wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Petycje - ratujmy zwierzęta
Autor Wiadomość
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2014-10-15, 08:30   Petycje - ratujmy zwierzęta

Witam Was poranną porą.

Natknęłam się dziś na informacje, że ktoś chciałby, aby zwierzęta bezdomne były wykorzystywane do doświadczeń przeprowadzanych na lekcjach w szkołach ponadgimnazjalnych!
Powstała już petycja wysyłana do sejmu mająca na celu zablokowanie tego niedorzecznego pomysłu.
Podpisujcie proszę: hxxp://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_ustawy_o_ochronie_zwierzt_dowiadczalnych

Możliwe jest też udostępnienie jej na fb: hxxps://www.facebook.com/events/857316107625346/?ref_newsfeed_story_type=regular
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-15, 08:58   

Te szkoly ponadgimnazjalne to niestety tylko czesc projektu,i to ta mniej realna w praktyce,niestety sporo tam spraw,które moga mieć większe odzwierciedlenie w praktyce,bo są bardziej oplacalne :/ Trzeba to naglasniac,bo w dzialaniach w tej sprawie trochę tego brakuje,takiego glosu społeczeństwa.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Sylwia8 


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2012
Posty: 944
Wysłany: 2014-10-15, 10:45   

Głosu społeczeństwa brakuje w wielu ważnych dla niego sprawach, to jest najgorsze.

Petycję udostępniam oczywiście.
_________________
Mój wegański blog - hxxp://wszystkojestwglowie.pl
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2014-10-15, 12:33   

Ale generalnie jakie (konkretnie) doświadczenia chcą do ponadgimnazjalnych wprowadzić? :shock: Bo jakoś sobie tego dodatkowo ze strony odbiorców (dzieci i rodziców) nie wyobrażam :shock:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-15, 13:20   

go., konkretów nie znam. Nie wiem, czy zna je sam ustawodawca. I masz rację, że na pewno nie wziął pod uwagę reakcji samych zainteresowanych. Przypomina mi to ostatni pomysł z sześcioletnim urlopem macierzyńskim. Nic o nas, bez nas...ehhh


W temacie gimnazjów, jak w petycji:
Domagamy się m.in. - wyłączenia możliwości wykonywania procedur w celu kształcenia prowadzonego w szkołach ponadgimnazjalnych

bo

Według danych opublikowanych przez Krajową Komisje Etyczną w 2012 roku w Polsce poddano eksperymentom około 200 tysięcy zwierząt, w tym 126 tysięcy myszy i szczurów. Blisko połowa z nich była poddana eksperymentom w celu badania zaburzeń nerwowych i umyslowych u ludzi. 76 tysięcy zwierząt tych gatunków zostało poddanych badaniom podstawowym – czyli z definicji badaniom służącym ustaleniu nowych twierdzeń naukowych, tez i definicji.


Dlaczego w liceach nie mieliby badać odruchów warunkowych krojąć żywe zwierze? Na filmach pokazują, że w Stanach tak się robi, może chcą dorównać niebywale odkrywczym wynikom? :evil:
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-15, 13:34   

To raczej chodzi o szkoly specjalistyczne.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-10-15, 18:01   

Na psychologii badało się żaby, wyciągając im mózg, na szczęście nie u mnie (ja studiowałam na UJ).
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-15, 18:47   

90% moich tymczasow gryzoni pochodzi z psychologii itp.,niektore sa oswojone nawet troche i przymilne,a niektore panicznie sie boja czlowieka niestety,bo maja powody :/
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-10-15, 19:23   

Jak wiadomo psychologia to nauka o szczurach i studentach psychologii... Badać ludzi w warunkach szkodliwych za bardzo nie można, więc pozostają nieszcżesne gryzonie...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-16, 10:15   

Alispo napisał/a:
To raczej chodzi o szkoly specjalistyczne.


Pewnie masz rację, mam nadzieję, że to się nie tyczy np. biologii w LO.

Ale nawet jeśli, to zdarzają się idioci, którzy do poparcia swoich tez wykorzystują zwierzęta. Widziałam kiedyś filmik, na którym naukowiec drażnił struny głosowe przytomnego psa na jego otwartym gardle. Twierdził, że psa to nie boli, a okropne, błagalne wręcz odgłosy, jakie wydawał pies są wynikiem wyłącznie drażneinia tych strun.

