wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skoncentrowany sok zamiast cukru
Autor Wiadomość
DamianT1972

Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-11-20, 09:01   

Jakiś czas temu kupiłem stewię w postaci pastylek. Na opakowaniu była zamieszona informacja, że jedna pastylka to odpowiednik jednej łyżeczki cukru. Spróbowałem zastosować się do informacji i niestety bardzo się rozczarowałem. "Słodzik" stewia bardzo zmienia smak herbaty, a ja tego nie lubię i niestety wróciłem do miodu i cukru. Ale może dzięki wam, znajdę jakiś fajny naturalny słodzik, który dodaje słodyczy bez zmiany smaku napoju. Pozdrawiam
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2013-11-21, 21:44   

ksylitol :-)
 
 
 
protuberancja 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 33
Skąd: kraina oz.
Wysłany: 2013-11-22, 18:12   

fakt, do stewii trzeba się przekonać - i albo się lubi ten posmak, albo nie. polecam spróbować także, jeżeli będziesz mieć kiedyś taką możliwość, dodać bezpośrednio listek stewii do herbaty - to też smakuje inaczej niż puder czy pastylki, do których często dodawane są inne słodziki (np. maltodekstryna) albo dodatki.
ksylitol, fruktoza, być może jakieś syropy (z agawy, klonowy), albo stary, dobry, poczciwy miód, jeżeli nadal chcesz go używać :) nierafinowany cukier trzcinowy też jest ok, jeżeli nie chodzi o kalorie.
mnie zdarza się także dosładzać herbatkę domowo robionymi sokami z winogron czy porzeczki - wtedy ta herbatka to już w ogóle ma przepyszny smak (;
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13