wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uważajcie na srebro koloidalne!
Autor Wiadomość
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
  Wysłany: 2007-11-27, 23:17   Uważajcie na srebro koloidalne!

Jakiś czas temu oglądałam na Discovery program, który dotyczył m.in kobiety, chorującej od kilkudziesięciu lat na srebrnice. Choroba ta została spowodowana przez srebro koloidalne, które to lekarz przepisał jej z powodu przeziębienia. Srebro powoli odkładało się w komórkach skóry, przez co kobieta (już 60 letnia) przez połowę życia wygląda jak pomalowana farbą :( Nie pomogły nawet tak drastyczne zabiegi jak ścieranie naskórka. Ostatnio notuje się coraz więcej przypadków zachorowań, z powodu braku kontroli nad tym preparatem.





 
 
 
Berserk fan


Pomogła: 90 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 6991
Wysłany: 2007-11-27, 23:21   

o shit! mój Jaco trochę pije, muszę Mu pokazać to
_________________
Jag 2004; Lefo 2008; Dobr 2012
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-28, 09:15   

uu, ale straszne :/
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-11-28, 11:21   

ja piję od lat z przerwami i nic takiego mnie nie dotkneło.
Widzialam gdzieś w necie info że jak się pije srebro to nie powinno się wowczas opalać bo mogą być takie skutki.
Ja latem też brałam srebro.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
yetta 


Dołączyła: 24 Lip 2007
Posty: 203
Wysłany: 2007-12-05, 10:56   

Hm myślę, że we wszystkim trzeba mieć umiar. ;-)
_________________

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem warto żyć.
www.babyetta.pl
www.babyetta.fora.pl
 
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2007-12-05, 15:23   

Nie rozumiem ta kobieta w wieku 30 lat raz wzięła srebro i dlatego zachrowała?
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Kreestal 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1497
Skąd: Oxford
Wysłany: 2007-12-05, 16:37   

Karolina napisał/a:
Nie rozumiem ta kobieta w wieku 30 lat raz wzięła srebro i dlatego zachrowała?


No właśnie nie mogę dotrzeć do tej informacji :( Kobieta nazywa się Rosemary Jacobs. Jedno jest pewne: co za dużo to niezdrowo 8-)

[ Dodano: 2007-12-05, 16:44 ]
Więcej informacji można poszukać w necie pod hasłem: hxxp://www.google.pl/search?q=Argyria&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a]"argyria"
 
 
frjals 
ískalt tófa


Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1706
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-05, 23:55   

o mamo, nie mówcie mi takich rzeczy! :shock:
to chyba długo i dużo trzeba?
_________________

 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-06, 00:12   

a to nie jest jakaś szczególna właściwość organizmu, który to srebro skumulował zamiast wydalić?
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-12-06, 09:42   

no to teraz ja zadam pewnie głupie pytanie :-P - co to jest to srebro koloidalne i do jakich celów się go używa ?
 
 
magdusia 

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 1992
Skąd: HRLM
Wysłany: 2007-12-06, 09:53   

hxxp://www.bioter.pl/preparaty/srebro.htm]Tu sobie poczytaj.
_________________

hxxp://alterna-tickers.com]
"Każdy jest geniuszem. Ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa, to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia." A. Einstein
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-12-06, 09:54   

dzięki :)
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-06-27, 22:37   

Brrr, straszne. Piłam, ale jakoś intuicyjnie przestałam. Mam nadzieję, że w nocy mi się nie przyśni. Bidulka :roll:
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-06-28, 09:50   

Jednej kobiecie na cały świat się zrobiło i już afera...? Jak dla mnie o jeszcze jeden dowód na bezpieczeństwo tego preparatu.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-06-28, 10:59   

Nooo, tak paranoicy się nakręcają i są zadowoleni, że coś się dzieje :-D
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2008-07-08, 13:33   

cytaty ze strony hxxp://e-numizmatyka..pl
'Raport amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) sugeruje, że spożycie od 1 do 4 gramów srebra, w małych ilościach, w ciągu kilku miesięcy, może wywołać argyrię u niektórych ludzi.
Argyria (nazwa pochodzi od greckiego słowa argyros - srebro) jest wyjątkowo rzadką chorobą wywoływaną przez spożycie czystego srebra, srebrnego pyłu lub związków chemicznych srebra. Najbardziej dramatycznym objawem argyrii jest zmiana koloru skóry na niebieski lub niebiesko-szary. Odbarwienia mogą występować na całym ciele lub miejscowo."

czyliu tzrba miec pecha zeby zachorować ,ale prawdopodobienstwo jest
 
 
pomarańczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 21:33   

yetta, Proszę podaj mi jak mogę wysłać tę petycję, bo bardzo mnie to zmartwiło,że tyle pięknych i wspanialych istnień ginie w wyniku takiej rzezi. Bardzo kocham delfiny i chciałabym im pomóc.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-07-08, 22:19   

pomarańczka napisał/a:
yetta, Proszę podaj mi jak mogę wysłać tę petycję, bo bardzo mnie to zmartwiło,że tyle pięknych i wspanialych istnień ginie w wyniku takiej rzezi. Bardzo kocham delfiny i chciałabym im pomóc.

też chce petycje :lol:
 
 
honey 


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 08 Cze 2007
Posty: 428
Skąd: hameryka
Wysłany: 2008-08-20, 22:56   

