wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy bycie w ciąży "uzależnia"? Myśli o TRZECIM...
Autor Wiadomość
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2015-04-21, 22:46   

Malati, też chciałam trojkę i rozumiem twoje rozkminki. ale ja mam 37 lat i dwóch maluchów, więc musze odpuścić, to przynajmniej tobie pokibicuję ;-)
masz dwóch odchowanych chłopaków, chetnego partnera i TYLKO 35 lat. zaszalej ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-21, 23:11   

amylee napisał/a:
Podobno po cc mozna tez probowac sn.

Przemilcze co o tym mysle.
amylee napisał/a:
Albo zmiama myslenia jakas? Lezalam z babka po trzecim cc i ona najszybciej wstala, generalnie dla niej spokoj i luz, po prostu cc.

Tez tak zaczynam o tym myśleć :) Nie każda kobieta może urodzić sn, ale to chyba nie oznacza, ze jest gorsza mama czy nie powinna mieć dzieci? Taka jest natura porodu. Poza pięknymi chwilami, jest tez ciemna strona, o ktorej aktualnie sie zapomina. Przykro mi, ze nie moglam przezyc pewnych rzeczy, ale ciesze sie, ze wszystko ok z nami :) Ja po cc sie pozbieralam szybciej niz niektore kolezanki po sn, taka byla przezczesliwa, ze zostalam wybawiona skalpelem ;)

ana138 napisał/a:
Malati, też chciałam trojkę i rozumiem twoje rozkminki. ale ja mam 37 lat i dwóch maluchów, więc musze odpuścić, to przynajmniej tobie pokibicuję ;-)
masz dwóch odchowanych chłopaków, chetnego partnera i TYLKO 35 lat. zaszalej ;-)

2 lata to chyba niewielka roznica :)

Malati masz wsparcie partnera, checi - nie patrz na ludzi :)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
jaskrawa 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 21 Lip 2011
Posty: 2217
Skąd: Międzyborów
Wysłany: 2015-04-22, 14:06   

Ja znam babkę, która ma szóstkę - wszystkie urodziła przez cc :D . Czy ona jest MNIEJ matką niż ja po dwóch porodach sn? :D
Zarówno poród sn jak i cc może być traumą lub wspaniałym przeżyciem. Właśnie, to po prostu trzeba przeżyć - w dosłownym sensie. I tyle.
Co do trzeciego dziecka - im więcej czasu mija od narodzin Jasia, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie chcę trzeciego dziecka. Dzieci są wspaniałe, ale w życiu jest jeszcze wiele innych wspaniałych spraw. Chcę mieć w końcu czas na pracę, więcej swobody w podróżowaniu (nasze dzieci - oboje - strasznie szybko nudzą się w samochodzie - z Marysią dopiero w zeszłe wakacje jechało się dobrze), w spędzaniu czasu itd.. Trzeci maluch to kolejne setki nieprzespanych nocy itd.. Już chyba mi się nie chce. Mimo że mam dopiero 33 lata.
_________________
hxxp://dzieciory.pl]dzieciory.pl - trochę niecenzuralny blog o dzieciorach
--
hxxp://www.suwaczki.com/]
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2015-04-22, 19:11   

kml napisał/a:
2 lata to chyba niewielka roznica :)

akurat w tej kwestii chyba wielka ;-) przynajmniej dla mnie. jakbym miała 35, albo jakbym była taka piekna i młoda jak jaskrawa ;-) to myslę, że jeszcze bym się zdecydowała.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Poli 


Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 07 Mar 2011
Posty: 1315
Skąd: Dania
Wysłany: 2015-04-22, 21:25   

ana138 napisał/a:
Malati, też chciałam trojkę i rozumiem twoje rozkminki. ale ja mam 37 lat i dwóch maluchów, więc musze odpuścić, to przynajmniej tobie pokibicuję ;-)
masz dwóch odchowanych chłopaków, chetnego partnera i TYLKO 35 lat. zaszalej ;-)


Ana wlasnie moja przyjaciolka ma 37 lat i w koncu zdecydowala sie na drugie dziecko, jej pierwsze dziecko ma 14 lat obecnie ;-) , wiec to dopiero roznica.
_________________

 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-22, 22:43   

ana138 napisał/a:
kml napisał/a:
2 lata to chyba niewielka roznica :)

akurat w tej kwestii chyba wielka ;-) przynajmniej dla mnie. jakbym miała 35, albo jakbym była taka piekna i młoda jak jaskrawa ;-) to myslę, że jeszcze bym się zdecydowała.
Ta jasne:P A zadwa lata powiesz, ze jakbys byla dwa lata mlodsza, to bys sie zdecydowala i ze bylas niemadra dwa lata temu itd. ;)