A co z faktami takimi, jak ten, że np. królik może przyjąć kilkudziesięciokrotnie większą dawkę arszeniku, niż człowiek i przeżyje (ten drugi już nie)? Mam obawy, że dopuszczenie takich eksperymentów nie przełoży się na wyniki badań naukowych. Ja rozumiem, postęp, medycyna itd...ale ostatnio coraz częściej słyszy się, że, a to brokuły, a to pestki moreli, a to wit C wstrzyknięta bezpośrednio, są środkiem prewencyjnym, jeśli nie leczącym raka. Dlaczego nie ma tak grubej kasy na badania w tym zakresie i leczenie dietą?
Ale wystarczy jakiś lek potestować na zwierzętach (oczywiście wcześniej pozysując na to duże pieniądze), zatwierdzić i puścić w obieg. I nie ważne, czy leczy, ale ma badania.
I jak można chorobę umysłową człowieka stwierdzić/zbadać przebieg badając mózg zwierzęcia..? :shock: Być może moja wiedza jest za mała, żeby to swierdzić, no ale nie sądzę, żeby doświadczenie życiowe zwierząt miało jakieś przełożenie na doświadczenie ludzi (bo to niekiedy również jest przyczyną chorób umysłowych).
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-10-16, 10:48   

zwierzęta są podobne, ale nie identyczne z nami, co potwierdził m.in. przykład Talidomidu - nie szkodził dzieciom króliczym, ale poważnie zaszkodził ludzkim.
Myślę jednak, że to chodzi nie tylko o identyczność, lecz o eksperymenty na żywym organizmie, które są bardziej znaczące niż na tkankach. Ale nie wiem, czy akurat na tak wczesnym etapie edukacji, bo mówimy tylko o tym chyba, nie o nauce w ścisłym sensie.

A w szkołach ponadgimnazjalnych to by mogli uczyć empatii wobec zwierząt bezdomnych, opieki nad nimi, a nie znęcania się w imię wiedzy.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-16, 22:18   

amylee napisał/a:
[Mam obawy, że dopuszczenie takich eksperymentów nie przełoży się na wyniki badań naukowych.

W tej kwestii jak było kiepsko tak będzie kiepsko.Tylko dodatkowo zostaną zniesione różne wyjątki-np.za kaz ponownego eksperymentowania na danym zwierzęciu.A najwiekszy bałagan bedzie z działaniami komisji etycznych.
A odnosnie strun głosowych to ten projekt dodatkowo umożliwia pozbawianie glosu dla wygody doswiadczenia,no rozne syfiaste zapisy tam są.Zawsze moze byc jeszcze gorzej niz jest,jak widac.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-17, 10:05   

Alispo napisał/a:
amylee napisał/a:
[Mam obawy, że dopuszczenie takich eksperymentów nie przełoży się na wyniki badań naukowych.

W tej kwestii jak było kiepsko tak będzie kiepsko.Tylko dodatkowo zostaną zniesione różne wyjątki-np.za kaz ponownego eksperymentowania na danym zwierzęciu.A najwiekszy bałagan bedzie z działaniami komisji etycznych.
A odnosnie strun głosowych to ten projekt dodatkowo umożliwia pozbawianie glosu dla wygody doswiadczenia,no rozne syfiaste zapisy tam są.Zawsze moze byc jeszcze gorzej niz jest,jak widac.


Właśnie.
I choć już nie wierzę w to, że zmienię coś na świecie, to może taka petycja okaże się pomocna i nie dopuśsci do kolejnych ustaw, jednych głupszych od drugich.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
amylee 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1180
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-10-22, 17:11   

Nie szkodzi, każdy ma swoje zdanie. Ludzie jednak mają wybór, w większości moga decydować za siebie...Chociaż kto wie, może za niektórych też trzeba by walczyć.
oranż, jeśli Cię to nie przekonuje, po prostu nie podpisuj.
Szczerze powiedziawszy nie zastanawiałam się na tym, podpisałam, bo najwyżej nic to nie zmieni (chociaż mam nadzieję, ze będzi einaczej), ale jeśli w czymś pomoże, to będę się cieszyć.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12