wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko w namiocie
Autor Wiadomość
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-07-09, 12:34   

Soul napisał/a:
Mikołaj jest bez pieluchy od kiedy miał rok i 4 miesiące, w ogóle, w dzień i w nocy

wooow :shock: Mój trzylatek w nocy czasem jeszcze siura :oops:
Soul napisał/a:
w kucki nie mógł się przemóc

a macie psa? :-P Mój pies dał mu bardzo dobry przykład :->
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2010-07-09, 13:37   

Eee, takie sporadyczne wpadki nocne zdarzają się do dziś, tak np. z raz na miesiąc, dwa.. Czasem po prostu śpi jak kamień, i nie budzi się na siku, albo za dużo wypije przed snem, ale to wypadki, ma dopiero nieco ponad 2,5 roku :->

A psa mamy :lol: może w końcu zaskoczy, próbujemy.. Teraz też bierzemy nocnik awaryjnie (no i to trochę wygoda dla mnie :-> ) Mamy wieelki namiot, i czasem w nocy nie chce mi się ubierać butów, i wyłazić na siku z nim.. :-> A tak, nocnik pod drugą ścianę, i śpimy dalej.. :-P No ale zobaczymy, teraz jedziemy na tydzień, półtora, ze starszą od Mikołaja dziewczynką, może ona da pozytywny przykład..? Jakby co, dam znać za 2 tyg ;-)
_________________
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-07-19, 21:14   

Soul napisał/a:
mono-no-aware, a jak radziliście sobie z toaletą? Też nocnik?



My mieliśmy ze sobą nocnik, ale na noc Majka i tak używa pieluchy. Co do ilości zabranych ze sobą rzeczy to się aż tak nie przejmowaliśmy, bo obok rodzice mają a la kontener mieszkalny i tam je trzymaliśmy. Byliśmy teraz nad morzem (ale na kwaterach) i wszystkie kupki (oprócz jednej trafiły do nocnika). Gorzej z siuśkami. Mi się nie chciało go tachać na plażę. Maja też nie chciała robić kucając. Tylko jednego dnia zrobiła dwie b. minikupcie na piasek, kucając. Chyba nie potrafiła już wytrzymać, bo w wielu innych sytuacjach wytrzymała ze zrobieniem kupki (po daniu sygnału) kilka godzin. Muszę kupić szybko nakładkę na toaletę, żeby nocnik nie stał się tym jedynym. Ja podobno jako małe dziecko "brzydziłam się" sikać na trawę i mama musiała wszędzie zabierać do reklamówki nocnik. To było niezłe utrapienie. Oby Majka nie miała tego samego, bo już od jakiegoś czasu przejawia oznaki "sterylności" tylko w innych tematach :) .
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
magcha 
A to Futro właśnie


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 1007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-19, 21:41   

U nas Miechu też nie chce na trawę :-| . Czasem jest to kłopotliwe, jescze nie mam pomysłu jak to zmienić.
_________________
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
To jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo.
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-07-20, 11:15   

magcha napisał/a:
U nas Miechu też nie chce na trawę :-| . Czasem jest to kłopotliwe, jescze nie mam pomysłu jak to zmienić.

Lanie na drzewo to coś to Felek lubi najbardziej :-P Nigdy nie odmówi 8-)

[ Dodano: 2010-07-20, 11:16 ]
mono-no-aware napisał/a:
jako małe dziecko "brzydziłam się" sikać na trawę i mama musiała wszędzie zabierać do reklamówki nocnik

:lol:
 
 
Soul 


Pomogła: 27 razy
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 554
Skąd: .:ToruńMagicCity:.
Wysłany: 2010-07-20, 13:28   

No i jesteśmy z powrotem :-P

Sukces kupkowy JEST :mryellow: Nocnik na siku w nocy nadal rewelacja - mega przydatny, bo komary i zamykanie wszystkich komór namiotu, żeby wredoty nie wpuścić jest bardzo upierdliwe - ale z kupą wyszło spontanicznie i naturalnie, na którymś dłuższym spacerze, po 2 h, byliśmy w środku lasu i nocnika przecież niet :-P 8-) Tata opowiedział kolorową i przemawiającą do wyobraźni historię, i Mikołaj zrobił kupę jak.. prawdziwy Indianin! A jaki był z siebie dumny.. :-) Także udało się, i zwykłe użycie listka zamiast papieru jest teraz niemal mistycznym wydarzeniem dla niego.. :lol: :lol: Jedynie z zakopywaniem był "mały" problem, bo nie chciał pozwolić ;-) najchętniej by stał tam pół godziny i podziwiał te swoje bobki.. :-> :-P
_________________
 
 
bronka 
Supergirls don t cry

Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 02 Lip 2009
Posty: 6426
Wysłany: 2010-07-20, 13:36   

Soul napisał/a:
Mikołaj zrobił kupę jak.. prawdziwy Indianin! A jaki był z siebie dumny.. :-) Także udało się, i zwykłe użycie listka zamiast papieru jest teraz niemal mistycznym wydarzeniem dla niego.. :lol: :lol: Jedynie z zakopywaniem był "mały" problem, bo nie chciał pozwolić ;-) najchętniej by stał tam pół godziny i podziwiał te swoje bobki.. :-> :-P

:lol: :lol: :lol: wspaniała opowieść :lol:
 
 
mono-no-aware 
Ewa


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 897
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-07-20, 14:17   

Świetnie!
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
magcha 
A to Futro właśnie


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 06 Mar 2008
Posty: 1007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-20, 21:07   

Soul :-D
_________________
hxxp://www.baby-gaga.com/]
hxxp://www.suwaczek.pl/]
To jest nasze, przez nas zrobione i to nie jest nasze ostatnie słowo.
 
 
lamialuna 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 16 Cze 2010
Posty: 1396
Skąd: Eire
Wysłany: 2014-05-19, 20:58   

wlasnie sie pakujemy na camping, bedziemy w takiej niby chatce... ja to nazywam oslonka drewniana hahaha

kadzidla, dobry pomysl, w sumie nocnik turystyczny jednak wezme bo nie bedzie mi sie chcialo isc 30m wysikiwac mlodego w nocy...

temat jedzenia wlasnie ogarniam (makaron, kuskus, gomasio, koncentrat, pesto, granola, mleko, sok, swieze owowce i warzywa, suszone owoce i orzechy, krakersy itp...) i gdzies mi mignol watek o sloikach pod namiot - tym razem juz sie za to nie zabiore ale na letnie wojaze rozmysle :)

btw, spiwor, tym razem pozyczamy - nie oplaca sie dla dzieciaka mniejszego kupowac bo rosnie - chce mu kupic normalny i standardowo lekki a cieply :) ) co polecicie?
_________________
hxxp://alterna-tickers.com] hxxp://pierwszezabki.pl]
Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12