Wczoraj na CNN ogladalam program wlasnie na nt. tego srebra....
Tych ludzi jest mnostwo..!! to nie jest jakis tam jeden odosobniony szalony przypadek...
Wielu lekarzy w latach 70tych polecalo dzieciom po prostu majacym grype,przeziebienie takie wlasnie srebro. Tragedia...
Nidgy ostatecznie nie udowodniono ze to srebro jest dobre tzn. ze dziala mimo tego ze ciagle wielu ludzi w to wierzy.
Pokazywali faceta, ktory jest kompletnie niebieski hehe jak Kryszna.. on nabawil sie tego koloru stosukowo niedawno ..bo wyczytal gdzies na internecie , ze srebro cuda czyni.... i w sumie czyni ... on jest teraz niebieski :-/
Rowniez kobieta , ktora jako dziecko pila to srebro zalecane przez jej rodzinnego lekarza na przeziebienia....
Kobieta praktycznie cale zycie w depresji...przez to jak wyglada....
teraz walczy czynnie by zabroniono wypisywac no-line ze srebro to ma wlasciwosci lecznicze....
Faktem jest ze nie kazdy bedzie niebieski lub purpurowo-szary poprzez picie tego srebra...ale nikt nie wie kto moze...wszystko zalezy od naszego ciala..organizmu....
Ci ludzie nie tylko skore maja przebarwiona ..roniez wszystkie organy wewnetrze...
Plus tego procesu nie mozna odwrocic...!!
Kto ma ochote sprawdzac czy to srebro ma jakies wspaniale wlasciwosci ..niech sprawdza...ja tam dziekuje... Moze bede niebieska moze nie... tez nie bede sprawdzac....ludzie porafia byc okrotni dla tych ktorzy wygladaja odrobine inaczej...
Acha... TO NIE BYLY OSOBY KTORE LATAMI UZYWALY TEGO SREBRA W NIEOGRANICZONYCH ILOSCIACH....
Proces ten nastepuje stopnio.. gdy srebra sie uzywa...nikt nie zostaje niebieski po prostu w ciagu jednej nocy.. zmiany zachodza powoli gdzy sie uzywa ,niektorzy nawet nie zauwazali tego poczatkowo...
Jeden mezczyzna jedynie niestety...nawet po tym jak definitywnie zostal niebieski...nie przestal uzywac tego swinstwa... i uzywa praktycznie codziennie ..
ale to juz moim zdanie przypadek dla psychiatry...
To tyle co dowiedzialm sie nt. sreberka....
:shock: :shock:

[ Dodano: 2008-08-21, 05:01 ]
i tutaj
hxxp://abcnews.go.com/Health/MedicalMysteries/story?id=5489997&page=1
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-08-20, 23:03   

Karolina napisał/a:
Jednej kobiecie na cały świat się zrobiło i już afera...? Jak dla mnie o jeszcze jeden dowód na bezpieczeństwo tego preparatu.


topcia napisał/a:
Nooo, tak paranoicy się nakręcają i są zadowoleni, że coś się dzieje :-D


o szczepieniach można tak samo pisać. Że skutki uboczne są jednostkowe, marginalne, i ze tylko paranoicy się nakręcają.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-08-21, 15:52   

Capricorn, po całym forum mnie ścigasz? :lol:
 
 
Karolina 

Pomogła: 114 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 4928
Wysłany: 2008-08-21, 16:46   

Capri - każdy praparat ma skutki uboczne, leki na pewno więcej niż srebro. Co roku w stanach największym sprawcą zgonów jest system służby zdrowia. Gdy jest strajk odnotowuje się spadek umieralności. Zgonów jatrogennych jest więcej niż zawałów. Ponad 70 tys rocznie.
Jesli chodzi o Twoje porównanie mojej wypowiedzi ze szczepieniami - nie wiem jaki miałas w tym cel. Przeciesz wiesz, że nei szczepię swoich dzieci. I bardzo dobrze wiemy, ze powikłań jest o wiele za dużo.
_________________
hxxp://s-p-l-o-t.blogspot.com/
 
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2008-08-21, 19:53   

Karolina napisał/a:

Jesli chodzi o Twoje porównanie mojej wypowiedzi ze szczepieniami - nie wiem jaki miałas w tym cel. Przeciesz wiesz, że nei szczepię swoich dzieci. I bardzo dobrze wiemy, ze powikłań jest o wiele za dużo.


Zmierzałam do tego, że osoby, które nie chcą słuchać NASZYCH argumentów za nieszczepieniem tez najczęściej powiedzą, ze skutki uboczne szczepień i tak są tak marginalne, że nie ma co "robić afery". Nie chcemy być w ten sposób traktowani, wiec nie powinniśmy w taki sposób traktować doniesień o skutkach ubocznych akceptowanych przez niektórych z nas form leczenia. Nie lekceważmy, jesli ine chcemy być lekceważeni, taki miał być mesydż.
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
topcia

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 2993
Wysłany: 2008-08-21, 21:19   

Capricorn napisał/a:
ze tylko paranoicy się nakręcają.

polecam poczytać o typach osobowości. Żeby nie paranoicy, bylibyśmy podejrzewam w epoce kamienia łupanego nadal.
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-16, 17:01   

yetta napisał/a:
Hm myślę, że we wszystkim trzeba mieć umiar
jestem tego samego zdania, rowniez widzialam ten program, ale ta pani przedawkowala i taki przypadek jest jeden na milon
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 12