wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka alternatywa dla gotowych dań w słoikach i mleka?
Autor Wiadomość
zielona_jagódka 

Dołączyła: 17 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-15, 17:58   Jaka alternatywa dla gotowych dań w słoikach i mleka?

Witam serdecznie:)Zostało mi kilka miesięcy do porodu, ale wiem już, że wolałabym sama przygotowywać mojemu dziecku pierwsze posiłki. Przecież kiedyś to było zupełnie naturalne. Koleżanek nie mogę się poradzić, bo kupują gotowce i mleko modyfikowane. Dochodzą także kwestie finansowe, pewnie jak trzeba będzie to dam radę, ale nie dajmy się zwariować-ceny są porażające!!! Taki jeden słoik potrafi kosztować 6zł!!! Poza tym dużo jest na mięsie a zaznajamiania się dziecka z mięsem chciałabym uniknąć najlepiej na zawsze, ale wiadomo, różnie bywa.
Stąd kilka pytań:
-jak zbilansować dietę, aby dostarczyć wszelkie niezbędne składniki?
-co gotować?kaszki, warzywka, starte owoce?coś jeszcze?
-jaka jest alternatywa dla mleka modyfikowanego, gdy już nie będę karmić piersią?(zakładając, że wszystko będzie ok i będę karmić naturalnie do conajmniej 6mca)
-czy to jedzenie w słoikach oraz mleko modyfikowane, naprawdę jest takie niezbędne dla dziecka?(to pytanie z lekka retoryczne, gdyż w przeszłości świetnie radzono sobie bez tego wszystkiego, a dzieci wyrosły na zdrowych i mądrych dorosłych, bez adhd po drodze, i bez stosowania wszelkich ulepszaczy rozwojowych)
-jak nie zwariować??

Przepraszam, jeśli temat już był, nie znalazłam, może macie jakieś linki? Jeśli chodzi o źródła internetowe, nawet nie chce mi się szukać, bo piszą różne bzdury jak w każdym temacie. Bardzo mi zależy na przykładach z Waszego życia i na Waszym doświadczeniu, bo tylko praktyczna i racjonalna wiedza może mnie uratować żebym nie zwariowała;)
 
 
zlotooka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-11-15, 19:06   

zielona_jagódka, zajrzyj do wątków:
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?p=677563#677563
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=214
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
hxxp://wegeblw.pl/
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-11-15, 23:53   

Gdy byłam w ciąży, tez się bałam rozszerzania diety. Początkowo korzystałam z tej książki hxxp://relaksacyjna.pl/zdrowy-maluch-poradnik-zywieniowy-dla-rodzicow?gclid=COL7grPZ_cECFU2WtAodzm8AxQ ale teraz głownie otwieram lodówkę i wymyślam na poczekaniu. gotowanie dla niemowlaka jest banalne, zdecydowanie łatwiejsze niż dla mnie samej :)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Pandora

Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 11
  Wysłany: 2015-09-28, 11:13   zupki :)

Ja zawsze najpierw wprowadzam zupki warzywne i surowe warzywa oraz owoce (ugotowany ziemniak, starte jabłko)Pierwsze zupki można zrobić na wywarze z jarzyn. Skład nie musi być skomplikowany. Wystarczy: marchew, ziemniak, niewielka ilość masła i kaszy manny. Zupa nie może być zbyt gęsta :-)
 
 
Zagahars

Dołączył: 22 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-10-24, 09:27   

Te gerberki są w miarę dobre na moje lepiej to kupować.
 
 
camio 

Dołączyła: 21 Gru 2019
Posty: 6
Wysłany: 2019-12-21, 15:41   

Ja bym poleciła udanie się do dietetyka, który specjalizuje się w dzieciach. Niedługo planujemy zajście i już umówiłam się z koleżanką (lekarz psychodietetyki), że pomoże nam bezpiecznie przez wszystko przebrnąć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13