wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
buły na parze / pampuchy / parowce
Autor Wiadomość
Cytrynka 


Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 05 Cze 2007
Posty: 962
Skąd: Olympia, USA
Wysłany: 2008-04-14, 21:46   

Jak je zrobić bez jajek i mleka? Ktoś może podać dokładny przepis?
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-04-14, 22:00   

Cytrynko, ja robię zwykle na oko. Mąka (bardzo polecam orkiszową pełnoziarnistą, jest zdrowa, a nie smakuje jak razowa). dobrze jest częśc mąki zalać wrzącym mlekiem lub wodą (ja daję zwykle mleko kokosowe lub z nerkowców, bo szybko się je robi). Mleka daje delikatność, ale z wodą też można. Bierzemy grudkę drożdży (wielkości orzecha włoskiego). W niekórych przepisach są duże ilości drożdży, ale smaczniejsze wypieki są z małą ilością. Dłużej rosną, ale to wpływa b. pozytywnie na smak wypieku. Robimy rozczyn (ciepłe mleko lub woda, mąka, syrop słodowy lub miód lub inny słodzik). Ja daję od razu do rozczynu całą przewidzianą ilośc słodu (np. na 1 kg mąki 1/2 szklanki. Słód nie jest tak intensywnie słodki jak miód, miodu można dać mniej. do tego daję jeszcze rodzynki na koniec i ciasto jest smaczne. Mieszamy, odstawiamy, by podwoiło swoją objętość. dodajemy letnie mleko lub wodę, mąkę, troszkę kurkumy na kolor, szczyptę soli, zapach lub skórkę z cytryny lub pomrańczy (eko). wyrabiamy ciasto (ok. 10 min), powinno być gładkie. Dajemy ciepły olej (dobrze jest dac trochę oliwy, ciasto jest smaczniejsze i dłużej zachowuje świeżość). Wyrabiamy jeszcze ok. 5 min, dodajemy rodzynki, mieszamy. odstawiamy, by ciasto podwoiło objętość. Gotowe. Można piec placek, drożdżówki, robić pampuchy. Jeśli mamy luźne ciasto ,to lepiej je upiec w foremce, drożdżówki i pampuchy wymagają nieco bardziej zwięzłego ciasta.
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-04-15, 07:59   

A ja tydzień temu zrobiłam pampuchy na samym zakwasie , bez dodatku drożdży i wyszły przepyszne. Bałam się, ze mi nie urosną i będą zakalcowate ale urosły pięknie :-D . Jedyny mankament robienia na zakwasie to czas, który się bardzo wydłuża (buły nie rosną tak szybko jak z drożdzami), ale naprawdę warto. Polecam.
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-04-15, 08:08   

Ja bardzo lubię robić wszystko na zakwasie. Jedyne, co mnie ogranicza to świadomość, że z takiego przepisu niewiele osób skorzysta.
 
 
loika 

Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 346
Wysłany: 2008-04-15, 09:36   

Aniu, Dżo, ja mam zakwas żytni, czy mogę go użyć do wyprodukowania zakwasu orkiszowego?
_________________
hxxp://www.alterna-tickers.com]
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2008-04-15, 11:48   

loika, ja już nie pamiętam jaki mam zakwas :roll: , robiłam go bardzo dawno temu,

A czy rodzaj zakwasu ma znaczenie? ja ze swojego robię wszystko, chleb razowy, chleb biały dla męża, pizzę, papmuchy i wszystko mi wychodzi (oprócz czystego chleba żytniego, którego niestety nie umiem zrobić :evil: ).
 
 
Ewa
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-15, 13:00   

dżo napisał/a:
papmuchy

...nie żebym się czepiała, ale bardzo mi się spodobała ta nowa nazwa... :mrgreen:
 
 
Ania D. 

Pomogła: 115 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2196
Wysłany: 2008-04-15, 16:52   

Loika, możesz spokojnie. Ja już od dawna nie bawię się w dwa zakwasy, mam tylko żytni (lub pszenny, jak go przerobię). Też, jak Dżo, daję go do wszystkiego. Dajesz po prostu łyżkę lub dwie zakwasu i mąkę, która Ci odpowiada i masz po jakimś czasie gotowe zakwaszone ciasto.
 
 
superchick 


Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: okolice opola
Wysłany: 2008-06-16, 08:33   

Ostatnio miałam fazę na pampuchy, jadłam je prawie codziennie z sosem truskawkowym. Robiłam wzorując się na przepisie Ani D. I tu jeszcze zdjęcie na zachętę :D :

IMG_0410.jpg
Plik ściągnięto 837 raz(y) 25,02 KB

 
 
fizia 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 408
Wysłany: 2008-07-07, 22:58   

PYZY NA SŁODKO :shock: :shock: :shock:
co się tu wyrabia :mryellow:
_________________

 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2008-09-10, 13:50   Re: buły na parze / pampuchy / parowce

Mala_Mi napisał/a:
Znacie i robicie coś takiego?

oczywiście, że znam - mniammmmm uwielbiam, ale zawsze kupne jadłam, dlatego wieeeeeeelkie dzięki za przepis, teraz zrobię sobie ekologiczne hihii.
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2008-09-12, 19:39   

fizia napisał/a:
PYZY NA SŁODKO :shock: :shock: :shock:
co się tu wyrabia :mryellow:

