wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DR Graham - dieta weganska 80/10/10
Autor Wiadomość
Poli 


Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2013-01-12, 23:16   DR Graham - dieta weganska 80/10/10

Juz dawno mialam zamiar wkleic ten wyklad dr Grahama, jest to fantastyczny czlowiek, z ogromna widza ,ktorego nie intersuja kompromisy w odzywianiu , ale takie odzywianie aby uzyskac nejlepsze zdrowie zarowno fizyczne jak i psychiczne .
Naprawde polecam :!:

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/ca2CkbudOGk?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/ca2CkbudOGk?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/ZNsx5kL68-k?version=3&hl=da_DK"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/ZNsx5kL68-k?version=3&hl=da_DK" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/c51dEmgrL80?version=3&hl=da_DK"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/c51dEmgrL80?version=3&hl=da_DK" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/I4x8OHTzFic?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/I4x8OHTzFic?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/XsssNknoqUk?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/XsssNknoqUk?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>


p.s. cos dalsze czesci nie chca mi sie wkleic , sprobuje jutro .
_________________

 
 
Poli 


Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2013-01-12, 23:30   

dobra, juz mi sie udalo ;-)

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/7sbOrOWoRlI?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/7sbOrOWoRlI?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/xEUWzZOzmqE?version=3&hl=da_DK"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/xEUWzZOzmqE?version=3&hl=da_DK" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/E22g47TU0ls?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/E22g47TU0ls?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/MQOtUuJ7thY?version=3&hl=da_DK"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/MQOtUuJ7thY?version=3&hl=da_DK" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="hxxp://www.youtube.com/v/vl47TBIbomg?hl=da_DK&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="hxxp://www.youtube.com/v/vl47TBIbomg?hl=da_DK&version=3" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
_________________

 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-13, 23:53   

Tochę sie pośmiałam, bo facet jest rewelacyjny, ale często jak walnął jakimiś tekstami dotyczącymi chorób to aż mi rzedła mina... Oglądam dalej :)
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Sylwia8 


Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-01-14, 21:59   

Jesu, jestem na takim etapie swojego życia, że jak w ciągu 2 tygodni przeszłam całkowicie z wege na vegan, tak jeszcze jeden taki impuls jak ten wykład i skończy się na rawie :)
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
Poli 


Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2013-01-14, 23:40   

Ja tylko mam nadzieje ze wiecej jego wykladow bedzie przetlumaczonych, ten wyklad jest stary, teraz dr Graham ma 60 lat i dalej wyklada :-P
W kazdym razie wiedze na temat organizmu czlowieka i badan nad nim ma w malym paluszku ;-) , raz na rok przyjezdza do Dani na Fesh food festival i tam takze wyklada, wiec jest okazja go zawsze spotkac :-D :
hxxp://freshfoodfestival.com/2012/
_________________

 
 
Pipii 

Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-01-15, 08:48   

Poli napisał/a:
Ja tylko mam nadzieje ze wiecej jego wykladow bedzie przetlumaczonych, ten wyklad jest stary, teraz dr Graham ma 60 lat i dalej wyklada

ee.. 60 lat to dopiero połowa życia ;-)
 
 
Sylwia8 


Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-01-15, 09:06   

Jaka połowa? Gdzie tam 3600?! :lol: :mryellow: :mrgreen:
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
Malati 

Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2013-01-15, 13:55   

Ja nie jestem w 100% na surowym ale mam nadzieje ze kiedys osiagne ten pulap😉 Jem tylko jeden gotowany posilek dziennie reszta na surowo. Wywalilam ze swojego menu nabial cukier oleje i wszelkie przetworzone produkty. Czuje sie super mam wiecej energii ,cera mi sie poprawia ,cofaja mi sie zylaki na jednej nodze i czekam na kolejne poprawy niektorych dolegliwosci typu poanginowe bole stawow. Igladam duzo i cztam na temat rawfood i mysle ze to jest dieta ktora bede kiedys stosowac. Moj znajomy dzieki surowiznie wyleczyl problemy z nerkami konwencjonalna medycyna miala mu do zaoferowania tylko dlugotrwale branie lekow.😈
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-15, 19:16   

