wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mąka kokosowa , amarantusowa?
Autor Wiadomość
ulcia-p 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Paź 2013
Posty: 32
Skąd: okolice Oświęcimia
Wysłany: 2013-11-25, 18:45   Mąka kokosowa , amarantusowa?

Czy używacie tych mąk?
Jak tak to do czego, bo szukałam na forum i nie znalazłam, a chłop dzwonił z uk, że zakupił i pytał czy kupić więcej, bo nie droga:)
 
 
gosia_w 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2008
Posty: 5545
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-25, 20:04   

amarantusową dodaję w niewielkich ilościach do naleśników, chleba, ciasta
kokosowa - do ciast/ciastek, ona mocno chłonie wodę, czasem takie właściwości są potrzebne
 
 
aquella 


Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 29
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-09-08, 14:52   

ulcia-p, amarantusową stosuję też jako panierkę, do wszelkiego rodzaju kotletów, w domu mam też olej kokosowy, który nie wiem gdzie zastosować, chyba się nim nasmaruję
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-09-09, 07:27   

aquella napisał/a:
ulcia-p, amarantusową stosuję też jako panierkę, do wszelkiego rodzaju kotletów, w domu mam też olej kokosowy, który nie wiem gdzie zastosować, chyba się nim nasmaruję

Amarantusową miałam raz, ale też stosowałam jako domieszkę, do panierki, albo naleśników, średnio nam smakowała. Kokosowej nie kupuję, jak trzeba mielę wióry, chociaż wióry fajniejsze niż mąka np. do ciast, o ile się da.
Olej kokosowy zastępuje mi masło, jak gdzieś w przepisie jest. tylko trochę mniej go używam. On nie pali się w wysokich temperaturach, można go używać do smażenia naleśników, np.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
aquella 


Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 29
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-09-09, 07:38   

ja w sumie nie wiem jak smakuje amarantusowa, jest dodatkiem pomocniczo wzbogacającym ( wartości odżywcze, nie smak)
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-09-09, 07:40   

aquella napisał/a:
ja w sumie nie wiem jak smakuje amarantusowa, jest dodatkiem pomocniczo wzbogacającym ( wartości odżywcze, nie smak)

No, ale jak za dużo się wsypie, to tak średnio wychodzi... ;-)
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-09-09, 09:02   

aquella napisał/a:
w domu mam też olej kokosowy, który nie wiem gdzie zastosować, chyba się nim nasmaruję


dokładnie! olej kokosowy ma bardzo wysoką temperaturą dymienia, ja na nim prawie wszystko smażę :) Poza tym do skóry, włosów (na noc, rano umyć), jako baza do balsamów, kremów, oleje do masażu
Mąka kokosowa do ciastek, deserów (pierogi, naleśniki na słodko lub orzechowo)
Amarantusowej nie używam. Jedyne co z amarantusa u nas smakowo przechodzi to popping :oops:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2014-09-09, 09:09   

Ja uzywalam maki amarantusowej do pieczenia chleba bezglutenowego a kokosowa mieszalam do ciast, czesto robie mieszanki bezglutenowe.
 
 
aquella 


Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 29
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-09-09, 10:04   

kofi, ale za to przepyszny jest amarantus ekspandowany pop jako posypka do wszelkiego rodzaju deserów/owoców

dziś właśnie w sklepie ze zdrową żywnością mnie poinformowano, że mogę naleśniki smażyć na oleju kokosowym i znalazłam w necie przepis na mus czekoladowy z avocado i owym olejem ;)
 
 
pawel.mat33 

Dołączył: 04 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-02-04, 16:41   

Mąka amarantusowa zapewnia zaspokojenie zapotrzebowania na białko, co jest ważne dla wegetarian.
Ale trzeba pamietać zawsze, że nie wolno zjadać surowych nasion lub mąki. Zawsze trzeba poddać je obróbce, poprzez pieczenie przykładowo.
_________________
Na hxxp://www.franciszkanskie.pl/]osiedlu franciszkańskim, powstają nowe mieszkania, chcę się tam przeprowadzić.
 
 
BIOalejka


Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-03-06, 09:38   Mąka kokosowa, amarantusowa?

Zarówno mąka kokosowa jak i amarantusowa, idealnie pasuje do słodkich wypieków - naleśników, ciast, ciasteczek a nawet racuchów... Pychota ;)
_________________
Połączenia tylu korzyści dla Klienta próżno szukać gdziekolwiek indziej! ;) hxxp://www.bioalejka.pl/
 
 
Meri 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-06-26, 11:23   

go. napisał/a:
aquella napisał/a:
w domu mam też olej kokosowy, który nie wiem gdzie zastosować, chyba się nim nasmaruję


dokładnie! olej kokosowy ma bardzo wysoką temperaturą dymienia, ja na nim prawie wszystko smażę :) Poza tym do skóry, włosów (na noc, rano umyć), jako baza do balsamów, kremów, oleje do masażu
Mąka kokosowa do ciastek, deserów (pierogi, naleśniki na słodko lub orzechowo)
Amarantusowej nie używam. Jedyne co z amarantusa u nas smakowo przechodzi to popping :oops:

U mnie już prawie nie ma innych kosmetykow ;)
_________________
Dobre jedzenie jest jak dobry sex
 
 
mireczkuss 

Dołączył: 20 Cze 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-27, 10:34   

szukałem mąki koskosowej w sklepie i nie ma nigdzie, zostaje tylko internet?
 
 
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2015-10-15, 10:33   

Mąka kokosowa jest dostępna w sklepach ze zdrową żywnościa, a ja polecam zrobić samemu z wytłoków bo własnym mleku kokosowym. Sama często robię mleko z wiórków kokosowych, to co zostanie suszę w piekarniku potem mielę w młynku i mam mąkę :)
 
 
kalarepka 


Dołączyła: 26 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2016-03-10, 13:00   

Z kokosową jeszcze nie miałam do czynienia, ale amarantusową dodaję do zwykłej czesto
 
 
kofeina 


Dołączyła: 23 Sie 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-08-23, 11:32   

ja również kokosowej nie używałam, a amarantusowa fajnie się sprawdza jako składnik panierki
Ostatnio zmieniony przez kofeina 2016-08-25, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-08-23, 16:06   

kofeina napisał/a:
ja również kokosowej nie używałam, a amarantusowa fajnie się sprawdza jako składnik panierki np do kurczaka


może sprawdź na jakim forum piszesz
 
 
kofeina 


Dołączyła: 23 Sie 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-08-25, 08:53   

proszę o wybaczenie. po prostu nie całe życie byłam wegetarianką, dosyć niedawno przerzuciłam się na taki styl życia
 
 
Magda-Lena 

Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-09-02, 13:04   

Mąkę kokosową miałam okazję spróbować w muffinkach od znajomej - bardzo fajny posmak daje. Z amarantusową nie miałam jeszcze do czynienia, ale chętnie poeksperymentuję z wypiekami a niej w wolnej chwili :)
 
 
beatkka 

Dołączyła: 31 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-10-31, 11:27   

Ja również bardzo lubię piec na mące kokosowej!
_________________
hxxps://sklep.kfd.pl/fit/zalety-i-wlasciwosci-maki-kokosowej-a_74.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12