wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
osłabienie płaczliwość
Autor Wiadomość
amudabi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 132
Skąd: z domu
Wysłany: 2013-12-28, 11:56   osłabienie płaczliwość

witajcie, moja córka 5lat i 8 miesięcy, od listopada ma suchy kaszel, próbowałam wszystkiego syropków kupnych i robionych, w końcu pojawiła się jakaś infekcja z gorączką, skończyło się na syropach typu fosidal i clemastin, po tych syropach Kalinka wyraźnie osłabła, jakby energetycznie o skalę niżej...stała się bardzo płaczliwa, zaczęła się skarżyć na brzuszek, zdarzały się wymioty, zrobiła się apatyczna, często siusia i cały czas ma problemy z brzuchem. Z takimi objawami poszłam z nią do lekarki, skończyło się antybiotykiem. Kaszel ustał, nos nie zupełnie osuszony, ale pozostały objawy brzuszne, wymioty , smutkowanie, płaczliwość, częste siusianie.
Jestem już kompletnie bezradna. Z pogodnej radosnej dziewczynki Kalinka zmieniła się w słabą, płaczliwą ...wciąż za mną chodzi, czuje się niepewna, nie chce puszczać mnie do pracy..
No i wymiotuje szczególnie rano. Co robić?
Pomyślałam czy to nie anemia nigdy jej nie suplementowałam b12, je dużo owoców warzyw, ale wiadomo teraz zimą jest trudniej o zdrową zieleninę. Doradźcie coś.
_________________
"zdrowia twoim zacnym myślom"
‎4 podstawowe zasady HUNY:
IKE - świat jest taki jaki myślisz, że jest, KALA - nie ma żadnych ograniczeń, MAKIA - Energia podąża za uwagą, MANAWA - moment mocy jest teraz.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2013-12-28, 12:22   

Tam Ci pisałam (w wątku o B12), ale może warto brać pod uwagę też pasożyty. A zaburzenia emocjonalne mogą być spowodowane także złą pracą wątroby.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-12-28, 12:25   

Może warto zacząć od badań? Coś zalecał lekarz choćby badanie moczu (jeśli często sika). Jak z alergią, nietolerancją - były podejrzenia, sprawdzaliście coś? Czy miało miejsce w najbliższym otoczeniu, rodzinie jakieś wydarzenie istotne (emocjonalne)?
 
 
amudabi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 132
Skąd: z domu
Wysłany: 2013-12-28, 12:47   

Też myślałam o emocjonalnej przyczynie, bo niedawno zaczęłam pracę, poza tym nie jest alergiczką, choć testów nie robiłam, tylko z obserwacji..
Badania myślę że warto zrobić, nie wiem tylko czy pozwoli sobie pobrać krew.
Dzięki. O pasożytach też myślałam, może kupię coś naturalnego ziołowego.
No i zacznę podawać b 12, znalazłam też namiar na Iwonę Gajos, ale jest strasznie droga.
_________________
"zdrowia twoim zacnym myślom"
‎4 podstawowe zasady HUNY:
IKE - świat jest taki jaki myślisz, że jest, KALA - nie ma żadnych ograniczeń, MAKIA - Energia podąża za uwagą, MANAWA - moment mocy jest teraz.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2013-12-28, 13:11   

amudabi: rozumiem obawy o to, jak córka przejdzie badania ale czasem warto je zrobić zwłaszcza jak coś trwa długo, budzi obawy. Przy pasożytach wolę wiedzieć z kim mam do czynienia (jeśli chodziła do przedszkola/klubiku może warto się upewnić czy nie było zgłoszeń w placówce lub dzieci z otoczenia nie miały podobnie) a wiele naturalnych środków jest gorzkich, na alkoholu i nie każde dziecko przełknie. Kolejne moje pytanie to infekcje intymne? - często wiązane są grzybiczne więc jeśli bywały/powracają i na to bym zwróciła uwagę.
Powrót do pracy i rozstanie z mamą jest dla wielu dzieci b trudne, niemniej może u Was jakieś dwie przyczyny niezależne od siebie.
 
 
amudabi 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2010
Posty: 132
Skąd: z domu
Wysłany: 2013-12-28, 13:25   

Agnieszka, dzięki myślę że kilka przyczyn się zbiegło, podejrzewam też te syropki, zwłaszcza clemastin, bo w objawach niepożądanych jest mnóstwo objawów poważnych również.
No i antybiotyk też zrobił swoje.
_________________
"zdrowia twoim zacnym myślom"
‎4 podstawowe zasady HUNY:
IKE - świat jest taki jaki myślisz, że jest, KALA - nie ma żadnych ograniczeń, MAKIA - Energia podąża za uwagą, MANAWA - moment mocy jest teraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13