wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego używać do zmywania w zmywarkach?
Autor Wiadomość
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-08-12, 23:14   

zou, ja też używam już tylko tych, myją świetnie, nawet połówki. A czemu zmywasz głownie na 30 minut? tak Ci się spieszy? ;) Pytam, bo wspominałam o tym gdzieś wcześniej, że ten program wcale nie jest oszczędny, zużywa więcej prądu i wody, niż "eko", który zmywa dłużej; wielu ludzi myśli, że ten szybki program jest "najtańszy"...
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-08-13, 07:55   

Hej Sylwia8 - tak, są świetne. Połówek jeszcze nie próbowałam. Podoba mi się,z e ta "folijka" sie rozpuszcza i nie trzeba wyrzucac kolejnego papierka po każej kostce.

Mamy zmywarkę ikea-electrolux i tam jest wg instrukcji 30 min, 60C, 9 litrów wody, i 0,9 kwh. To jest najekoomiczniejszy program w tym modelu.
Na eko programie jest zaś: 150-160 minut, 50C, 12 litrów i 1 do 1.1 kwh. Więc ten "szybki" jest wg instrukcji najtańszy, poza tym domywa wszystko i nie ma potrzeby zmywać czy moczyć dłużej, nawet nie ma potrzeby suszyć, bo jeśli poczekamy po zakończeniu programu ok 10 minut to wszystko wyjmuję suche od samego ciepła w zmywarce. Także tak jakoś zostało, że go używamy...

Też ad tym myślałam czemu eko nie jest programem najbardziej oszczędnym - już wiem! :) On myje dłużej i ma zastosowanie do standardu testowego porównującego wydajnośc różnych zmywarek a rynku, dlatego nazywa się eko- bo to programy "eko" służą do porównania wydajności - "średnio i mocno zabrudzone" a ten codzienny 30 minut jest napisane "świeżo i lekko zabrudzone naczynia". Widocznie nasze gotowanie bez przypalania i bez tłuszczowych osadów jest tak mało brudzące garnki, patelnie i naczynia, że wystarcza a ich umycie zwykły program, szybki. Nie ma na nich za bardzo co zasychać ;)

Podejrzewam, że ten szybki 30 minut by nie domył, spalenizny po mięsie, garnków po golonce, zasmazkach, itd itp, bo ma za mało płukań. A nam wystarcza.

Jedzenie wege kolejny raz się opłaca :)
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
Ostatnio zmieniony przez zou 2013-08-13, 08:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2013-08-13, 07:59   

zou napisał/a:
Podoba mi się,z e ta "folijka" sie rozpuszcza i nie trzeba wyrzucac kolejnego papierka po każej kostce.
aaa, a ja folię niepotrzebnie zdzieram i wkurzam się, że taka trudna do ściągania :mryellow:
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-08-13, 08:10   

dżo - teraz pomyślałam, chyba ta rozpuszczalna folia nie jest z żelatyny, co? Jak myślicie?
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-08-13, 18:01   

zou, co do folii na tabletkach - NIE STRASZ!!! :shock: czytałam teraz całe opakowanie, nic o tym nie ma, tylko że w folii rozpuszczalnej. Ciekawe...
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-08-13, 18:40   

No bo czasem te rzeczy eko sa naturalne, i nie zawsze wegetariańskie. Ta folia raczej jest szeleszcząca a nie gumowa, więc pewnie nie...Trzeba by napisać do producenta...
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2013-08-13, 20:41   

Próbowałam coś pogooglać ale nic nie znajduję. Poza tym - muszę się przyznać do głupoty - zajrzałam do mojej książki zmywarkowej i myślałam, że palnę sobie w łeb :) Okazuje się, że moja nowa zmywarka na eco programie zużywa tyle samo energii i 4 litry wody WIĘCEJ niż na szybkim (ciekawe że tyle samo energii chociaż suszy ale znów myje w niższej temperaturze, może dlatego) i od 4 miesięcy zużywam 4 litry wody więcej przy zmywaniu niż potrzeba BO MOJA POPRZEDNIA ZMYWARKA MIAŁA ODWROTNIE i jeszcze takie głupoty opowiadam tu na forum, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Od dziś tylko szybkie zmywanie.
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2013-08-14, 07:22   

Sylwia8 - na coś się przydaje Forum ;) U nas to jest pierwsza w życiu zmywara, więc testowaliśmy z radochy wszystkie programy, stąd wiemy, ze te dedykowane "brudne garnki" lub "mocno zabrudzone" to są strasznie długaśne programy, i dużo wody (do 16-20 l) w naszym modelu. Poza tym raz jak nam zlew się zapchał to musiałam na tym długim w połowie otworzyć zmywarkę i wszystkie naczynia były już lśniące- więc po co dłużej je myć? Zresetowałam, włączyłam płukanie na 12 minut i odtąd używamy tego codziennego programu. A że on jest szybki to przypadek producenta :) . Nie wiem co "robią" w takim razie zmywarki za 3 tysiące ;) ? Mimo, że czytałam o zachowywaniu wody z ostatniego płukania na mycie wstepne kolejnego, i innych bajerach, to aprawdę ten model zaspokaja wszystkie domowe potrzeby nasze. A to 60 tka, i do siebie też wybrałam 60tkę, bo ja dużo patelni i garnków, rondelków rozstawiam jak gotuję.
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-02-04, 13:56   

Zrób to sam: hxxp://www.youtube.com/watch?v=9_iFVxYgU3U&feature=youtu.be
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
dort 


Pomogła: 56 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 2569
Skąd: okolice
Wysłany: 2014-02-04, 15:19   

olgasza dzięki za linka :-D
_________________
syn 02.09.2005r. i syn 09.06.2013r.
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2014-02-17, 21:26   

Takze dziekuje za linka , ale super pomysl :-D
_________________

 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2014-02-18, 08:24   

Nio, wygląda to na super łatwy i tani sposób, jak ktoś zrobi to dajcie znać jak myje :) Ja na razie nie mam boraksu, gdzie się to kupuje w ogóle, tak poza internetem?
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-02-18, 09:14   

Ja pisałam o zmywarkach tutaj
hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com/2014/01/co-do-zmywarki.html
W najbliższym czasie będę też wypróbowywać sam węglan sodu.
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
rosa 
born to be wild


Pomogła: 174 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 7459
Skąd: Zielonka
Wysłany: 2014-02-18, 09:44   

Sylwia8, boraks w niektórych aptekach jest, albo mogą ci zamówić.
_________________
hxxp://rosa-robi-to.blogspot.com/
And what would life be like without a few mistakes
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-02-18, 10:35   

Ja wszelką chemię kupuję na allegro
hxxp://allegro.pl/listing/listing.php?string=boraks&search_scope=
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14