wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacje pomiedzy rodzenstwem
Autor Wiadomość
-kreska- 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 320
Skąd: toruń
Wysłany: 2014-08-01, 07:22   Relacje pomiedzy rodzenstwem

Moje dziewczynki jeszcze male, a ja juz zalamana czasem bywam. Jagoda (mlodsza) zaczela sama chodzic kilka dni temu i od tego czasu Kalinie wlaczyla sie rywalizacja. Odpycha ja, kiedy podejdzie. Bije po rekach :shock: kiedy J. chce wziac zabawke. Mimo, ze siedzimy wszystkie 3 na podlodze i wspolnie sie bawimy. Ciagle jakieszgrzyty.
Czy to okres przejsiowy :?: Jak im pomoc, zeby dla obu nie konczylo sie rykiem :?: Pomozcie, bo zaczynam watpic czy nadaje sie na matke :-/
_________________
Przepraszam za notoryczny brak polskich znakow. Cora mi "alt" wydlubala.

hxxp://www.suwaczki.com/]hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Jabłania 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 1100
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-21, 11:44   

I jak u Was sytuacja? Jak sobie radzicie? Do doradzania nie czuję się kompetentna ;) , ale ostatnio wpadła mi w ręce książka na temat terapeutycznego działania bajek - ale to chyba dla ciut starszych dzieci ;) Podobno im mniejsza różnica wieku, tym częściej zdarza się rywalizacja i to jest zupełnie normalne -więc na matkę z pewnością się nadajesz :D . Tak przyszłościowo zerknij może na to "Bajki, które leczą" -cz I" Doris Brett. ;)
_________________
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]

hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2014-08-22, 16:59   

Taki wiek, u nas duża różnica wieku, ale młodsza dokładnie tak samo traktuje swego dużego brata. Jak nie będziesz żadnej faworyzować to jest szansa, że na jakiś czas minie. Na jakiś czas - gdy zaczną rywalizować o chłopaków, ciuchy itd. Ty moższesz co najwyżej pilnować by se krzywdy nie zrobiły.
 
 
Jabłania 

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 1100
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-25, 18:21   

Podobno (podobno, bo doświadczenia w tej kwestii oczywiście nie mam - ot tak, obiło mi się o uszy ;) ), jeśli dzieci są tej samej płci to i rywalizacja jest bardziej nasilona niż w przypadku dzieci różnej płci ;)
_________________
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]

hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
hxxp://www.zapytajpolozna.pl]
 
 
Capricorn 
2radical4u

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 6526
Wysłany: 2014-08-26, 15:34   

uważnie obserwuj. nie stawaj po niczyjej stronie. zerkaj, co robią, gdy myślą, że nie widzisz ;-) może z czasem wyłapiesz najczęstsze powody najazdu jednej na drugą. często jest po prostu tak, że dzieci walczą o uwagę i zainteresowanie rodzica. I zapomnij o formułce: jesteś starsza, bądź mądrzejsza, ustąp! ;-)
_________________
this is the strangest life I've ever had...

Niniejszym oświadczam, iż wszystkie moje wypowiedzi zawierają wyłącznie moje spojrzenie na omawiany temat. Nikogo do niczego nie nakłaniam. Dziękuję za uwagę.
 
 
kokosikanka

Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 42
Wysłany: 2015-05-18, 18:13   

Jeśli chodzi o chodzenie wpadło mi coś do głowy. Ja mam jedno dziecko więc nie mam doświadczenia w takich rzeczach, ale jakbym zobaczyła, że zaczęła się rywalizacji po tym jak jedno zaczęło chodzić to zrobiłabym tak: Puściła jakąś fajną piosenkę co lubi starsza i powiedziała, że wreszcie będzie miała z kim potańczyć bo jej młodsza siostrzyczka wreszcie umie sama robić pierwsze kroki! Oczywiście Młodszą cały czas bym trzymała ale może akurat tupnie kilka razy i starszej się spodoba i będzie myślała, że teraz będą razem tańczyć.
Może to idiotyczne co piszę bo nie mam dwójki dzieci ale to jedyne co mi przychodzi do głowy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12