie zastanawia, że jest tak jak ma być i tylko tak jest mądrze :roll:
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
YolaW 


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5462
Skąd: Południe :)
Wysłany: 2007-12-05, 17:24   

dobrze powiedziane. To natura powinna decydować kiedy czas na poród (pomijam przenoszone ciąże, gdzie trzeba wywoływać poród, bo np. wody już są zielone, bo wtedy wywoływanie ma sens...).
_________________
hxxp://www.slub-wesele.pl]
hxxp://slub-wesele.pl/]
hxxps://achtedzieciaki.pl/artykul/17]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12