wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Automat do chleba
Autor Wiadomość
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-02-13, 12:08   

koko, dzieki, spojrzalam. Tam pisza tylko o ustawieniach koloru skorki. A w moim automacie da sie to ustawic tylko dla pieczywa bialego, dla razowego ustawia sie automatycznie. No i wlasnie tak sie ustawia, ze wzszlo twarde i popekane.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-02-13, 12:26   

priya a może ciasto było za gęste? Mnie zawsze wychodzi za miękka ta skórka, a pęka jak za mocno wyrośnie. Ja w sumie nie pilnuję gęstości, bo zwykle w nocy się piecze, a proporcje zawsze na oko, więc różne te chleby mi wychodzą, ale zjadliwe...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-02-13, 13:31   

kofi, trzymałam się mniej więcej proporcji, kóre podałaś, ale kontrolować też nie byłam w stanie bo piekło się nocą. Poeksperymentuję jeszcze jak doprodukuję zakwasu ;-)
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-02-23, 21:50   

kofi, mam jeszcze do ciebie pytanie o tego naszego Zelmera. Chciałabym zrobić bułeczki drożdżowe, słodkie, takie z nadzieniem różanym. No i pomyślałam, żeby wymieszać, wyrobić i wyrosnąć sobie ciasto w wypiekaczu, a upiec w piekarniku. Którego programu użyć? Czy wybrany program trzeba przerwać, czy skorzystać z któregoś do końca?
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-02-23, 22:11   

koko u mnie to 7 - dough. Trwa 1,5 godziny, w tym z pół godziny wyrabiania ciasta, potem rośnie. A później normalnie wyjmujesz i lepisz co tam chcesz. Ostatnio robiłam pączki i rogaliki.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-02-23, 22:16   

kofi, właśnie nad tym programem się zastanawiałam, chociaż w przepisach w instrukcji trochę mnie zmylili tym frenczem i słitem. Dzięki za odpowiedź jak błyskawica!
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-06-15, 07:14   

kofi, a jak zrobię ciasto na pizzę w naszym automacie i rozciągnę je na całą blaszkę piekarnikową (taką kwadratową, z wyposażenia kuchenki), to jakiej grubości wyjdzie ciasto? My nie lubimy takiej drożdżówy, ręcznie robię zwykle cieniutkie ciasto, które wyrasta już przy pieczeniu (a nie pod ścierą). Boję się, że z automatu wyjdzie mi buła...
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-06-15, 08:55   

Z 1/2 kg mąki, jak rozciągniesz na całą blachę powinno być cienkie. Ja też wolę cienkie, daję mało drożdży i nie rośnie buła. Poza tym, jak dasz razową mąkę to nie wyrośnie tak bardzo.

Właśnie kupiłam za jedyne 106 zł kolejną miskę do mojej maszyny, bo w poprzedniej poszła uszczelka. Chyba była jeszcze na gwarancji, ale Suri ją zjadła razem z instrukcją...
Poprzednią wymieniłam (całą maszynę), też z powodu tej uszczelki, jak się często piecze, to ona się zapieka i nie da się jej wymienić, trzeba całą miskę.
Zelmer ma strasznie drogie części...
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-06-15, 10:09   

kofi, dzięki za odpowiedź, wiedziałam, że doradzisz mi zanim zabiorę się za zagniatanie.
Co do uszczelki, to nie bardzo czaję, o którą chodzi? U mnie miska jest wsadzana na takie metalowe niby-zatrzaski, nie ma tam żadnych elementów gumowych.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2012-06-16, 13:38   

Ciasto na pizzę z automatu - totalana porażka. Płynące ciasto, które nie rośnie (składniki dobre i świeże, dopiero robiłam z nich chleb), w dodatku jest w piekarniku od 50 minut i nadal jest surowe, płynące i tak jakby w ogóle znikało.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2012-06-16, 15:49   

koko napisał/a:

Co do uszczelki, to nie bardzo czaję, o którą chodzi? U mnie miska jest wsadzana na takie metalowe niby-zatrzaski, nie ma tam żadnych elementów gumowych.

Pod spodem jest - wylatuje ten bolec, na który się zakłada mieszadło.
Przykro mi, że ciasto nie wyszło - trzeba było dać więcej mąki - ja zawsze robię na oko, jak jest za rzadkie to sypię mąkę i nawet jeszcze raz włączam na gniecenie, następne na pewno się uda, nie zniechęcaj się.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
mirkaMilej

Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-12-04, 16:41   

Przgody z takimi akcesoriami niestety zwykle kończą się przeliczeniem podniesionych kosztów prądu na niby oszczędności z tytułu samodzielnych wypieków. Nie mniej jednak smak i różnorodność a i nieograniczone możliwości jakie daje wypiekacz jest kusząca, ale na dłuższą mete to zbyt kosztowne, bardziej od czasu do czasu. polecam zelmera - dobra polska firma z tradycjami:)
 
 
DoskaZ 

Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 93
Wysłany: 2014-02-01, 02:50   

mirkaMilej napisał/a:
ale na dłuższą mete to zbyt kosztowne
:shock: Znaczy co jest kosztowne? Pieczenie w automacie? :-o To ciekawe, u nas jakby nie liczyć - zawsze wychodzi dużo taniej, niż kupowane. Nawet chleb wychodzi nam taniej niż taki paskudny, marketowy, nie mówiąc już o ciastach. Naprawdę zadziwiająca opinia.

kofi napisał/a:
koko napisał/a:

Co do uszczelki, to nie bardzo czaję, o którą chodzi? U mnie miska jest wsadzana na takie metalowe niby-zatrzaski, nie ma tam żadnych elementów gumowych.

Pod spodem jest - wylatuje ten bolec, na który się zakłada mieszadło.
Automaty do chleba, to u nas podstawa egzystencji od 10 lat. :) W tej chwili mamy dwa, oba używane są co 1 - 2 dni. Głównie robimy chleb, ale również ciasto na pizzę, ciasto "drożdżowe", bułeczki - tyle że my robimy wszystko bez drożdży, na zakwasie. Uważamy, że takie są po prostu smaczniejsze.

Wypadające uszczelki i inne uszkodzenia pojemników też przerabiałam. Faktycznie pojemniki się zużywają w automatach najszybciej i trzeba się z tym pogodzić. Gwarancja nie obejmuje nowego pojemnika ani mieszadeł, ale do maszyn Silvercresta można je zamówić u producenta tanio (my ostatnio kupowaliśmy, o ile dobrze pamiętam, za 40-60 zł cały pojemnik z mieszadłami).
Ale jeśli się stosuje pewne zasady, to spokojnie pojemnik z mieszadłami wytrzymają w dobrym stanie, przy bardzo intensywnym używaniu, 2-4 lat.

Zasady mam takie:
1) Nigdy nie piekę z mieszadłami, zawsze przed ostatnim wyrastaniem ciasta mieszadła wyjmuję z pojemnika.
2) Mieszadła i pojemnik moczę przed robieniem następnego chleba tak, żeby ciasto nie utrudniało zakładania mieszadeł.
3) Bardzo uważam, żeby nie uszkodzić powłoki teflonowej i to zarówno na pojemniku jak i na mieszadłach.
4) Bolce traktuję z bardzo dużą ostrożnością - nigdy nie wciskam ich ani nie ciągnę przy zakładaniu czy zdejmowaniu mieszadeł.

To załatwia sprawę, pojemniki teraz wytrzymują już bez problemu całe lata i wymieniam je, jak teflon wydaje się już zużyty.
_________________
Dieta roślinna od stycznia 2013, wraz z całą rodzinką.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13