wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dieta bezglutenowa i bez laktozowa.
Autor Wiadomość
bella_mama 

Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 3
  Wysłany: 2014-02-04, 13:33   dieta bezglutenowa i bez laktozowa.

Witam nie wiem czy wybrałam odpowiedni dział na temat jeśli nie proszę o przeniesienie Czy mleko bez laktozowe- chyba to krowie? mogą pić dzieci, które do tej pory były na nie uczulone chodzi o białko z tego mleka?( na kartonie napisane mleko UHT bez laktozowe)z kaufland .... a dzieci które nie mogą pić soi mogą jeść serki, jogurty z soi? to też są produkty jakoś tam przetworzone? Wiem, że Nic nie wiem....
Mam prawie 5 letnią córkę od urodzenia były problemy z alergią. odkąd skończyła 0,5roku piła nutramigen. Stwierdzono u niej alergię na mleko krowie. Do około 3 roku życia pila go. Potem przestawiam ją na napój sojowy. Jadła co raz więcej rzeczy wszystko było dobrze, ale w okresach zimowym, jak teraz i letnim na jej skórze pojawiały się liszaje. i nadal pojawiają. Do tego częste katary. Dostaje leki syropy na alergię maści wszelkiego typu, ale to nie pomaga na dłuższą metę. odwiedziliśmy paru alergologów i co wizyta to maści syropki i inne takie. MIAŁA nawet hospitalizacje 1 dnia badania pani obejrzała ale nic o zmianie diety, pediatra córki tak samo.
Aż do wizyty parę dni temu w Dziekanowie Leśnym. Tam pani patrząc na wyniki badań z przed roku mówi: dieta bez glutenowa, napój sojowy odstawić, bez laktozowa. kurczak nie, jajka nie, no chyba do 3 w tyg i przepiórcze. nie wiem co mogę jej dawać dała kartkę sporo co nie może co może, ale nie wszystko indyk królik może a co nie wiem. Sorry, że tak zawile piszę, ale trudno skrócić to wszystko i zebrać do kupy :) będę wdzięczna za pomoc.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-02-04, 14:24   

Jesteś na forum wege więc o produktach mięsnych nie będzie. Co wyszło w testach? Odstaw soję i nabiał masz np. mleko ryżowe popatrz w ofertę sklepu hxxp://www.evergreen.pl/produkty-bezglutenowe-c-33.html nie wiem jak z np z mlekiem migdałowym. Popatrz w blogi może się przydadzą/ zainspirują: hxxp://www.bezglutenowewege.blogspot.com/ hxxp://matkaweganka.blogspot.com/2012/01/smietana-sonecznikowa-takie-buty.html hxxp://wszystkojestwglowie.blogspot.com/ hxxp://www.jadlonomia.com/search/label/bezglutenowe hxxp://rozstanatomia.blogspot.com/search/label/wega%C5%84skie%20obiadki
Niestety trzeba czytać składy i w pieczywie może być dodatek nabiału. Moja córka ma 12 lat nabiał i gluten ma reglamentowany. Nie jadamy mięsa, ryb, robaków morza. Byłaś w Dziekanowie więc jesteś pewnie z Warszawy lub okolic, znam to miejsce bdb. Chleb bezglutenowy także można upiec zatem polecam forumowy dział kulinarny hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=4650 . Odwiedź także stronę: hxxp://www.celiakia.pl/
 
 
bella_mama 

Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-02-04, 18:00   

Badania potwierdzały alergię. Wiem, że wszystkiego się nie dowiem, ale co b ważne dowiem się czym zastąpić soję którą mi dziecko piło. I Paru innych rzeczy. dzięki za odp i linki

tak w wawie mieszkam szukam i odnajduję się na razie co gdzie kupić, co czym zastąpić głównie te mleczne rzeczy ale nie tylko.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-02-04, 20:21   

bella_mama napisał/a:
Badania potwierdzały alergię. Wiem, że wszystkiego się nie dowiem, ale co b ważne dowiem się czym zastąpić soję którą mi dziecko piło. I Paru innych rzeczy. dzięki za odp i linki

tak w wawie mieszkam szukam i odnajduję się na razie co gdzie kupić, co czym zastąpić głównie te mleczne rzeczy ale nie tylko.



Testy i moje dziecko miało w Dziekanowie i dołączone są do wypisów.
Popatrz w sklepach ze zdrową żywnością bo miewają w ofercie mleka proszkowe zbożowe. Po napój ryżowy możesz się udać do Rossmana a przy okazji znajdziesz inne rzeczy jak kaszę kukurydzianą drobną więc polenta z niej jest do wykonania.
Nie mamy złych intencji, szukasz czegoś jak wiemy to się dzielimy. Jak potrzeba pytaj bo alergiczne dzieci posiadamy.
Ja nie będę odpisywać bo jakoś mało fajnie zabrzmiałaś i odpowiedz w kierunku testów lakoniczna. Sądzę, że gościłaś na tym samym oddziale jak byłam z córką, ordynator ma w nazwisku meterologię?
 
 
bella_mama 

Dołączyła: 04 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-02-05, 17:11   

Wybacz nie pamiętam nie mam badań przed oczami ... moje dziecko dopiero w maju ma mieć tam robione badania na hospitalizacji 1 dnia. Starałam się być miła moja wiedza na temat tej diety nie jest duża chciałam poszukać pomocy bo wasza wiedza jest imponująca ale widać pomyliłam forum. :) jeśli mogła byś Byś tak uprzejma to skasujcie mój profil. będę wdzięczna. ;-) ordynatora o nazwisko nie pytałam nie byłam na oddziale tylko na wizycie alergologicznej ;-)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-02-05, 21:17   

bella_mama: bez urazy, no forum Wege więc w temacie mięsnym mało doradzimy. Pisałaś ze są jakieś wyniki badań i była hospitalizacja. Zrób córeczce badania, nie zawsze wychodzą więc warto prowadzić zapiski/dzienniczek a nawet jeśli rozważasz taki wariant wykonać dodatkowo niekonwencjonalne badanie. Zerknij w podane linki. Początkowo może być trudno z zastępnikami produktów, do których młoda przyzwyczajona ale może coś podpasuje, zasmakuje – trzeba próbować, eksperymentować, zobaczysz jak pójdzie.
Przed szpitalem dopytaj lekarza o odstawienie leków p/alergicznych. Dietę w szpitalu możesz zgłosić, pytanie o jadalność może być dyskusyjna. Barek jest frytki można kupić, oddziały mają lodówki i mikrofalówki a rodzice dzieci chyba do lat 7 mogą nocować (szczegóły zapewne znajdziesz na stronie szpitala). Czasem wariant 1 dnia z racji spraw organizacyjnych, choroby personelu okazuje się mało wykonalny i pobyt masz z nocowaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12