wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wegańskie bezy
Autor Wiadomość
Maple Leaf 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 952
Skąd: Calgary
Wysłany: 2013-03-23, 17:29   

gosia_w napisał/a:
Tą pianę (bez pieczenia) można używać do nadania lekkości deserom (np. mieszać z bitą śmietaną kokosową), jako piankę do czekolady pitnej itp.

Ja zrobiłam krem do ciasta a'la mus z masła orzechowego. Chciałam zrobić to na podobnej zasadzie, jak robi się Swiss Meringue Buttercream, czyli najpierw ubiłam gluta z cukrem, a jak był sztywny, zaczęłam dodawać porcjami masło orzechowe w temp. pokojowej. W smaku super i konsystencja też bardzo fajna- wyszedł rzeczywiście mus, lekki, z widocznymi pęcherzykami powietrza. Tylko jednak podchodził po czasie wodą :-/ Może wina gluta, może za krótko gotowałam... Czyli jeszcze muszę to dopracować, ale myślę, że zmierzam w niezłym kierunku :-D

A myślicie, że ten glut ubije się na ciepło?
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-23, 19:36   

Autorka receptury pisze na blogu, że trzeba go zużyć szybko po przygotowaniu, bo się woda oddziela, więc Twój glut był w porządku :-) A nie oklapło po wymieszaniu z masłem orzechowym?
Znalazłam info, że autorka nie wstawia do lodówki, miksuje taki ostudzony do temp. pokojowej.
 
 
Maple Leaf 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 23 Lut 2012
Posty: 952
Skąd: Calgary
Wysłany: 2013-03-23, 20:47   

gosia_w, o dziwo nie opadł, a nie obchodzilam się z nim szczególnie delikatnie. Cały czas mieszalam mikserem, a masło wrzucilam na 3 razy, szybko zmiksowalam i wstawilam do lodówki. Następnym razem spróbuje wykorzystać zaraz po ugotowaniu :-D kusi mnie jeszcze zrobienie musu czekoladowego :->
 
 
margot

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1321
Wysłany: 2014-01-09, 08:04   

Bezy wychodzą świetne , piekłam je kilka razy i rewelacja , smak cukrowej waty , moja mała siostrzenica lat 6 bardziej je lubi niż te zwykłe ,a dziecko teoretycznie mięsożerne ,ale z zadatkami na wegankę wręcz bo z moją druga siostrzenic, weganką na równi wcinają takie rarytasy jak glony(na surowo!!!!!!!!!!), awokado, nerkowce , owoce prosto z krzaczka, tofu prosto z opakowania :mryellow:

Kochani marzą mi się wegańskie ptysie dla wegańskiej siostrzenicy , bo bardzo je lubiła jak była tylko wegeterianką, znalazłam dwa przepisy , jeden wegański , drugi bez jajek ,ale chyba łatwo przerobić , może ktoś piekł jakieś i ma sprawdzony przepis?
a te dwa to te
hxxp://www.maplespice.com/2009/09/vegan-cream-puffs.html
hxxp://priyaeasyntastyrecipes.blogspot.com/2013/08/eggles-choux-with-eggless-chocolate.html
jest szansa na powodzenie? i tą gumę ksantowa jakbym ominęła to klapa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13