wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Garnki Welmax dla milionerów za niemałe pieniądze...
Autor Wiadomość
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2010-01-22, 16:38   Garnki Welmax dla milionerów za niemałe pieniądze...

Mam w domu Thermomix, który robi praktycznie wszystko i mozna na nim gotować na parze. Ale moi rodzice poszli na pokaz garnków Welmax i ni stad ni z owąd wrócili z 18elementowym kompletem garnków i pościelą wełnianą (z wielbląda)... Kosztowało to bagatela 4 000 (TYLKO, bo naprawdę jest o wiele droższe! cieszył się mój tato). Nie podzielam ich entuzjazmu, bo:
1. Fajnie, że chcą jeść zdrowo, na parze, bez soli i tłuszczu, ale gdyby chcieli, mogliby przecież gotować na Varomie (z Thermomixu), a zjedli taki obiad raz czy dwa...
2. Moim zdaniem sprzet musi troche kosztować, ale 4 000 to gruuuba przesada.... Mylę się?
3. Posciel jest nam właściwie zbędna, ona jestt "gratisem", bo to same gary kosztuja 4 tysiaki...

Probowałam powiedzieć rodzicom, że można kupic tansze, ale dobre garnki.
Powiedzcie mi, czy 4000 za taki :
hxxp://www.welmax.pl/naczynia/index.php?option=com_content&view=article&id=76&Itemid=79

zestaw jest według Was warty swojej ceny? Czy można kupić inne, naprawdę solidne garnki, ale nie za taka cenę????
To decyzja moich rodziców i ich pieniadze, no ale własciwie nie wiem czy kupienie takiego kompleciku ( i poscieli) nawet chocby były mega zdrowe nie jest pomyłką...
Napiszcie co myslicie, bo moze nie jest za pozno na wycofanie się z tego zakupu...

[ Dodano: 2010-01-22, 16:42 ]
Aha - gwarancja jest 20 lat.
Dołaczona jest książka ze "zdrowymi "potrawami. Chyba ponad 80 % to potrawy mięsne (jelen sarna, jagnię, nawet struś :-? ), ryby i owoce morza... Poza tym cukier, nabiał itp... Strrrrasznie zdrowe...
 
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-22, 18:17   

moja mama całą odprawę przepuściła na gary Zeptera, a ja bazuję na wiekowych, ale nieobitych emaliowanych i nierdzewnych za przeszło 200 złotych (ogółem), więc zwolenniczką garów w cenie auta nie jestem, ale jeżeli mieli rodzice na zbyciu tyle kasy, to nic nie poradzisz. 10 dni spokojnie można wycofać się z każdej umowy, ale trzeba to zrobić na piśmie i wysłać razem z towarem przesyłką poleconą (i za potwierdzeniem zwrotnym). Podobno już można po dłuższym okresie, ale pewna nie jestem, więc polecam w ciągu 10 dni to załatwić w razie chęci odstąpienia od umowy. za ten komplet nie dałabym takiej kasy
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2010-01-22, 18:28   

Kiedyś widziałam w gazecie ogłoszenie "Sprzedam korodujące naczynie firmy Zepter" ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-22, 20:35   

:lol: :lol:
 
 
kociakocia 


Pomogła: 73 razy
Dołączyła: 05 Sty 2009
Posty: 4300
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-22, 20:40   

Lenka, jeśli rodzice kupują to ich wybór ;)
ja kupiłam zeptera. jeden garnek, bodaj póltoralitrowy, mały kosztował 1tys zł, i uważam, ze jest to najlepsza inwestycja garczaną jaką można zrobić na bardzo długie lata, bo po takich garnkach nie widać po 1sze śladów użytkowania i są fantastyczne jeśli chodzi o sposób gotowania w nich na maleńkiej ilości wody, nie przypala się, no po prostu polecam

ale kiedy kupowalismy zestaw zeptera też były w nim jakies duperele typu miska, jakieś sitka itp. zupełnie się to nie przydało, szkoda kasy, lepiej kupić 3 garnki-mały, średni, duzy i to w zupełności wystarczyłoby ( mi ;) )
_________________
MEI TAI, POUCH, CHUSTY KÓŁKOWE, NOSIDEŁKO ERGONOMICZNE wkrótce, zapraszam :)
hxxp://www.facebook.com/pages/Madame-Googoo-baby-carriers/145687608816099 MADAME GOOGOO baby carriers
hxxps://picasaweb.google.com/madamegoogoo
Doradca noszenia dzieci ClauWi®
 
 
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2010-01-22, 21:32   

No właśnie.... Bo ja wiem, że to porządna rzecz, że oszczędność i zdrowie. TYlko pytanie : czy naprawdę tego potrzebujemy i czy nie ma tanszych zamienników...
Tak - rodzice kupują, ale jak wiadomo trzeba będzie potem spłacać te raty i na pewno to się jakoś odbije na zyciu rodzinnym i kieszeniach... :-D
Inaczej było z Thermomixem, bo to też drogi sprzęt. Najpierw byłam z mamą na pokazie, potem wyczytałam o nim w necie, wypytałam znajomych.
Te garnki to był zakup spontaniczny, a własciwie to mój tato chciał kupic tylko patelnię, ale wiecie jakie są techniki manipulacji. Gość mu zrobił wodę z mózgu i wcisnął cały komplet ;)
Nie nie wiem sama, zobaczymy co to będzie. Jak coś, zdam relacje z użytkowania i może ktoś z wegedzieciakowców się skusi na takie garneczki. ;-)
 
