wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Likopen a soki pomidorowe
Autor Wiadomość
emama 
Magda

Dołączyła: 12 Gru 2014
Posty: 3
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2014-12-12, 17:14   Likopen a soki pomidorowe

Witajcie, przybyłam do was w sumie w konkretnym celu, żeby się o coś zapytać. Uwielbiam soki warzywne, szklanka soku marchewkowego czy pomidorowego to jest jak u przeciętnego Kowalskiego kawa w ciągu dnia. No musi być! Hehe :D Oczywiście nie kupuje w sklepie, tylko sama w domu robię, odłożyłam sobie i kupiłam urządzonko, które mi pomaga ;) Tak czy inaczej trafiłam na tekst, który mówi o lipokenie, czyli antyoksydancie korzystnie działającym na nasze organizmy. Jednak czytając dalej znalazłam informacje, że nadmiar lipokenu może powodować szybsze wymieranie komórek a w efekcie szybszy proces starzenia się, a tego bym bardzo nie chciała. Przyznam się, że jestem osobą, która nagminnie lubi dbać o siebie. Konkretnym pytaniem jest fakt, ile? szklanka dziennie to też nie za dużo? Do tego jak człowiek zje np, pomidorka jeszcze na kolacje czy coś i w ciągu tygodnia tak się uzbiera. O marchewce takich niepokojących wieści nie znalazłam, a też to warzywo jadam bardzo często, lubię zejsć na dół otworzyć lodówkę, oskrobać i umyć marchewkę i jeść, mniam... aż chyba sobie zejdę hihi :P nie no ale na poważnie, co o tym myślicie?
_________________
:) )
 
 
an 
spec od łudzenia się

Pomogła: 26 razy
Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 1316
Wysłany: 2014-12-13, 05:42   

Pierwszy raz czytam o takim możliwym działaniu, za mało danych, by się odnieść, jak macie namiary, to dawajcie :)
 
 
dżo 


Pomogła: 142 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 5422
Skąd: między polem a łąką
Wysłany: 2014-12-14, 07:43   

emama napisał/a:
Jednak czytając dalej znalazłam informacje, że nadmiar lipokenu może powodować szybsze wymieranie komórek

Słowo nadmiar jest zbyt ogólnikowe, autor tekstu powinien określić sam ile wg niego (czy też źródła informacji) to nadmiar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13