wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obiady za 5 zł
Autor Wiadomość
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2014-11-19, 19:02   

Mnie waliło po kieszeni latem, żywot wiodłam sobie niemal witariański, borówka amerykańska, malinki, morele, dużo, dużo iiiiiihaaaa, wyplata poszla ;p

Teraz nie, a dosyć trawiasto jem - z niedrogich warzyw które olgasza wymieniła wyczarujesz zupy, dania jednogarnkowe (leczopodobne coś z dyni jest pyszne! :) )
 
 
diancia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 2447
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-20, 20:38   

:) dzięki Wam za odzew! :)

Kofi, jemy głównie sezonowo, ale od czasu do czasu jakieś frykasy też wpadną. Często awokado, banany, ale pomidory czy ogórki w listopadzie tylko ze słoika ;)

Agnieszka, właśnie o takie przepisy w stylu Ani D. mi chodziło. One mnie inspirują na maksa! 2-3 składniki i jest pysznie :)

Zupy, jednogarnkowce itd znam, gotuję, zjadam :) bardziej chodzi mi o konkretne przepisy np na sałatki, surówki czy zupy bez zbóż i ziemniaków, żeby sobie uświadomić, że można :) np. surówka z czerwonej kapusty, jabłka i chili z miodem, oliwą i cytryną. Prosty przepis, ale totalnie o nim zapomniałam. Niestety długo surowizna mi nie służyła, więc zapomniałam o surówkach, sałatkach i innych takich i nagle złąpałam się na tym, że mamy na obiad glównie węglowodany a warzywa to tylko dodatek, a to idzie w boczki oraz nie jest super zdrowe ]:->
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2014-11-21, 08:09   

Ja nie umiem zrezygnować z pomidorów i ogórków świeżych i papryki czasem, w zimie raczej jako dodatek do kanapek, niż surówka/sałatka, ale kupuję. Zamierzam tez więcej warzyw wprowadzić, przynajmniej sobie np. na kolację pieczone, do tej pory mi się nie chciało.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
diancia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 2447
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-21, 13:46   

kofi napisał/a:
Zamierzam tez więcej warzyw wprowadzić, przynajmniej sobie np. na kolację pieczone, do tej pory mi się nie chciało.
super pomysł! W tym moim detoksie na kolację zawsze była lekka zupa i spróbuję tak jadać kolacyjnie. Bo przed detoksem, to kanapki, kanapki, kanapki :evil:

Co do dodatków na kanapkę to u nas głównie sosy z lata na bazie pomidorów, ale też np. duszone pory z pomi przecierem lub z orzechami włoskimi, czasem jakaś wariacja nt pesto...ale fakt, trzeba się mocno przestawić z pomidora czy ogórka ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-11-21, 22:52   

diancia: a Ty jesteś na diecie dr Dąbrowskiej czy inny wariant?
 
 
diancia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 2447
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-22, 10:51   

Agnieszka, coś podobnego do diety Dąbrowskiej (owoce i warzywa różnie obrabiane termicznie, poziom kalorii ok 800 kcal), ale tylko tydzień. A już inspiruje :)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2014-11-22, 16:31   

diancia: ok: 800 kcal to mało. Orzechy, pestki, miód, łyżka oliwy do duszenia czy sosu dopuszczalna? Ta dieta co ma na celu: odchudzanie, detox.....?

fajny jest dip ag: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=5778 ale ma orzechy i trochę oliwy (no cebulę można upiec) chrupany z warzywami (kalarepa, naciowy, marchewka, mięsiste części pekińczyka....) jest b smaczny

Z surówek lubimy m.in kapuściane np. ze zwykłej białej: poszatkowana, starta marchewka, posypane pieprzem/ solą puszcza sok; potem, dodaj ogórka kiszonego i sok z niego, słodką paprykę w proszku, zieleninę do wyboru: natka pietruszki/ szczypiorek/ rzeżucha/ koperek (ten ostatni pasuje mi tu najbardziej). Wariantów wiele z dodatkiem czosnku, startej rzodkiewki, rzepy, pora, kalarepki, żywego ogórka (najlepiej w sezonie), imbiru czy ulubionych ziół..... (każdy dodatek zmieni smak)
Zerknij i tu: hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=13417
 
 
diancia 


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 01 Lut 2011
Posty: 2447
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-22, 23:04   

Agnieszka, zgadzam się, że mało , ale na tygodniowy detoks w sam raz :) dieta miała właśnie detoks na celu, a odchudzanie to wiadomo, przy okazji. My już po oczyszczaniu, ale chętnie więcej warzyw wprowadzę na stałe i stąd moje do Was pytanie :) surówki brzmią smakowicie, dziękuję :)
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2015-02-08, 15:58   

Nie wiem, czy już był ten blog, ale wrzucam jako inspirację: hxxp://kuchniakryzysowa.blogspot.com/

(nie wszystkie przepisy sa wege)
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
śliwka 
Iw


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Sie 2010
Posty: 954
Wysłany: 2015-02-08, 21:12   

Blog świetny (wrzucałaś już ;) ). Pomysłowy i z humorem.
 
 
 
olgasza 
królowa życia


Pomogła: 124 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 3140
Wysłany: 2015-02-16, 20:58   

Jeszcze taką kniżkę znalazłam: hxxp://zacofany-w-lekturze.pl/2013/08/kuchnia-na-ciezkie-czasy-marcin-szczygielski-kuchnia-na-ciezkie-czasy.html

Ale też nie do końca wege...
_________________
hxxp://ekostyl.blogspot.com/
 
 
tkozur 

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-12-18, 09:32   

Sam to na sobie zauważam, jak i u moich znajomych, że pod koniec miesiąca szukamy pomysłu na to, by coś ugotować i by to nie kosztowało majątek :D Wasze pomysły są cudowne. W imieniu swoim i znajomych - dziękuję! :)
 
 
tatwoj12

Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-05-28, 21:09   

Są obiady, które też nie są drogie i są szybkie, to sa obiady typu spaghetti, z warzywami. Ja ostatnio kupiłam makaron Arrighi plus warzywa na patelnie i sos. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 14