wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
(Łatwy) tort waniliowo-kakaowo-wiśniowy
Autor Wiadomość
moritura 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 499
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-05, 16:27   (Łatwy) tort waniliowo-kakaowo-wiśniowy

Nie jest to mój oryginalny przepis, raczej zlepka kilku, z moimi modyfikacjami.

CIASTO
...to po prostu puszkowy mocno kakaowy murzynek, tyle że bez cynamonu i orzechów/rodzynków, a zatem:

2 szkl. mąki
1 szkl. cukru
1/2 szkl. oleju
3/4 szkl. mleka z Biedry
1 łyżka sody + sok z cytryny
3-4 duże łyżki kakao
3 łyżki dobrego wiśniowego dżemu

Miksuję, piekę, studzę, przekrajam w dwóch miejscach dużym nożem. Nasączam mocno (można po prostu 100-200 ml wódki, ale jak ma być dla dzieci czy coś, to można np. mocną herbatą z cytryną z dodatkiem np. soku z agawy albo domowym syropem wiśniowym, wszelakimi kombinacjami - co kto lubi; grunt, żeby nie był suchy).

MASA
Przepis wzięłam stąd: hxxp://ilovetofu-cb.blogspot.com/2010/02/tort-w-groszki-potrojnie-czekoladowy-z.html i była naprawdę super. Choć nie wyglądała jak na zdjęciu, była lekko żółtawa i mniej puszysta, za to boska w smaku (trochę jak custardy) i pięknie lśniąca po zastygnięciu.

3 x budyń waniliowy
3 szklanki mleka naturalnego z Biedry
1 kostka Alsanu
cukier puder
aromat waniliowy

2 szklanki mleka zagotowałam, 3 budynie rozmieszałam w pozostałym mleku, wlałam do gotującego, pomerdałam łyżką. Po chwili było to niemożliwe, bo budyń wychodzi mega gęsty. Wystudziłam, zblendowałam z Alsanem i aromatem waniliowym, potem dosłodziłam, ale znacznie mniej niż w oryginalnym przepisie - nie piszę, ile, bo kwestia tego, czy mleko słodzone i czy w budyniu był cukier, także trzeba próbować.

WYKONANIE
Nasączony placek posmarowałam zblendowaną na gładko konfiturą wiśniową (poszło na całość 1.5 słoika), nałożyłam delikatnie masę (nie jest to takie proste, bo masa gęsta). Następny placek posmarowałam z obu stron konfiturą, potem masa - i ostatni placek, już z tylko od spodu konfiturą. Na warstwy poszło tak 2/3 masy, reszta na wierzch i boki. Udekorowałam kandyzowanymi wiśniami. Potem jeszcze musi pójść na kilka godzin do lodówki. No, wsjo.

Był przepyszny :) Zdjęcia z komórki ;)

2.JPG
Plik ściągnięto 58 raz(y) 49,02 KB

3.JPG
Plik ściągnięto 50 raz(y) 67,27 KB

1.JPG
Plik ściągnięto 57 raz(y) 29,5 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14