wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kuchnia hiszpańska
Autor Wiadomość
martusza

Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 40
Skąd: obywatelka świata
Wysłany: 2013-02-07, 14:03   

hiszpanie lubia polska kuchnie pod warunkiem ze nie przesadzisz z kapusta (jakos specjalnie im nie podchodzi)... w pierogach ujdzie, natomiast bigos juz srednio smakowal. a najbardziej w swiecie smakuja moim znajomym hiszpanom pierogi z grzybami lub z soczewica- koniecznie smazone lub pieczone!!!
kiszonki to dla nich ciekawostka- albo zasmakuja albo nie....
absolutnie wszystkie zupy sa hitem- a zurek kroluje!!!!!
moj hiszpanski facet poza tym uwielbia zupe fasolowa (fasola jas na bulionie warzywnym + koper + maslanka w wydaniu mojej mamy lub jogurt sojowy w mojej wersji weganskiej)
hiszpanie jedza ogolnie duzo smazonego- najlepiej w tempurze lub ciescie nalesnikowym, krokiety i zwykle "tekturowe" kotlety sojowe w panierce tez daja rade...
poza tym wszytkie dania jednogarnkowe sa hitem (czyli np typowo polskie ]:->
potrawy typu gulasz, leczo czy fasolka po bretonsku)
a do watku hiszpanskiego chyba bede musiala dodac kilka przepisow- bo chcac nie chcac gotujac czasem dla hiszpanow przerabiam ich tradycyjne potrawy na wegansko- wekszosc podobno wychodzi jak domowa (czyt miesno jajkowa:))
 
 
martusza

Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 40
Skąd: obywatelka świata
Wysłany: 2013-02-08, 21:35   CROQUETAS

jeden z ulubinych tapasów moich znajomych-te najbardziej popularne sa nadziewane szynka... ale oczywiscie mozna znalezc różne wariacje smakowe- np z serem.
Ja robię croquetas z pieczarkami, lub szpinakiem, ale tak naprawdę dodać wszystko na co ma się ochotę, myślę że nawet na słodko mogłyby wyjść... ważna jest tylko konsystencja masy:

CROQUETAS z Pieczarkami

wegańskie wegetariańskie
2 szkl mleka sojowego 2 szkl mleka
6 łyżek oliwy z oliwek =
3 łyżki mąki =
glut z łyżki zmielonego siemienia z gorącą wodą 1 jajko
bułka tarta =
100-150 gr pieczarek b. drobno pokrojonych =
2 ząbki czosnku, majeranek, sól pieprz =
olej lub oliwa do smażenia =

Pieczarki podsmażyć z przyprawami i wyciśniętym czosnkiem. Ewentualną wodę wylać- pieczarki muszą być suche. Odstawić do ostygnięcia.
Podgrzać 6 łyżek oliwy na małym ogniu. Dodać mąkę i energicznie wymieszać. Dodać mleko i szczyptę soli- mieszać podgrzewając na małym ogniu. Po kilku minutach zaczną powstawać gluty, aż w końcu zrobi się stała masa. Dodać pieczarki, dokładnie wymieszać. Odstawić do ostygnięcia a następnie wstawić do lodówki przynajmniej na godzinę (im dłużej tym lepiej, ja czasem zostawiam na całą noc).

z masy formować małe, grube walce (ok 1,5 długości), zanużyć w siemieniowym glucie lub roztrzepanym jajku, nastepnie w bułce.
Smażyć na głębokim oleju.
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:




na zdjęciu są croquetas szpinakowe- robi się je tak same jak te powyżej, tylko zamiast pieczarek jest szpinak... a w ogóle to hiszpanie często robią je z resztkami z zupy- np z warzywami (i mięchem) które zostały po zrobieniu bulionu...
 
 
amaretto

Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-03-12, 15:11   

Wypróbowałam przepis na Topas, rewalcja. Znajomi byli zachwyceni. Dla wielbicieli kuchni hiszpańskiej, lista najlepszych restauracji w Warszawie serwujących Hiszpańskie Topas . Dla mnie nr jeden jest Carmona Tapas Bar.
 
 
mal.jesionowska 

Dołączyła: 29 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-29, 11:26   

Polecam guacamole:
Avokado pomidory i rzodkiewka.
Z dodatkiem przypraw.
to wszystko zmieszac, zmiażdzyć i zamiast masła do chleba.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-11-29, 17:45   

mal.jesionowska napisał/a:
Polecam guacamole:
Avokado pomidory i rzodkiewka.
Z dodatkiem przypraw.
to wszystko zmieszac, zmiażdzyć i zamiast masła do chleba.


byłaś w w tym kraju? jaki region ta rzodkiewka? i rozwiń przyprawy...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14