Ale tak ogolnie, to ja uwazam, ze jestem za stara na dzieci, max 25 8-) Jak bylam mloda mialam wiecej eneregi, teraz jestem leniwa i wygodna ;)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2015-04-22, 23:39   

Poli, nie kuś ;-) ]:->
a widzisz, miec jedno odchowane i zdecydować się na drugie, nawet w tak "głebokiej starości" ]:-> to też co innego. a znowu Malati ma dwoje odchowanych i obawia się, że utraci swoj spokój. no ni cholery, macie rację, jak się zacznie rozkmiiac, to żaden czas nie jest dobry na dziecko :roll:
kml, to nie jest jakies moje marudzenie. czuję się juz za staro po prostu ;-) a może to nie do końca kwestia wieku, tylko energii??? nie wiem. mój młodszy ze mnie wysysa całą w każdym razie. nie zostawia juz miejsca na trzecie dziecko :-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2015-04-23, 10:23   

ana138, widzę, że temat Ci jednak wciąż chodzi po głowie :mryellow:
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2015-04-23, 10:24   

Poli napisał/a:

Ana wlasnie moja przyjaciolka ma 37 lat i w koncu zdecydowala sie na drugie dziecko, jej pierwsze dziecko ma 14 lat obecnie ;-) , wiec to dopiero roznica.


Do grupy S. z w przedszkolu chodzi chłopiec, którego mama ma 45 lat, a jej dorosły syn siedzi od 4 lat w Anglii. Jak wyjechał się zdecydowała na drugie
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-23, 10:33   

ana138 napisał/a:
a może to nie do końca kwestia wieku, tylko energii??? )

Pewnie tak, mi po 30 nie chciało się już dzieci ]:->
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-04-23, 10:44   

Na pytanie tematowe czy bycie w ciazy uzależnia, odpowiem: mnie osobiście tak! I wiem to po pierwszym. I mogłabym mieć conajmniej trójkę, póki co planujemy drugie, a maz ma jeszcze córkę z poprzedniego małżeństwa, wiec w sumie jak sie uda bedziemy mieć trójkę. Nas tylko od czwartego powstrzymuje fakt, ze ta cała czwórkę trzeba na dobre studia wysłać i zapewnić jakis start życiowy. Pieluchy i żarcie nic nie kosztują w porównaniu do tego co nadejdzie jak dzieci dorosną...
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2015-04-23, 22:52   

go. napisał/a:
ana138, widzę, że temat Ci jednak wciąż chodzi po głowie :mryellow:

hahahaha
ech, chodzi ;)
ale chłopaki od jakiegos czasu obaj przesypiaja całe noce i jak sobie pomyslę, ze bym miała znowu nie spać..... :roll:
a ty go ? machasz jeszcze jedno? ;-) :mrgreen:
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
go. 


Pomogła: 86 razy
Dołączyła: 27 Lut 2011
Posty: 6285
Skąd: toro
Wysłany: 2015-04-24, 09:17   

ana138 napisał/a:
a ty go ? machasz jeszcze jedno? ;-) :mrgreen:


nie ma szans :D Ja już marzę o normalnej robocie w miejscu, którym nie jest dom. Masakra teraz, robota w domu to zazwyczaj po nocach, bo w dzień się średnio da cokolwiek z Młodą zrobić. A popołudniu z dwójką to już totalnie o tym nawet nie myślę. Pracodawcy chcą iść kobietom na rękę dając takie możliwości, a kobiety korzystając pakują się znów w nieprzespane noce :-P
Wczuj się w rolę- np naliczyć np 120 list płac mając w jednym pomieszczeniu też dwójkę harcujących '11 i '13? ]:->
_________________
"Bez odchyleń od normy niemożliwy jest postęp." Zappa
 
 
ana138 
vel uma ;)


Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3886
Skąd: Irlandia
Wysłany: 2015-04-27, 23:51   

no, na pewno nie jest łatwo ]:-> ]:->
też czasem próbuję pracować przy Igorze, jak Marcel jest w przedszkolu. nie ma opcji :roll:
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
Malati 

Pomogła: 71 razy
Dołączyła: 10 Cze 2007
Posty: 3924
Wysłany: 2015-05-03, 16:22   

Dzieki dziewczyny za wasze wpisy. Decyzja zapadła jestesmy w trakcie robienia trzeciego gagatka ;-) Mam nadzieje ze nie zajmie nam to paru miesiecy jak było w przypadku Gaury :roll: Wiem ze nie bedzie mi łatwo ale czuje ze to dziecko jest konieczne zeby nasza rodzina byla kompletna :-D
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2015-05-03, 18:16   

Malati, ale super :-D Powodzenia i w ogóle miłego robienia następnego gagatka :lol: Tak sobie podczytuje ten temat bo też chcę mieć większą rodzinę... :-D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12