wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Restauracje Wege w Polsce
Autor Wiadomość
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2015-02-17, 10:37   

Nie wiem, czy było już tutaj, ale chyba nie. Sieć pizzerii Fiero (łódzkie) ma w menu stronę z pizzą wegańską. Zdaje się, że też inne opcje vegan są w menu (sałatki i makarony), ale nie dam sobie głowy urwać ;)
_________________
 
 
samanta

Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-03-11, 12:42   

Aktualnie przebywam ma wyjeździe służbowym w Opolu. Wiecie czy można tu zjeść coś dobrego? :)
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2015-03-21, 17:29   

Cytat:
W Rzeszowie powstaje bar wegański "Vegus" - super, bo takich miejsc na podkarpaciu deficyt.


byłam dziś- było smacznie, jak na mnie maławo, ale ja jestem strasznym wpierdalaczem ;) Mój mięsożerca wtrząchnął falafel burgera i smakowało.
 
 
zlotooka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-03-21, 17:38   

maga, na pewno są pizze, jadłam, smaczne. Makarony jakieś też zdaje się. Bardzo mnie zaskoczyli oznaczeniem "V" w menu.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
hxxp://wegeblw.pl/
 
 
krzysztof

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 259
Wysłany: 2016-09-18, 12:11   Świnoujście-El Papa–Cafe Hemingway-wegańskie ciast

:o

Na kawę do Hemingwaya - Gazeta Turystyczna Świnoujście, wiosna 2016.
hxxps://issuu.com/turystyka/docs/gazeta_pl_1.2016
hxxps://issuu.com/turystyka/docs/gazeta_pl_1.2016+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-b
Cytat:
Przy deptaku w centrum Świnoujścia znajduje się kawiarnia „El Papa – Cafe Hemingway”. Spotkały się w niej dwie pasje. Pasja pieczenia i konsumowania ciast, oraz rodzinna miłość do literatury. Dlaczego patronem tego miejsca został akurat Ernest Hemingway? – To jeden z naszych ulubionych pisarzy, a ze względu na jego barwny życiorys uznaliśmy, że idealnie nadaje się na patrona kafejki. Goście często pytają, czy Hemingway był kiedyś w Świnoujściu. Odpowiadamy tak: nie jest potwierdzone, że nie był. Za to jesteśmy pewni, że jest z nami duchowo – czasem, kiedy otwieramy rano kawiarnię okazuje się, że w nocy ktoś poprzestawiał książki, a w butelce Havana Club brakuje trochę rumu – śmieje się Bartosz, który na co dzień prowadzi wraz z mamą Elą i bratem Markiem, to klimatyczne miejsce. Bartosz sam otarł się o literaturę, jest autorem dwóch powieści, których akcja dzieje się w Świnoujściu. Jego debiutancka „Beczka soli” nadal ma swoich sympatyków. Przez ostatnie lata pisał scenariusze seriali. Kilkanaście miesięcy temu zrobił sobie przerwę i wrócił z Warszawy do rodzinnego miasta by wraz z rodziną budować atmosferę kawiarni. Najpierw wraz z przyjaciółmi stworzyli wystrój lokalu, a teraz całe serce wkładają w jakość ciast i wyrobów. Niektóre z nich są autorskie, a receptury są rodzinną tajemnicą. Całej ekipie bliskie są idee zdrowego życia: Co weekend, a często też w dni powszednie, pieczemy słodkości w pełni wegańskie – opowiada pani Ela. – Nasze torty bezowe oraz ciasta czekoladowe są bezglutenowe, bez grama mąki i proszku do pieczenia. Jesteśmy z nich naprawdę dumni. Kawiarnia serwuje również przekąski niesłodkie, przebojem jest roślinny smalczyk z cebulką i jabłkiem na bazie oleju kokosowego. Potraw mięsnych tu nie znajdziecie – lokal jest miejscem przyjaznym zwierzętom – chętnie je tu goszczą, ale nie na talerzu. W progu zawsze stoi miska z wodą, a w szufladzie na czworonogów czekają smakołyki. Na półkach znajduje się mnóstwo książek, ich wybór nie jest przypadkowy. Każdą można zdjąć z półki i poczytać – ktoś ma ochotę na Hemingwaya w oryginale, po niemiecku, holendersku lub w innych językach (nawet gruzińskim)? – proszę bardzo! Wrażenie robią ściany, a zwłaszcza wiszące tam obrazy, albowiem cyklicznie organizowane są wystawy zaprzyjaźnionych artystów. A także, oczywiście, spotkania autorskie z pisarzami. „Papa” – tak przyjaciele nazywali Hemingwaya. Dziś przyjaciele książek i sztuki, oraz ci którzy po prostu lubią ludzi, spotykają się w El Papie, na kawie, ciastku, przy książce, a czasem sącząc ulubiony drink patrona – Papa Doble. – Otworzyliśmy się 1 stycznia 2015 roku i dość szybko okazało się, że nieświadomie pracujemy według pewnej idei – mówi Marek. – Wszystko robimy tak, jakbyśmy robili to dla siebie. – Dochodzą nas słuchy, że podobno jest to całkiem fajna kawiarnia – uśmiechają się właściciele.



