wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przeziębienie
Autor Wiadomość
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-12-20, 21:49   przeziębienie

Dwa dni temu przyjechałam do mojej siostry na święta no i oczywiście oboje z Kacprem chorujemy :-( Mam więc pytanie. Jak pozbyć się przeziębienia domowymi sposobami (katar i kaszel i pewnie gardło) i co polecacie ewentualnie z apteki. Jeszcze4 jak ktoś zna angielskie leki to wogóle będe wdzięczna.
I jak to jast z tą wit. C, czy pomaga bo słyszałam różna wersje.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
sebusel 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 288
Skąd: Melbourne, Australia
Wysłany: 2007-12-20, 22:49   

Dobry źródłem witaminy C będą cytryny, my ostatnio zrobiliśmy sobie kurację cytrynową, przegoniło resztki przeziębienia. Co dziennie zwiększasz o jedną więcej aż do 5, i potem co dziennie o jedną mniej. Pijesz sam sok bez rozcieńczania wodą zaraz po wyciśnięciu. Ale przy silniejszym przeziębieniu to pewnie potrzebujesz krótszej a intensywniejszej kuracji.

Może syntetyczna witamina szkodzi, bo przy chorobie to organizm wykorzysta pewnie każdą ilość tej witaminy, ale musi być przyswajalna, a taka to tylko z naturalnych źródeł, a syntetyczna może blokować jakieś procesy metaboliczne związane z wykorzystaniem jej.
Może jeszcze Acerola, to jest sproszkowane owoce o tej samej nazwie, ale to jest chyba uzupełnione syntetyczną witaminą.
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-12-20, 23:36   

hxxp://www.worldwideshoppingmall.co.uk/body-soul/manuka-honey-standard.asp - podobno rewelacja, ale drogie ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
martka 


Pomogła: 88 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 3822
Skąd: UK
Wysłany: 2007-12-21, 10:44   

wszelkie domowe sposoby sa już chyba na forum opisane. w kwestii dziecięcych leków aptecznych nie pomogę, bo nie mam doświadczenia. ale jezeli chcesz sobie pomoc czymś innym niż domowymi sposobami to bardzo skuteczny jest syrop Night Nurse. jak nie bierzesz zazwyczaj lekow to po jednej nocy postawi na nogi.
w kwestii czegoś dla dzieci po prostu spytaj w aptece
 
 
 
huanita 

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 635
Skąd: Szczytno
Wysłany: 2007-12-21, 23:58   

dalej leczę się sokiem z cytryny i wcinam cebule. Dla Kacpra daje sok z cytryny do herbaty bo inaczej nie wypije ale cebule na szczęście lubi. Jak jutro będziemy dalej się czuć tak paskudnie to kupię ten syrop co polecasz martka i coś dla Kacpra na ten kaszel..
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://slub-wesele.pl/]
 
 
Ania33 

Dołączyła: 29 Cze 2007
Posty: 191
Skąd: Lubań Śl./UK
Wysłany: 2007-12-24, 01:19   

Huanita ja dawalam herbatke z czarnej porzeczki lub rozy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12