wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieśniaki w macicy
Autor Wiadomość
uskaptz31 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Zduny
Wysłany: 2015-05-18, 19:17   Mieśniaki w macicy

Witam dziś na wizycie kontrolnej (ginekologicznej)wykryto u mnie mięśniaka 4cm lekarz oczywiscie ,że usuwać laparoskopowo ale moga tez przy komplikacjach usunac macice wiec sie nie zgodzilam , zaczynamy starac się o dziecko mam 31 lat . Macie jakieś doświadczeia z tym cholerstwem mięsniakowym??
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-05-18, 19:51   

W szpitalu leżałam na sali z dziewczyną, która miała mięśniaki już przed ciążą - ciążę donosiła (nie wiem jak rodziła), dziecko zdrowe ale z tego co opowiadała to lekarze pokazywali ją sobie jako ciekawy przypadek - ciąży donoszonej pomimo mięśniaków. Więc musiałabyś podpytać lekarza, jak potencjalnie przebiegałaby ciąża i czy zostawienie tego nie byłoby większym ryzykiem.
 
 
uskaptz31 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Zduny
Wysłany: 2015-05-18, 20:45   

Moja mama i ciocia też miały mięśniaki i obydwie rodziły po trójke dzieciaków,gin powiedział że może być ciężko z donoszeniem ale jak usłyszałam o operacji, to ryzyko usuniecia macicy mnie nie przekonuje albo kuracja za 2tys. która obkurcza mięśniaki w 50% skuteczna. Powiedziałm mu ,że może spróbujmy bez kombinacji alpejskich jak sie nie uda pomyślimy.powiedział,żeby sie zaszczepic na ospe( różyczke miałam) i zadnych dalszych badan nie zalecił.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-05-18, 20:50   

Nie mam, ale skoro "Jest to bardzo powszechna dolegliwość – według danych statystycznych 50-80% kobiet ma przynajmniej jednego mięśniaka. W większości przypadków mięśniaki nie dają żadnych oznak, ale około 20% kobiet może doświadczać z ich powodu problemów. Szacuje się, że 10-30% ciężarnych kobiet ma mięśniaki" - to może nie ma powodu do paniki?
Stąd: hxxp://parenting.pl/portal/miesniaki-w-ciazy
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
uskaptz31 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 19
Skąd: Zduny
Wysłany: 2015-05-18, 20:59   

Tak sobie pomyslałam ,ze skoro za rozwój miesniaka przwdopodobnie odpowiedzialne sa estrogeny to może by je ograniczyc w diecie
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-05-18, 21:11   

Lekarze w Polsce chyba powiariowali z tymi miesniakami, jeden mi tez kiedys wykrył z 5 lat temu, powiedział, zeby w ciaze natychmiast zachodzić bo potem nie da rady itd. Poszłam do rewelacyjnego specjalisty (ktory stał sie moim ginekologiem i prowadził moja ciaze pare lat pózniej ), wykonał badanie w 3D i kolorze, obejrzał dokładnie , objaśnił i powiedział ze tam NIC takiego nie ma. Ten pierwszy grzebał sie w czarnobialym starym sprzęcie, z fatalna rozdzielczościa obrazu, jak on to widział - nie wiem. Polecam pójście do zaufanego specjalisty.
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
maga 
mama Zioma

Pomogła: 79 razy
Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 4625
Skąd: sielsko izersko
Wysłany: 2015-05-18, 21:13   

Wszystko zależy w którym miejscu mięśniak jest usytuowany i jak duży jest. Ja miałam 3 sztuki, nie dające żadnych objawów. Zero problemów z zajściem w ciążę, problemów w ciąży ani przy porodzie. 2 mi usunięto podczas operacji usuwania torbieli na jajniku, jeden został, bo lekarz bał się krwotoku. Do dziś nie daje żadnych objawów.
Koleżanka natomiast miała mięśniaka w okolicach szyjki i w ciąży miała potworne bóle - musieli ją operować. Wszystko jednak skończyło się bez komplikacji, ciążę doniosiła normalnie.
_________________
 
 
cynamonowa 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 72
Wysłany: 2015-06-01, 16:15   

Dziewczyny, weszłam tu tylko na chwilę i nie za bardzo mam czas pisać więcej, ale poczytajcie sobie o jodzie i o mięśniakach, a dla tych anglojęzyczych polecam Lynne Farrow Iodine Crisis, ona opisuje tam skuteczne leczenie mięśniaków, cyst itp właśnie za pomocą jodu i polecam jeszcze grupę jodową na facebooku- Iodine workshop.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13