El Papa - miejsce przyjazne czworonogom
hxxps://www.facebook.com/606960102766465/photos/?tab=album&album_id=624236067705535







zdjęcia z "El Papa – Cafe Hemingway”
hxxps://www.facebook.com/elpapacafe/photos

pzdr.
 
 
Eowina 


Dołączyła: 19 Paź 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-10-23, 22:54   

We wrocławskim Strass Burgerze jest nowe menu i są teraz wegańskie burgery. Aż 4. Różne. Próbowałam, całkiem smaczne, choć bułka mogłaby być lepsza.

Chciałam też gorąco polecić, bo warto, a w szukajce mi nie wyskoczyło - Basztę. Mieści się za Halą Targową (również Wrocław) i jest to tajska wegańska restauracja z bardzo smacznym jedzeniem i fajnym klimatem ;)
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-24, 11:10   

Baszta fajna :) w Strass już dawno są,ale nie jadłam, jakoś mnie odstraszają Takie burgerownie
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2017-11-26, 20:49   

Co do Rzeszowa:

*Magiczne smaki
*Vegus(przenieśli się do galerii Rzeszów -żal mi, bo nie lubie jeść w galerinianym zgiełku)
*Zdrowo Zmiksowani(mają opcje wege i wegańskie)
*Zielona Baza - catering/tylko na dowóz


*Burger Store - lokal mocno mięsny ale mają opcje wege(nie vegan, bo było z fetą)- akurat byłam dzisiaj z mięsojadem, nie najadłam się :D ale ja z tych żarłoków, muszę sporo zjeść aby mnie zatkało. Placek fasolowy w roli kotleta, jak na mój gust był trochę mało wyrazisty, ale burger całościowo był smaczny - czuć, że wszystko świeże. Pewno jeszcze wpadnę i może podsunę im pomysł aby zamiast z plackiem fasolowym, spróbowali z falafelem, to by mnie bardziej satysfakcjonowało :D


Jest progres! Jeszcze parę lat temu, gdy chodziło o opcje wege to człowiekowi zostawały naleśniki z jabłkami i frytki z surówkami, a po wniknięciu w skład frytury, same surówki :P
Teraz w większości lokali są opcje wege i to wcale nie typu: dania rybne ;) :D
 
 
rud@ 

Dołączyła: 05 Paź 2017
Posty: 32
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2017-12-06, 20:13   

Nie wiem czy i kiedy było- Wrocław.
U Gruzina na Skłodowskiej -bar z plackiem z nadzieniem z sera bądź fasoli z piekielnym sosem paprykowym. Dobre, tanie, kaloryczne :)
Druga miejscowa dosc swieza -Wegetarianski Bar Mleczny, okolice rynku (Szewska?). Znów przyjemne ceny, asortyment szerszy choć raczej mączny. Ale np. owsiane racuchy były, czyli może i bezglutenowcy się pożywią?
_________________
To właśnie cali śmiertelnicy – mają tylko parę chwil na tym świecie, a poświęcają je na komplikowanie najprostszych spraw. Terry Pratchett.
 
 
fraszka 
sloooooooow life

Dołączyła: 05 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-01-05, 17:38   

co polecacie w poznaniu?? wybieram się za tydzień ;)
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-01-13, 09:47   

Padł rzeszowski Vegus :(
Było dużo negatywnych reakcji odkąd ze spokojnego miejsca przenieśli się do galernianegu zgiełku
 
 
krzysztof

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 259
Wysłany: 2018-01-14, 15:42   

:-o

Dla odwiedzających Z.G. dodam, że Wegarnik - Vegan Bar & Cafe zmienił adres i jest umiejscowiony przy ulicy Reja 15/1.


to jeszcze str. na fb
hxxps://www.facebook.com/wegarnik.bar/

pzdr.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2018-01-16, 14:24   

Fatty, ale dlaczego padł? Wydawało mi się, że dobrze się rozkręcają.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-01-16, 22:28   

Przez jakiś czas naprawdę byli na fali, byłam kilka razy, nawet mame zabrałam - jedzonko dobre, soki pyszne.
Nie wiem co się tam podziało - wiem jedynie, ze spotkali się z negatywnymi reakcjami odkąd z całkiem fajnego lokalu, przenieśli się do galerii handlowej: narzekania dotyczyły utraty klimatu, podawania jedzenia na plastikach co kłóciło się z wcześniej promowaną ideą eko etc .
Mam nadzieję, ze kiedyś się odrodzi.
 
 
ina 


Pomogła: 51 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 2936
Skąd: południe
Wysłany: 2018-01-18, 13:20   

Wydawało mi się że jak się przenoszą do galerii (gdzie czynsz jest pewnie spory) tzn że dobrze im idzie. Mieli szanse dotrzeć do większej liczby klientów. Szkoda że im nie wyszło.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/] hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.mineralcosmetics.pl]KOSMETYKI MINERALNE
 
 
 
jstefa 

Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-01-18, 15:28   

a co polecacie z wegeteriańskich rzeczy we Wro?
_________________
zdrowegeny.pl
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2018-04-03, 08:47   

Rzeszów ma już Krowarzywę!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12