wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sen w ciagu dnia
Autor Wiadomość
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2007-12-29, 00:26   Sen w ciagu dnia

_ _ _
Ostatnio zmieniony przez Malati 2012-10-12, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
malina 

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2819
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-12-29, 00:33   

Zuzia w wakacje przestała spac w dzien.Teraz zasypia ok 21 i spi przynajmniej 12-13 godz.Wczesniej jak spała w dzień do 23 nie można było jej do łózka zagonić :roll: Teraz czasem przysnie w dzień ale generalnie dobrze funkcjonuje w tym rytmie,jest wyspana jedyny problem jesli wracamy pod wieczór do domu,wtedy od razu zasypia w samochodzie.

Myśle,że to wszystko i tak zależy od dziecka,z tego co pamiętam to Kaja alci od dłuższego czasu nie śpi w dzień,Zuzi ten sen do prawie 2,5 roku był potrzebny.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 00:36   

U nas Gabryśka "odstawiliśmy" od dziennego spania w wieku ok.dwóch lat, bo dobijało nas wieczorne balowanie do 22-ej. Sprawdziło się świetnie, wieczorem zasypiał ok. 19- 19.30 i spał do rana. Nati ostatnio też zaczął być ciężki do zasypiania wieczorkiem, a mnie trafia jak mija 20-ta i dzieci nie śpią :roll: . Tak więc powoli odstawiam go od dziennej drzemki, ale nic na siłę. Jeżeli wstanie mi bardzo wcześnie rano, to w dzień go kładę, ale nie później niż o 13-tej, ewentualnie jak idziemy w tym czasie gdzieś na spacer, to zakładam, że prześpi się w wózku. Jeżeli jednak pośpi do 7-7.30 rano, to bardzo ciężko byłoby go uśpić w dzień, więc daję spokój, za to wieczorkiem szybciutko zasypia i wtedy jest więcej czasu na czytanie Gabryśkowi.
 
 
bodi 
lucky lucky me :)


Pomogła: 91 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 4234
Skąd: UK
Wysłany: 2007-12-29, 01:05   

moja Jagoda od dłuższego już czasu nie śpi w dzień, na pewno miała mniej niż dwa lata jak nam ta ostatnia drzemka zniknęła. Po prostu przestała zasypiać - owszem, chętnie wysluchała bajki do spania, ale potem z nowymi siłami ruszała do zabawy. i tak już zostało. Okazjonalnie zdarza się że zaśnie w dzień, ale zwykle owocuje to późniejszym pójściem spać wieczorem.
myślę że spokojnie możesz spróbować jak Wam będzie bez tej drzemki - sama zobaczysz jak się Filip będzie bez niej czuł, czy nie będzie przez to po południu rozdrażniony, senny. Musisz zpbaczyć czy już do tego dorósł, w końcu dzieci bardzo się pod tym względem różnią. wiele trzylatków ciągle śpi w dzień, i wiele niespełna dwulatków już nie.
_________________

 
 
k.leee 


Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2701
Wysłany: 2007-12-29, 01:44   

Pytanie było do mam ale co mi tam...
Milena , też od dłuższego czasu nie śpi popołudniu, no zdarza się to od wielkiego dzwonu. Ona po prostu w pewnym momencie nie chciała spac w ciągu dnia. Jedynym sposobem, była przejażdżka samochodem ale tego nie robilśmy. Nie była w stanie zasnąc pomimo tego, że wieczorem była potwornie zmęczona. Czasami zasypiała o 16.00 i spała do rana, chyba nadrabiała za inne dni.
Kuba był starszy i potrzebował jeszcze drzemek ale wieczorem nie chodził spac b. późno, za to wcześnie wstawał.
Myślę, że to co bodi napisał jest istotne:
bodi napisał/a:
możesz spróbować jak Wam będzie bez tej drzemki - sama zobaczysz jak się Filip będzie bez niej czuł, czy nie będzie przez to po południu rozdrażniony
_________________
hxxp://alterkino.org/]www.alterkino.org
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2007-12-29, 15:58   

_ _ _
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12