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-22, 23:20   



R.Sowa - kuchenny celebryt poleca te rondle, zresztą jak widać nie tylko rondle

"Gotuj z Sercem" chyba Z serca ;-)

jest cała gałąź akwizycji - wyspecjalizowana w wyciskaniu z ludzi emerytur,
najlepsza rada dla starszych ludzi - nie chodzić na darmowe prelekcje na temat zdrowia na które zaprasza jakaś nieznana miła pani przez telefon (!)

jest bardzo niewiele rzeczy na prawdę wartych 4000zł. garczki do gotowania kalafiorowej na 100% do nich nie należą :lol:
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
Lenka 
weganka

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Bieszczady ;)
Wysłany: 2010-01-25, 16:44   

Rodzice pomysleli, podumali i nagle "Boże, co nas otumaniło, że dalismy sobie wcisnąc te garnki???". Dzwonili juz i bedą rezygnować. Teraz musimy tylko pokryc koszty wysyłki, a znajoma z poczty mówiła, że bardzo wiele osób juz z tej firmy rezygnowało i wysyłało z powrotem... ;)
 
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2010-01-25, 20:50   

no tak bywa i mam nadzieję że wszystko będzie ok

Mam 2 garnki Zeptera dostałam od Pani Marii (no w sumie jeden, drugi popsułam preparatem czyszczącym) i są świetne. Popsutego nie pozbyłam się, pasteryzuję w nim przetwory.
 
 
lilias
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-25, 21:29   

Zepter jest ok ale cena bardzo nie, więc szczęśliwa i niezadłużona :mryellow: gotuję w tym co mam i co o dziwo się sprawdza
 
 
Arielka.v 


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 525
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-01-25, 21:49   

Lenka, to dobrze ze rodzice sie zdecydowali zwrócić te garnki.
gdy przeczytałam twojego posta pomyślałam ze skoro to jest 18 elementów to zapewne 9 garnków to nie jest tak bardzo drogo skoro takie dobre są.
Jakież bylo moje zdziwienie kiedy zobaczyłam, ze są 3 garnki a reszta to jakieś tarki, podstawki, przyssawki i inne drobiazgi :shock:

cena jest stanowczo wygórowana,

jesli by chcieli zestaw naprawdę dobrych garnków to pewnie za 1000 zl juz by kupili (oczywiscie nie mam na mysli Zeptera).
jedyne co moge powiedzieć, to ze takich pokazów należy unikać.
przy takim czymś pracują specjaliści potrafiący wcisnąć "każdy kit".

ja gotuje w najzwyklejszych garnkach i bardzo sobie chwale.
najważniejsze żeby zawartość była dobra :mryellow:
 
 
Tempeh-Starter 
aktywny zarodnik


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 811
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-26, 09:46   

ja bym prosił aby ktoś zagłębiony po uszy w sprawach zdrowia i energii astralnej wyjaśnił co jest złego (czy może nawet groźnego) w gotowaniu w emaliowanych garczkach np. z Olkusza po dwudziestaku łącznie z pokrywką??? :-D
_________________
hxxp://www.tempehservice.com] RÓB SOBIE TEMPEH
 
 
jadwiga22
jadwiga22

Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-04, 23:45   

[quote="Lenka"]Rodzice pomysleli, podumali i nagle "Boże, co nas otumaniło, że dalismy sobie wcisnąc te garnki???". Dzwonili juz i bedą rezygnować. Teraz musimy tylko pokryc koszty wysyłki, a znajoma z poczty mówiła, że bardzo wiele osób juz z tej firmy rezygnowało i wysyłało z powrotem... ;) [/quote

Witaj Lenko.
Właśnie wróciliśmyz prezentacji garnków i weszłam na stronę i również mnie oświeciło co my zrobiliśmy,tak jak piszesz coś nas otumaniło jak Twoich rodziców.
Jesteśmy już na emeryturze i nie przelewa się i nie stać nas na takie koszty przez 3 lata.
Proszę napisz w miarę szybko jakie pismo trzeba napisać z wysyłką i czy najpierw trzeba telefon wykonać o rezygnacji.Podam adres mojej poczty żebyś w miarę możliwości szybko mi odpowiedziała.jagoda2205@op.pl.Czekam na wiadomość.Pozdrawiam. :-(
_________________
reklamacja garnków.Jadwiga
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2011-12-05, 00:28   

euridice napisał/a:
Tempeh-Starter, bo jak odprysną, to pod spodem masz szkodliwe aluminium.
Chyba nie aluminium, aluminiowe są chyba nieemaliowane, niepowlekane? W każdym razie u mnie w domu było mnóstwo emaliowanych z odpryskami też, z odrapanymi spodami od wewnątrz i nie widziałam tam aluminium, ono ma wyraźny jasny metaliczny kolor i jest miękkie, a te garnki były inne.

