wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Spływ kajakowy
Autor Wiadomość
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-12, 12:16   Spływ kajakowy

Marzy mi się spływ Krutynią z dziećmi. Przeglądałam oferty, jest ich trochę, nawet cenowo dostępne, ale... jeśli będzie niepogoda to tracimy zaliczki i nie ma alternatywy. Zastanawiam się czy nie lepiej zebrać ekipę i pojechał na własną rękę. Można zarezerwować kajaki w Sorkwitach, oddać w Rucianym lub przed Bełdanami, aby dzieci się nie potopiły ;) Zrobić zrzutę na transport powrotny, a w razie deszczu zmienić plany. Spędziłam kiedyś dwa tygodnie na mokrej Krutyni i nie chciałabym fundować tego dzieciom. Woda w kajaku, wilgotny śpiwór, mokry namiot... Nie bardzo chciałabym też jechać sama z nimi bo będziemy uwiązani. W grupie zawsze ktoś może zostać aby popilnować kajaków, kiedy reszta pójdzie coś zwiedzić lub po prostu na zakupy. A może ktoś z Was ma inny pomysł na spływy z dziećmi lub był na sprawdzonych tego typu wyprawach i doradzi co nieco w organizacji ?
_________________
www.kartonzabawek.pl
Ostatnio zmieniony przez Wicia 2013-06-15, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2013-04-12, 22:58   

Nigdy nie byłam na Krutyni i nigdy nie byłam na spływie zorganizowanym przez firmę. z obserwacji, taki zorganizowany ma pewne plusy: wożą za tobą sprzęt, no generalnie wszytsko robią za ciebie. ;) Co kto lubi. Pogody nigdy nie przewidzisz, wiesz mi, upały potrafią tez dac w kość. Nie wiem czemu mieliście wszystko mokre, w kajaku wam zmokło czy na brzegu? Dwa tygodnie na Krutyni, co tam robiliście tyle czasu?
Z pozytywów: z moich doświdczeńw wynika, że dzieci na kajaku nie są problemem, jakoś sie sobą zajmują, same, to ulubione wakacje mego syna :) . Nie wiem co rozumiesz przez sama z dziećmi, trochę ciasno, zwłaszcza, ze jeszcze sprzet trzeba upchnąć. Jak nie jedziesz na zorganizowany spływ to voyagery sprednio wchodzą w grę, namiot, spiwory i reszta sprzętu nie wejdzie do kajaka. Polecam folię ratownicżą zamiast alumaty, mniej miejsca zajmuje a lepej izoluje
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-13, 04:35   

Mokry był namiot bo w nocy padało, nie zdążył wyschnąć, a termin powrotny nas gonił ;) Śpiwory też wilgotne. Sama czyli tylko moja rodzina, ja, mąż i dwoje dzieci ;) Jak to co robiliśmy ? Krutynia to 106 km fantastycznej przygody :mryellow: Chyba jednak pojedziemy sami z ewentualnymi chętnymi, najlepiej wege :mryellow: Jest ktoś chęty ?
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2013-04-13, 23:25   

Na Krutyni w sezonie podobno strasznie ciasno. Nam, jeśli w ogóle uda nam sie w tym roku wyrwać, to obiecaliśmy znajomym Rospudę. Na przyszłość to mi sie Niemien marzy, i Jegrznią bym jeszcze raz spłynęła - w tym roku byłby dobry termin bo zapowiada się wysoki poziom wód :)
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-04-14, 06:32   

Tłoczno, ale można sobie nie przeszkadzać, poza tym przy dzieciach to zaleta ;) A Krutynia jest bardzo dzieciom przyjazna, płytka, wiec można wysiąść w każdej prawie chwili :mryellow:
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
Wicia 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 448
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-15, 09:18   

No to jedziemy ! I będą nam wege gotować :mryellow:
_________________
www.kartonzabawek.pl
 
 
 
eni

Dołączył: 26 Sty 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-03-14, 13:44   

Byłam na spływie kajakowym , było to na Kaszubach
Polecam każdemu
 
 
ptak10

Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-05-16, 14:38   

Jak na spływ kajakowy, to najlepiej na rzecze. Łatwiej się pływa. Tylko zadzwoń wcześniej i zarezerwuj sobie kajaki dla siebie i dzieciaków.
_________________
Jak to dobrze, że jeżeli bank odmówi nam kredytu, nie jest powiedziane, iż kredyty Warszawa hxxp://dobrekredyty.com.pl nie są dla nas. Przecież jest dzisiaj całkiem sporo interesujących alternatyw, przede wszystkim warto zapoznać się bliżej z ofertą banków.
 
 
kalarepka 


Dołączyła: 26 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-07-06, 14:44   

fajnie i spokojnie płynie się też Pilicą :) spokojnie można z dzieciakami:) płyneliśmy z Tomaszowa kawałek za Inowłódz, to tak z postojami bez pośpiechu kilka godzina zajęło :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12