wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co na lunch dla przedszkolaka ?
Autor Wiadomość
MagdaMama

Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 3
  Wysłany: 2014-10-06, 23:52   Co na lunch dla przedszkolaka ?

Hej dziewczyny,Z góry przepraszam,jeśli temat sie juz wcześniej przejawił,jednAk korzystając z wyszukiwarki nic nie znalazłam,wiec zakładam nowy wątek...
Moja 5cio latka od września uczęszcza do "zerówki" w UK.maluchy tutaj maja stałe godziny zajęć od 8:45 - 15:15.W samo południe jest przerwa na lunch.wiekszosc dzieciaków je lunchu szkolny tj.fryty,pizza,"mięsko" itp.itd.ja jednak pakuje mojej córci domowe lunche bo jest tez opcja na zjedzenie tego co sie z domu przyniosło.i tu wlasnie potrzebuje Waszych porad na Dania do lunch box'u.Prosze podrzućcie mi jakieś pomysły ! :) ) za każdy jeden bede ogromnie wdzięczna !! ;-)
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2014-10-07, 07:50   

Zajrzyj tu: hxxps://www.facebook.com/dopudelka?fref=ts
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-10-07, 08:23   

MagdaMama, mój syn w czasie gdy jego koledzy jedzą szkolny obiad, zjada to, co przyniósł z domu. Poza kanapkami, ma zawsze coś bardziej "obiadowego", jak to on mówi. Jak masz fajne pudełka na lunch, to właściwie wszystko spakujesz. U nas czasem sa to naleśniki (z soczewicą, z kapustą, albo na słodko), czasem makaron z duszonymi warzywami, kasza gryczana, kasza jęczmienna z duszoną marchewką, jaglanka z musem owocowym, ryż ze smażonymi warzywami, różnego rodzaju kotleciki i placki, sałatki, pieczone lub smażone pierożki (typu samosa), kluski na parze z konfiturą domową. Czasem pakuję musli z jogurtem (dwupietrowy pojemnik, młody miesza sobie sam w szkole, żeby mu się to nie rozmoczyło za bardzo). Do tego jakiś owoc, wafle ryżowe, czasem kawałek ciasta itp. I nie ma szans żeby wrócił głodny ;-)
A jeśli spakujesz do termosu obiadowego, to dodatkowo będzie jeszcze gwarancja, że ciepłe zje. Osobiście uważam, że główną kwestią jest to, do czego spakować luch, a nie co spakować. Bo to może być wszystko, co jemy w domu.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
MagdaMama

Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-10-07, 09:16   

Dziękuje za odpowiedz ! ;) priya masz moze jakieś wypróbowane lunch boxy,które mozesz polecić ? My mamy średniej jakości.corka sama wybierała kierując sie obrazkiem Frozen ... :) )
 
 
MagdaMama

Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 3
Wysłany: 2014-10-07, 09:23   

Olgasza - dziękuje !! ;-)
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-10-07, 10:37   

My mamy kilka różnych, niektóre piętrowe, niektóre z przegródkami, większość firmy SIstema. Kupowałam w Tesco. Zapytaj Google i zerknij na fotki, są godne polecenia.
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12