wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom tymczasowy
Autor Wiadomość
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-05-13, 13:33   Dom tymczasowy

Jak to wygląda w praktyce? na ile czasu przyjmuje się zwierzaka?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-05-13, 15:55   

To naprawdę trudno powiedzieć - zależy jakie zwierzę, gdzie, kto ponosi koszty, kto zajmuje się szukaniem domu itp. Bywa, że ciężar utrzymania, leczenia i szukania domu bierze na siebie fundacja, ale też tak, że trzeba się tym zająć samemu. To zależy, co jesteś w stanie sama zaoferować. Generalnie pewnie w dużych miastach jest łatwiej "przebierać" w możliwościach, u mnie np. obawiałabym się "wiecznego tymczasu". Bo bywa, że zwierzak zostaje na rok czy dwa, a często też tak, że tymczasujący się przywiązują i już nie chcą oddać ;)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Szura 

Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 17:17   

dżo, miałam na tymczasie pięknego, zdrowego psa - pół roku. Zdarza się i dłużej. Zazwyczaj jednak trwa to 2-4 miesiące, o ile zwierzę jest zdrowe i intensywnie je się ogłasza.

Osobiście wzięłam psa fundacyjnego, wszystkie wydatki pokrywała fundacja. Karma i leczenie mogą być naprawdę drogie, warto to wziąć pod uwagę.

DT ma za zadanie również zresocjalizować psa, jeśli ma on jakieś problemy, żeby zwiększyć szansę na adopcję.

Nie wiem, o co dokładnie pytasz, więc wymieniłam takie ogólniki. ;)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-05-13, 17:23   

Dzięki dziewczyny.
Chcę się przygotować do rozmowy z mężem o DT, stą moje pytanie. Na kilka miesięcy mogę zaoferować opiekę, nie chciałam na razie na dłużej bo zbliża sie okres wakacyjny a byliśmy "uwiązani" przez 13 lat przez naszego psa i mąż potrzebuje swobodnego urlopu bez szukania miejscówki przyjaznej zwierzętom.
 
 
malva 
vegan warrior


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 27 Gru 2007
Posty: 1445
Wysłany: 2014-05-13, 17:25   

To jest bardzo fajna opcja być domem tymczasowym ,wszystko mozna dogadać ,łącznie z tym jak długo bedzie u ciebie zwierzak ,doradzam tylko i wyłącznie ostroznosc od kogo bierzemy zwierzątko na tymczas, czy te osoby aktywnie szukają domów i w jaki sposób, czy mają doświadczenie na tym polu.
Ostatnio zmieniony przez malva 2014-05-14, 23:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-05-13, 17:27   

dżo, czasem można być awaryjnym dt - np. gdy inny dt ma przymusową przerwę i musi gdzieś umieścić zwierzęta. Ale najlepiej rozejrzeć się po fundacjach, na pewno znajdzie się jakieś dobre rozwiązanie.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-13, 21:15   

I warto z fajną fundacją wspolpracowac,w tej kwestii polecam np.Vivę.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Szura 

Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-14, 01:15   

Ja mam cudowne doświadczenia z Fundacją Ast. <3
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-05-14, 09:06   

O vivie wlasnie mysle. Zadzwonie do nich i sie wszystkiego dowiem. Nasz pies odszedl miesiac temu, mam teraz taki zamysl aby adoptowac stare psy ze schroniska ale najpierw chce byc domem tymczasowym choc troche obawiam sie przywiazania do podopiecznego.
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2014-05-14, 09:27   

dżo, ja właśnie z Vivy adoptowałam Sabinkę. Miało być na tymczas, ale ona już po kliku dniach do mnie się tak bardzo przywiązała, że nie miałam serca szukać jej kolejnego domu. To już za dużo na już i tak bardzo skrzywdzone przez los zwierzę. Viva oddaje pieniądze za karmę, leczenie itd. bez problemu, ale akurat ja nie chciałam, bo już czułam że z nami sunia zostanie.
 
 
 
Szura 

Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-14, 17:44   

Cytat:
ona już po kliku dniach do mnie się tak bardzo przywiązała, że nie miałam serca szukać jej kolejnego domu. To już za dużo na już i tak bardzo skrzywdzone przez los zwierzę.


Jakby każdy DT tak myślał, to by nie było DT... ;-)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-14, 21:42   

No tak bywa ;) dlatego moze tez warto sobie jakieś zasady ustalic(nie znaczy ze zadziala).Ale stopień emocjonalnego zaangażowania nie jest niezależny od nas,tak to widzę,ale ja jestem zimną racjonalistką,u mnie tymczasy nie zostają bo szkoda mi "zmarnowania" możliwości DT.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2014-05-14, 23:43   

No jak tak w sumie to od początku czułam, że może to się nie skończyć na samym DT, ale tak ostrożnie podeszłam do tego i zadeklarowałam się jako DT. Teraz już wiem, że na DT się nie nadaję ;)
 
 
 
Szura 

Dołączyła: 17 Mar 2013
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 10:16   

Wiadomo, na przywiązanie do psiaka się nic nie poradzi. Jak oddawałam Diego po pół roku, to przez tydzień chodziłam pijana, bo inaczej tego znieść nie mogłam. :shock:

Teraz rodzice się nie zgadzają na DT (cóż, mam dwa własne psy ;) ), ale jak będę na swoim, to na pewno do tego wrócę. :)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-15, 17:17   

Psy psami,jest tez mnostwo innych zwierzaków szukających DT jakby co ;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13