wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietolerancja laktozy, kolki, a mały ma 6 tygodni
Autor Wiadomość
digitoxin 

Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-05-19, 10:25   Nietolerancja laktozy, kolki, a mały ma 6 tygodni

Witam, próbowałam podpiąć się pod jakimś tematem już utworzonym, ale potrzebuję osobnych opinii odnośnie tego przypadku :) nie jestem wegetarianką, ani weganką, ale bardzo potrzebuję Waszej porady, więc będę bardzo wdzięczna,
Mój Filip ma 6 tygodni, urodzony przez cesarskie cięcie z przyczyn niezależnych ode mnie. Źle zniosłam cesarkę, przez co przez pierwsze dni w szpitalu karmiony był mlekiem modyfikowanym, potem z racji niedoboru mleka w piersi był dokarmiany na zalecenie położnej. Na szczęście (tak mi się wydawało) pokarm powrócił w odpowiedniej ilości i mały się najadał. Po powrocie do domu zaczęły się cyrki - krzyki, zwijanie się z bólu, problemy z puszczaniem gazów, kupka ze śluzem, wysypka na twarzy, brak snu. Kolki, to pewne, ale od czego? Czy taki jego "urok"? Dodam, że dietę eliminującą trzymałam od początku - moim założeniem był miesiąc tej diety, a następnie wprowadzanie tygodniówek. Najpierw kazali odstawić witaminy, bo podobno może na nie reagować, potem kazali odciągać pierwszy pokarm, bo za dużo cukru i może to to. Na końcu okazało się, że Filip ma nietolerancję laktozy. Pomyślałam, "o, boziu! to moja wina" - jestem alergikiem, więc i on musi przez to cierpieć, nastąpiło obarczanie się winą, etc.

A pomocy potrzebuję w diecie. Karmię piersią dalej, jestem na restrykcyjnej diecie i nie radzę sobie już z gotowaniem. Dopiero po półtorej miesiąca trzymania tej diety (dopiero 3 tygodnie) mogę wprowadzać po kolei nowe składniki. Zupa ziemniaczana na zmianę z krupnikiem. Indyk, kaczka (którą zrobiłam raz i wyszła sucha jak wióry), kurczak z ziemniakami, do tego marchewka lub buraki. Ostatnio zrobiłam naleśniki na mleku kokosowym.
Sama mam uczulenie na orzechy, na wszystkie, ale w różnym stopniu. Do tego pomidory (chociaż przez połowę życia miałam to w "życi":) , bo pomidory uwielbiam).

Czy ktoś mógłby coś jeszcze poradzić? Dziękuję!
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-05-19, 10:34   

Nosisz w chuście? Może kąpiele w TT? A może wspomóc walkę z kolką shantala?
Jeszcze tylko spytam- szczepiłaś? Jeśli tak to czym?
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
mada 

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-19, 11:23   

A patrzyłaś może na ten wątek:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=5439
pozdrawiam
_________________

hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
 
lilias 

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1013
Wysłany: 2014-05-23, 09:13   

teraz przy kolkach czasem lekarz zaleci kropelki doustne dla dziecka. byłam w szoku jak w rodzinie chłopczyk wyłącznie wtedy karmiony piersią zareagował na te kropelki. kiedyś takich cudów u nas nie było. wątek, który podała mada, wart wykorzystania :) polecam
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-05-23, 10:14   

digitoxin: laktoza jest cukrem mlecznym i występuję w każdym rodzaju mleka. W przypadku maluszków lekarze zazwyczaj proponują specjalne preparaty i odstawienie od piersi. Nie wiem jaka diagnostyka była u Was ale przeczytaj: hxxp://diagnostykalaboratoryjna.eu/journal/DL1.49.I.71.pdf
Co do diety zerknij w dział kulinarny i blogi forumowiczów np: hxxp://matkaweganka.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12