czarna96, serio? Bo moje pierwsze odczucie po usłyszeniu pierwszej części artykułu było: "Boże, co za oszołom". Potem pomyślałam, że w sumie jedzący mięso myślą tak samo o wegetarianach i weganach. A potem stwierdziłam, że jednak coś w tym musi być...
Ale skoro dieta surowa daje dobre efekty. A możesz mi powiedzieć, bo nie moge nigdzie znaleźć - witarianie przegotowują wodę np. na herbatę, piją zioła etc? Czy to też jest niedopuszczalne? Bo przegotowywanie wody, żeby się pozbyć no. bakterii Coli chyba wchodzi w grę?
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
adriane 


Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3064
Skąd: teraz Irlandia
Wysłany: 2013-01-16, 00:27   

czarna a nie jest Ci zimno na tej diecie? Bo ja bym też z chęcią, tylko jak bym gdzieś na południu mieszkała, a nie w Irlandii.
_________________
Ada, mama Emila 2002, Karoliny 2000 i Filipa 1991.
 
 
 
Malati 

Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2013-01-16, 08:53   

Mikarin napisał/a:
Bo moje pierwsze odczucie po usłyszeniu pierwszej części artykułu było: "Boże, co za oszołom".


Wcale się nie dziwię że taka była Twoja pierwsze reakcja. Ze wszystkich osób których wypowiedzi na temat rawfood oglądałam ten Pan jest dla mnie najmniej inspirujący. Jego wykład jest haotyczny przeskakuje z tematu na temat ,wyczuwam w jego sposobie bycia za dużo ironi w stosunku do jedzących inaczej. Ponadto jego ciągłe chodzeni w tą i spowrotem i duża gestykulacja właśnie dają wrażenie że to jakiś oszołom :-P

Mikarin napisał/a:
witarianie przegotowują wodę np. na herbatę, piją zioła etc?


Z tego co ja czytałam stanowiska są różne w tej sprawie.Napewno wyklucza się picie kawy i czarnej herbaty. Myślę że to sprawa indywidualnego podejścia i preferencji. Są ludzie co nie muszą pić herbat wystarczy im tylko woda i soki. Ja piję ciepłe herbaty raz na jakiś czas.

adriane, myślę że twierdzenie że aby było nam ciepło potrzebujemy ciepłych posiłków to mit. Przeciez jedzenie i tak musi być ostudzone żeby ciało ,mogło podjąć procesy jego przetwarzania. Wiadomo już od dawna że picie i jedzenie gorących dań uszkadza śluzówkę przewodu pokarowego i może powodować raka. Ponadto witarianie dopuszczają podgrzewanie posiłków do 42 stopniu.
Jeśłi chodzi o mnie ja jestem generalnie zmarzluchem zawsze nim byłam. Nie zauważyłam w tym temacie jak narazie zmian. Myślę że uczucie zimna to kwestia bardziej hartowania ciała niż temperatury posiłków.
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-16, 10:09   

czarna96 napisał/a:
Myślę że uczucie zimna to kwestia bardziej hartowania ciała niż temperatury posiłków.
Chodzi raczej o kalorie :) żeby strawić np. taką gorącą herbatę trzeba zużyć więcej kalorii niż ona dostarcza, tym samym gorąca herbata nas ochładza.
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-16, 10:10   

czarna96, a coś godnego polecenia, chociazby z angielskimi napisami? Dowiedziałabym się więcej, ale od kogoś innego niż Dr. Graham ;)
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Malati 

Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2013-01-16, 10:26   

Mikarin, jedzenie ma znaczenie można obejrzeć całe na youtoubie nie jest to typowy film o rawfood ale bardo ciekawy
hxxp://www.youtube.com/watch?v=8jC4GEkYbOI

warsztaty victorii butenko to pierwszy film w temacie rawfood ktory obejrzałam

hxxp://www.youtube.com/watch?v=B_HMOzl747Y

cofanie cukrzycy w 30 dni za pomoca surowejj diety

hxxp://www.youtube.com/watch?v=S09AAmZXUj4

Przełom film o rodzinie witariańskiej

hxxp://www.youtube.com/watch?v=1roi45o07BI
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-16, 13:36   

czarna96, obejrzałam pierwsze. Daje popalić, szczególnie pierwsze pytanie i "starość" naszego jedzenia. Ała...
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Pipii 

Dołączyła: 14 Lut 2011
Posty: 1721
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-01-16, 15:02   

czarna96 napisał/a:
adriane, myślę że twierdzenie że aby było nam ciepło potrzebujemy ciepłych posiłków to mit.

