wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak przekonac maluszka do noszenia okularow?
Autor Wiadomość
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-10, 17:59   jak przekonac maluszka do noszenia okularow?

Poradzcie mi prosze, bo zupelnie nie mam doswiadczenia w tej kwestii- jak przekonac 16 miesiecznego malucha do noszenia okularow? Kazda proba zalozenia jej okularow konczy sie krzykiem i ch zrzucaniem... tlumacze, pokazuje male przedmioty, bo zobaczyla ze lepiej widzi w okularach, ale to nic nie daje. Moze macie jakies patenty?
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-07-10, 18:33   

Hm... może można poprzez zabawę - przykład, np zakładać okulary misiowi na początek, albo lali i prowadzic dialogi, że lepiej widzi itd..., powtarzaćw kółko te czynności "zakładanie zdejmowanie", odkłądanie i chwalenie misia za noszeie okularów, pozwolić je obejrzeć, podotykać dokładnie, może można kupić sobie np zerówki (takie za 25 zł co na straganach teraz są) i samemu dawać przykład, ze się zaklda i nosi "swoje" (o ile nie nosisz okularów już)... Warto też zastanowić się czemu zrzuca - może cisna, albo inna niewygoda?Alebo ze ktos-coś nakałda a łepek a nie dzieciaczek sam...? A jakie to okularki, widziałam dla dzieci też takie "gumowe" jakby miękkie silikonowe i na gumeczkę z tyłu...Moze sa taż bajki o tym? Coś mi się kołacze z Uszatka o okularach odcinek...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-10, 20:12   

Wlasnie takie ma, silikonowe, z gumeczka, nie wydaja sie niewygodne, tylko wkurza ja sam fakt, ze cos musi miec na buzi...gdy dzis zalozylam jej okulary to puscilam piosenki na you tube, by odwrocic jej uwage i podzialalo, ale tylko na czas ogladania...
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-07-10, 20:21   

mada, pewnie przeszkadza jej coś dziwnego w polu widzenia, czyli oprawki, a także ciągły dotyk. Myślę, że nie da się za bardzo zrobić nic ponad to, co proponowała zou, w końcu to ledwie 16-miesięczne dzieciątko, nie rozumie, po co jej to. Dobry pomysł z odwracaniem uwagi! Myślę, że musisz uzbroić się w cierpliwość, a malutka w końcu przyzwyczai się do okularów.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
qetrab 

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 662
Wysłany: 2013-07-10, 23:28   

ja słyszałem, że trzeba być mega upierdliwym i zakładać dziecku te okulary do usr**ej śmierci, aż się przyzwyczai ;)
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-07-11, 07:02   

Hejka, myślę, że tych różnych rzeczy a zmianę własnie warto próbować. Super, że daje sobie nałożyć na czas filmików! Pewnie z czasem będzie to jej coraz mniej przeszkadzało, aż się przyzwyczai. No własnie - tak jak kamma pisze - to nowe odczucie, do tego na stałe a policzkach i nosie - chyba zalety muszą przeważyć szalę od początkowej niewygody. Musi byc czas a zrozumienie, co jest lepsze, a to wymaga treningu, porównania widzenia, załapania tego po co są te okulary.
Też mi się wydaje że jest w tym coś co pisze qetrab - trening czyni mistrza :) . Ale miałam własnie na myśli tak trening aby to się nie skupiało na Niej wyłącznie (nakładanie przez kogoś (bo trzeba), płacz, zrzucanie), no aby nie zaczeła płakać, albo aby się nie bała, aby mogła je dokładnie obmacać, obejrzeć, poznać... Chyba ważne też są pochwały, nawet za krótkie noszenie, przez jakiś czas.
Co do lalek to tak miałam z siostrą, która miała odruch wymiotny na szczoteczke do zebów, ale nawet na 1 cm w buzi, jak była mała, to własnie przez nauczenie lalki pomalutku najpierw przednie ząbki itd to działało, ale miała wtedy ok 2 lat. Odwracanie uwagi jest super u maluszków mniejszych, które jeszcze się dają tak wkręcić ;) Powodzenia!
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2013-07-11, 08:41   

mada, nic nie doradzę, ale trzymam kciuki :-) zdaję sobie sprawę jakie to meczące dla was obydwu
mój Szymek był dużo starszy, ale musiał nosić codziennie przez 3-5 godzin zaslepkę (taki plaster) na oko. nienawidził tego, a co do przyzwyczajenia, to nosił przez całą podstawówkę, powinien dłużej, ale jako gimnazjalista stanowczo odmówił never again
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-11, 10:13   

No niestety, okulary to pierwszy krok, jak tylko się do nich przyzwyczai to trzeba będzie jej zaklejac oko :-(
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
Anja 


Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 3747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-11, 18:20   

Malutka ta Twoja córka, trudno masz. Do tego co pisały dziewczyny, ja bym jeszcze dodała jakąś minimalną nagrodę (mały przysmak? naklejka?) za jakiś czas noszenia okularów. To pomaga we wdrażaniu nowych nawyków, nie zawsze pożądanych przez dziecko, a niestety koniecznych. Po jakimś czasie można się już z tego powoli wycofać.
Przyszło mi też do głowy, żebyś i Ty sobie założyła jakieś okulary. :-P A to dlatego, że ja noszę i mój syn też lubi sobie jakieś na nos zakładać. :->
 
 
Maniaa

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 4
Wysłany: 2013-09-13, 11:04   

A czy okulista nie doradzał nic ? Powinien już okulista mieć styczność z dziećmi, wiadomo że nie ma specjalizacji do wpływania na dzieci, ale może z obserwacji już wie ..
_________________
Pozycjonowanie Warszawa hxxps://msweb.pl]msweb.pl może być dobrym pomysłem na założenia własnej działalności gospodarczej. Generalnie do tego celu nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi pracy oraz biura. Najważniejsze są umiejętności. 
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-09-13, 11:10   

Wiecie, ja to mam złote to dziecko jednak - po trzech dniach okulary przestały jej przeszkadzać, po jednym dniu zaklejania oka przestała marudzic. Teraz okulary zdejmuje gdy są brudne szkla i gorzej wtedy widzi. My tez nie robimy z tego sprecjalnego halo, wiec nie czuje nacisku, że musi je nosić ciągle. Po kilku minutach zakładam jej wyczyszczone okulary i znow jest super:)
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
smile

Dołączył: 30 Maj 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-08-07, 13:22   

Tak jak napisała Zou, bardzo fajnym rozwiązaniem są zabawy, typu zakładanie i ściąganie okularów. Ale myślę, że najważniejsza jest rozmowa. Usiądź z dzieckiem na spokojnie i wytłumacz, czemu okulary są takie ważne i dlaczego musi je nosić. Wiele dzieci nie lubi nosić okularów, bo są niewygodne, trzeba w takich wypadkach dziecku wytłumaczyć, że potrzeba czasu, by się przyzwyczaić do okularów :D
_________________
_________________

Pryzmat - Poradnia Okulistyczna

hxxp://pryzmat-okulistyka.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14