Ale może ktoś ma infa z pewnego źródła :)

Jadwigo - Lenka chyba już tu nie zagląda, wydaje mi się, że wystarczy napisać, że się rezygnuje i wysłać poleconym?
Możesz oczywiście spróbować wysłać wiadomość z pytaniem na maila Lenki

Mam nadzieję, że uda się zwrócić towar bez problemów.
 
 
jadwiga22
jadwiga22

Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-05, 09:00   

an napisał/a:
euridice napisał/a:
Tempeh-Starter, bo jak odprysną, to pod spodem masz szkodliwe aluminium.
Chyba nie aluminium, aluminiowe są chyba nieemaliowane, niepowlekane? W każdym razie u mnie w domu było mnóstwo emaliowanych z odpryskami też, z odrapanymi spodami od wewnątrz i nie widziałam tam aluminium, ono ma wyraźny jasny metaliczny kolor i jest miękkie, a te garnki były inne.

Ale może ktoś ma infa z pewnego źródła :)

Jadwigo - Lenka chyba już tu nie zagląda, wydaje mi się, że wystarczy napisać, że się rezygnuje i wysłać poleconym?
Możesz oczywiście spróbować wysłać wiadomość z pytaniem na maila Lenki

Mam nadzieję, że uda się zwrócić towar bez problemów.


Dziękuję za podpowiedz.:)
_________________
reklamacja garnków.Jadwiga
 
 
pep

Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-12-24, 20:36   

welmax to oszuści i naciągacze kolejny amwey kolejna piramida i pranie ludziom mózgów
 
 
katryna 

Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-02-13, 16:38   

mogę tylko napisać - złodzieje !
moi rodzice byli na pokazie garnków, omotani super okazją i promocją zakupili garnki za uwaga 2800zł!!
gdy tylko wrócili do domu z siostrą ruszyłyśmy do ataku;p
na następny dzień rozpoczęla sie procedura odkręcania tego badziewia/
telefon i tłumaczenia, słuchajcie konsument zawsze ma prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny do 10 dni jeśli towar zakupił poza lokalem przedsiębiorstwa, na to jest ustawa... zadzwoniłam i tłumaczę "babie" a ona mi że nie może, że musi wpisać powód rezygnacji itd itd
w końcu dociera to niej jak ją postraszyłam rzecznikiem... kazała wysłać pismo (takie napisałam jak podała koleżanka wyżej) wysłałam garczki kurierem i czekam teraz na zwrot zaliczki 700zł .... z tym że czekam czekam i nic... jak do jutra kasa nie wpłynie od nowa do nich dzwonię ale już taka grzeczna i miła nie będe... 1.02 rozpoczęłam tą cała procedure oddania garczków... dziś 13ty i nic.... [/u]
 
 
jarek 

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-02-26, 16:46   

[quote="katryna"]mogę tylko napisać - złodzieje !
Do katryna mam podobną sytuację proszę o odp. czy zerócili już pieniądze
Jarek
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2012-02-26, 16:58   

jarek napisał/a:
Do katryna mam podobną sytuację proszę o odp. czy zerócili już pieniądze
Jarek


Proponuję skontaktować się na emaila Katryny, ponieważ od tamtego posta tu nie zaglądała i nie ma pewności, że zajrzy, a mail to zawsze dodatkowa szansa na kontakt.
 
 
mariolanta

Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-02-27, 14:06   

To są oszuści. Robią z ludzi idiotow. Mi obiecali pokaz w domu i darmowe upominki i nie bylo widac ani kolesia ktory mial pokazywac jakąs tam posciel ani tych upominkow. Czekalismy z rodziną caly dzien.Zaprosiłam sasiadow a oni mnie zrobili w balona. Jak tak mozna?
Nawet mnie nie przeprosili :-x
_________________
Madzia2222222222
 
 
katryna 

Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-02-28, 23:18   

witam,
z panem jarkiem już sie kontaktowałam;)
moja sprawa nadal stoi w miejscu/ i z początkiem kolejnego tygodnia po telefonie do firmy obiecują, że procedura rozpatrzenia mojej sprawy nadal trwa....
na pewno napisze jak się sprawa zakończyła. pozdrawiam

[ Dodano: 2012-03-05, 19:40 ]
moja sprawa zakończyła się pomyślnie,
zwrócili całą zaliczkę tj 700zł, ale po dręczeniu ich telefonami co drugi dzień.
Więc zaplątanym w podobną sprawę życzę wytrwałości, pozdrawiam
 
 
Riki 

Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-06, 16:51   

Też mam Thermomix - jest naprawdę super. Cała rodzina u nas ma. Naprawdę polecam, a nowy model to już w ogóle fajny :)

Co do Welmax jest dziewczyna, która u nich pracuje i pisze bloga i tam wyjaśnia jak można zrezygnować: hxxp://welmaxpl.wordpress.com/2014/03/31/ludzie-nie-znaja-swoich-praw/
_________________
to tyle na tyle :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12