Tutaj nie chodzi o GORĄCE temperaturowo posiłki, ale o aspekt Yang - energii i ciepła, który występuje w posiłkach gotowanych, a w surowych jest go bardzo mało. Jeżeli nie dostarczamy Yang z pożywieniem - wtedy niestety, ale Yang w naszym ciele ulega uszkodzeniu - stąd marznięcie, a potem choroby, wynikające z zimna.
 
 
Sylwia8 


Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-01-16, 16:34   

Mikarin a oglądałaś już Duriana Ridera? To dopiero "oszołom" ale do mnie trafia od pierwszego filmu, jaki obejrzałam, wali prosto z mostu:

hxxp://www.youtube.com/watch?v=ic0rrF98MtU

Ja sobie myślę, że raw to moja dieta jedną nogą już, drugą niestety dopiero jak dzieci wyjdą z przedszkola, w tej chwili dziecko umarłoby z głodu, cieszę się, że chociaż mięsa w przedszkolu nie je... Więc póki co będziemy jeść wegańsko z tendencją do surowo :)

Pipii, też wiem co nieco o energiach yin i yang i powiem Ci, że ja nie widzę problemu w takim jedzeniu... Są warzywa i owoce yang, możesz też jedzenie krótko ogrzać, jeśli potrzebujesz. Mnie 4 banany na śniadanie służą :)
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
Poli 


Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2013-01-16, 23:46   

Mikarin na wegedziaku mamy juz watek z Durian Rider, polecam, musze powkelajc nowe filmiki niedlugo:

hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=12219

Co do herbat itp , to spora ilosc ludzi na surowym pija ziolowe herbaty, typy rumianek itp.
Jednak jak jest sie na diecie wysokoowocowej nie ma sie checi na takie wynalazki. W owocach sa ogromne ilosci wody wiec czesto nie czuje sie potrzeby dodatkowego dopajania.

Co do ciepla, przeciez zeby cos zjec czy wypic i tak musiamy wystudzic , nie wypijemy herbaty ktora ma 100 stopni czy zupy o 100 stopniach. Surowe pozywienie takze mozna podgrzewaz i jesc cieple, nie ma z tym problemu ;-)
_________________

 
 
Mnemozyne

Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 390
Wysłany: 2013-01-17, 18:59   

Poli napisał/a:
Co do ciepla, przeciez zeby cos zjec czy wypic i tak musiamy wystudzic , nie wypijemy herbaty ktora ma 100 stopni czy zupy o 100 stopniach. Surowe pozywienie takze mozna podgrzewaz i jesc cieple, nie ma z tym problemu

Z jedzeniem czy herbatą nie ma problemu. W przypadku ziół już ma nie bagatelne znaczenie czy je zaparzymy i ostudzimy do 42 st. czy tylko do takiej temperatury podgrzejemy.
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-17, 22:13   

Szukałam na temat surowej diety, a trafiłam na artykuł o mleku nakręcony przez TVN Uwagę:
hxxp://www.youtube.com/watch?v=KJkSLqYozfM
Poryłam się, ale facet mój w końcu nie wierci mi dziury w brzuchu, że mleko jest ZDROWE...
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Sylwia8 


Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-01-17, 22:24   

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, go vegan! :lol:
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
Mikarin 
szczylowa mama


Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 2500
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2013-01-17, 23:06   

Raczej nie ;) bo mnie wyklną, ale BARDZO ograniczyłam nabiał w domu 8-)
_________________
hxxp://pierwszezabki.pl] hxxp://lilypie.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://daisypath.com]hxxp://www.kornela-m.blogspot.com/]blog? zapraszam!
SELER RULEZ! :D | Nie łączę wegetarianizmu z filozofią, więc jak czasem coś palnę - proszę o wyrozumiałość! Dziękuję :)
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=651569#651569]Zbieram na rower - zapraszam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12