wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozwój
Autor Wiadomość
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-14, 10:22   

dla mnie i kojec i chodzik nie są interesujące. na 5 minut to można dziecko w łóżeczku położyć a na dłużej to wolę dzieckiem sie zająć. nawet kosztem niepozmywanych garów czy czegoś innego. szczególnie ze zauważyłam, iż dzieci, jeśli je nic nie boli chętnie przypatrują się pracom domowym jeśli nie są w miejscu. odkurzanie, podlewanie roślin, karmienie zwierząt i wszystko to co wymaga przemieszczania sie lub innych wyraźnych dla dziecka czynności budzi zainteresowanie i jest bardzo dobra rozrywką.

a jak dziecko coś boli to i chodzik nie pomoże.
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-12-14, 10:33   

tylko nie wszystkie dzieci chcą siedzieć w kojcu,a w chodziku mogą pomykać po całym mieszkaniu :/
 
 
pao
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-14, 10:42   

ja kojca nie stosowałam a gabi jest bardzo żywiołowym dzieckiem. zasuwała po całym mieszkaniu, biegała za kotem czy to na czworaka chy potem w pionie, wszędzie wlazła, wszystko musiała dotknąć i nikomu to nie przeszkadzało :)

a chodzik w równym stopniu ogranicza dziecko co kojec jedynie dale złudzenie wolności.
 
 
majaja
Gość
Wysłany: 2007-12-14, 13:59   

gosiabebe napisał/a:
tylko nie wszystkie dzieci chcą siedzieć w kojcu,a w chodziku mogą pomykać po całym mieszkaniu :/

Zabrać z zasięgu wszystko co niebezpieczne typu noże czy chemia, zostawić jedną, dwie szuflady do wywalania z niej zawartości i też może pomykać, i więcej sppokoju wtedy, bo dziecko ma zajęcie, np. całą bieliznę wywalić z szuflady a potem włożyć spowrotem :)
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-12-14, 14:06   

majaja napisał/a:

Zabrać z zasięgu wszystko co niebezpieczne typu noże czy chemia, zostawić jedną, dwie szuflady do wywalania z niej zawartości i też może pomykać, i więcej sppokoju wtedy, bo dziecko ma zajęcie, np. całą bieliznę wywalić z szuflady a potem włożyć spowrotem :)


My właśnie tak robimy ;)
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2007-12-16, 10:56   

_ _ _
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13