Właśnie też się zdziwiłam, bo jak jak już mi się zdarza to pampuchy robię z sosem np. pomidorowym
 
 
maryczary 
kocham życie


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 2167
Wysłany: 2008-09-12, 22:11   

[quote="majaja"]
fizia napisał/a:
pampuchy robię z sosem np. pomidorowym
nigdy przenigdy, najlepsze z koktajlem z truskawek mniamuśność
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
superchick 


Dołączyła: 26 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: okolice opola
Wysłany: 2008-09-15, 16:09   

maryczary napisał/a:
nigdy przenigdy, najlepsze z koktajlem z truskawek mniamuśność

zgadzam się :D z koktajlem jagodowym też są pyszne! szkoda że już po sezonie :(
 
 
milka 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 16 Wrz 2008
Posty: 285
Skąd: fr
Wysłany: 2008-09-17, 10:29   

Zaispirowana waszymi przepisami zrobilam sobie te "pampuchy"..dzis na sniadanko. Jedyne owoce jakie znalazlam w koszu, to pelno jablek, takze zrobilam sos jablkowo-rodzynkowy (jablka podgotowane razem z rodzynkami, troche mleka sojowo-ryzowego,cukier z trzciny,przyprawy-cynamon kardamon,gozdziki, wszystko razem zmiksowane w termomixie) :-P Bylo pysznie :-D
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://alterna-tickers.com]
 
 
gemi 
Matka Polka ;)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 2460
Wysłany: 2008-11-26, 09:44   

A ja właśnie od kilku dni noszę się z zamiarem zrobienia pampuchów (u nas w domu też się tak ładnie je nazywało). Pamiętam takie z musem z truskawek, teraz zrobię koktail bananowy.

No właśnie, tak się z tym zamiarem noszę i noszę... A może zabrałabym się do roboty? :mrgreen:




Wczoraj zrobiłam na kolację :mryellow: zapomniałam kupić bananów, więc zjadłam z domowymi powidłami śliwkowymi. Pycha 8-)
_________________
"Nowego kłamstwa słucha się chętniej aniżeli starej prawdy" (A.Czechow)
 
 
franko

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 42
Wysłany: 2014-02-24, 19:40   

A próbował ktoś z Was zrobić kluski na parze z mąki owsianej? Wyjdą takie?
U nas w domu wszyscy te kluski uwielbiają, niestety ten gluten w mące pszennej.... (do tego cukier, drożdże - szaleństwo).
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-02-24, 19:46   

franko, ja robię na mieszance z różnych mąk (orkiszowa, gryczana, kukurydziana), na czystobezglutenowej nie robiłam, moim zdaniem nie wyjdą, za to robiłam na zakwasie, bez cukru i były ok, jedyny mankament to taki, że trzeba sporo więcej czasu, aby wyrosły,
 
 
franko

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 42
Wysłany: 2014-02-24, 20:00   

dżo napisał/a:
franko, ja robię na mieszance z różnych mąk (orkiszowa, gryczana, kukurydziana), na czystobezglutenowej nie robiłam, moim zdaniem nie wyjdą, za to robiłam na zakwasie, bez cukru i były ok, jedyny mankament to taki, że trzeba sporo więcej czasu, aby wyrosły,

Ech - szkoda, że z mąki owsianej raczej nie wyjdą. Takie z tradycyjnego przepisu są bardzo niezdrowe. Ale mieszanka różnych mąk brzmi przekonująco. Trzeba poeksperymentować.
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2014-02-24, 20:12   

franko, a nie można CZASEM zjeść czegoś tak po prostu, nawet niezdrowego? ;)
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
franko

Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 42
Wysłany: 2014-02-24, 20:19   

Sylwia8 napisał/a:
franko, a nie można CZASEM zjeść czegoś tak po prostu, nawet niezdrowego? ;)

Oczywiście, że można :) Tylko chciałoby się tak zjeść smaczne kluski i z czystym sumieniem.
Niemniej jednak często to wygląda tak:
dziś niezdrowy cukierek/ciastka/lody na mieście, jutro kluski, w następnym dniu mleko krowie -a bo to tylko jedna szklana, potem wizyta u babci - a tam wiadomo - dobra babcia wszystko da -i tak niby raz od czasu (słodycz,obiad, przekąska), a w efekcie codziennie coś jest.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-02-24, 20:25   

zerknij w przepis Ani D a mąki połącz 2/3 i 1/3 (orkisz ma mniej glutenu jak i owies niż pszenna mąka)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-02-24, 20:26   

franko napisał/a:
Takie z tradycyjnego przepisu są bardzo niezdrowe.

Jeśli mąkę białą zastąpisz częściowo razową, drożdże zakwasem, cukier pominiesz to masz całkiem zdrowy produkt.
 
 
letka 

Dołączyła: 20 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Legnica
Wysłany: 2018-04-20, 08:10   

dżo napisał/a:
A ja tydzień temu zrobiłam pampuchy na samym zakwasie , bez dodatku drożdży i wyszły przepyszne. Bałam się, ze mi nie urosną i będą zakalcowate ale urosły pięknie :-D . Jedyny mankament robienia na zakwasie to czas, który się bardzo wydłuża (buły nie rosną tak szybko jak z drożdzami), ale naprawdę warto. Polecam.

Bardzo bym prosiła o przepis na pampuchy na zakwasie. Moje dziecko od tygodnia jest na diecie bez drożdży a dziś zamówienie na bułki. HELP!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 14