wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podać "zwyczajne" jedzenie?
Autor Wiadomość
Yami 

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-12, 10:17   Jak podać "zwyczajne" jedzenie?

Hej, mam problem.
Podawaliśmy naszej Małej czasem słoiczki, a czasem jedzenie ugotowane przez nas. Do pewnego momentu jadła i to i to, ale odkąd pojawiły się słoiczki bardziej zróżnicowane (np. dana bezmięsne Hipp), od jakiegoś czasu nie chce jeść tych ugotowanych przez nas... Zastanawiam się, jak ją nauczyć na powrót jedzenia domowych obiadów? Mieszać pół na pół? Czy w ogóle odstawić słoiczki i poczekać aż się przekona?
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2014-06-13, 22:30   

a w jakim jest wieku?
na cycu?

edit: doczytałam w innych Twoich postach, że ma 5 mcy...
hm.. dla mnie to w ogóle jest (o ile dziecko jest na piersi) za wcześnie na rozszerzanie diety. mój pięciomiesieczny synek na razie pluł przetartym jabłkiem (podałam, bardziej sok z przetartego jabłka niż jabłko, bo ze względu na moje leki musiałam przez jakiś czas podawać raz dziennie mm - i wydawało mi się, że miał zaparcie). i sobie darowałam dalsze próby. z mojej szkoły rodzenia zasadę zapamiętałam - cyc i nic przez pełne pół roku.
może to jest przyczyna - jeśli do tej pory gotowałaś albo dawałaś ze słoiczka jeden składnik to przy bardziej zróżnicowanych daniach dziecię po prostu się krzywi, bo nie zna nowego smaku i nie bardzo ma ochotę na próbowanie bo jeszcze za małe?

poczytaj sobie wątek o BLW. u nas się średnio sprawdziło, ale w sumie wiele rzeczy o rozszerzaniu diety można się dowiedzieć i wiele zasad "ściągnąć".

tak ostrzegawczo o słoiczkach, skoro kupujecie:
hxxp://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AOg2TruzRvAwJ%3Ablizejsiebieblog.wordpress.com%2F2014%2F05%2F16%2Fsloiczki-sloiczki-czyli-otworz-oczyud%2F+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&lr=lang_pl

ten link podesłała nasza forumowa koleżanka w wątku Pędraki 2014.


aha, tak zachwalasz te słoiczki Hipp w innym wątku, że szczerze mówiąc zaczynam mieć mieszane uczucia co do tej firmy... ;) ;)
może oni dodają jakieś uzależniacze ;) ?
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
MartaJS 


Pomogła: 101 razy
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 6041
Skąd: Kosieczyn
Wysłany: 2014-06-13, 23:42   

jaskrawa, ja też jeśli kupuję jakieś słoiczki, to właśnie Hipp, bo mają kilka bezmięsnych. No i są ekologiczne. Niestety Rossmana u nas na wiosce niet.

Ale wiecie, że te zupki składają się często nawet w 50% z mleka? :-P
_________________



hxxp://www.kurazdoktoratem.blogspot.com
 
 
Yami 

Dołączyła: 04 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-16, 14:17   

Hej,
poprzedni post wrzucałam tu dawno - teraz Mała ma prawie 8 miesięcy :) Jadła już dania zarówno jedno, jak i wieloskładnikowe. Chwilowo jest lepiej, bo okazało się, że wyszło jej przeziębienie i to mogło być przyczyną, że jeść nie chciała... A Hippy nie tyle zachwalam, ile nie mam dla nich alternatywy ;) Jakby inne firmy robiły pełnowartościowe dania bezmięsne to bym też chętnie kupowała :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12