wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przedmioty codziennego użytu jako zabawki dla niemowlaka
Autor Wiadomość
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2015-10-26, 16:06   przedmioty codziennego użytu jako zabawki dla niemowlaka

Co się u Was sprawdza ? Szukam dodatkowych inspiracji.

U mnie ostatnio ( dziecko 9,5 msc raczkująco-stające-przy-wszystkim)

- zgrzewka wody mineralnej, bo cudnie skrzypi ( mamy filtr, kupiliśmy ją specjalnie dla młodego : )

-plastikowe opakowanie po pomidorach koktajlowych , bo z dziurką i można zganiatać

- łyżka-cedzak

- klimatyzator na kółkach,który robi mu za pchacz

- mąz zrobił tez Włodkowi taką sensoryczną skrzynke drewnianą, są tam drobne rzeczy kupine w castoramie :) zasuwka, rzep,kółko od krzesła obrotowego,włacznik światła,uchwyt od szuflady itp.

Czekam na Wasze patenty :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
zojanka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 01 Mar 2014
Posty: 570
Skąd: Toruń
Wysłany: 2015-10-26, 23:17   

u nas w zasadzie wszystko w zasięgu wzroku: tak więc rzeczy z przewijaka (krem, szczotka do włosów, a zwłaszcza paczka chusteczek nawilżanych), sznurki do przywiązywania zabawek, stara patelnia - dałam na podłogę do wyrzucenia i tak się spodobała, że do tej pory tam leży, durszlak - spodobał mu się przy którymś gotowaniu, odkurzacz - podpełza do rury i próbuje go wysunąć spod ławy, moja biedna klawiatura - już jej brakuje jednego klawisza, nóżkę musiałam naprawiać i generalnie nie wróżę jej długiego żywota :-/ Poza tym myszka, ale dostał taką starą, bez kabla - i to generalnie "nie to samo". Worka ze śmieciami nie możemy na widoku zostawiać, bo od razu jest awantura że nie pozwalamy się bawić taką fajną zabawką ;-)
 
 
Alexa 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 27 Sie 2014
Posty: 366
Skąd: Kielce/Deutschland
Wysłany: 2015-10-27, 20:46   

To ja wam sprzedam zabawkowego hita, zajmowacza niemowlęcego 100% efektywnego.
Oczywiście wszystko co wymieniacie przyciąga uwagę małego odkrywcy. Kolorowe zabawki, piłeczki, pluszaki....pffffff to dla leszczy. Im bardziej zakazane i niebezpieczne, tym lepiej. Mikołaj jak zobaczy np kabel na drugim końcu pokoju (a salon mamy dość spory...) to idzie jak buldożer przez wszystko co napotka na swej drodze, nie ważne iloma poduchami, walkami, zabawkami jest odgrodzony.

Ale ale, wracając do hita i wogóle bardziej dozwolonych i legalnych gadżetów.

Elektryczna szczoteczka do zębów. Młody jest w niej zakochany po uszy. Taka zwykła za kilkanaście zeta na baterie. Lubi ją memłać pewnie też ze względu na dziąsła, a jak jeszcze włączę wibracje, to ma dziecko odlot ]:-> wiem wiem, niejedna mama puknie się w głowę, że niebezpieczne. Ale ja mam go wtedy na oku. Bo używam jako tajna broń w kryzysowych momentach, np podczas ubierania po kąpieli, przewijania z wierzganiem na wszystkie strony, czy niewiadomego pochodzenia marudzenia.

Poza tym z kategorii szeleszczących - niebieska ikeowska torba. Żółte uszy są cool :lol:
Etui na okulary.
Poręcze do ćwiczeń, do robienia pompek.
Kuchenne prZybory dają radę na chwilę.
Tuba po chipsach, wypełniona czymkolwiek brzęczącym. Fajnie się toczy :lol:
No i kolejny hicior. Pilot. Chciał wszystkie, od wieży, od tv. Znaleźliśmy stary nieużywany. I po zabiegach pielęgnacyjno-odkażających młody ma własnego osobistego pilota. Tylko musimy udawać, że coś nim przełączamy, inaczej robi się podejrzliwy ;-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

"W toku ewolucji nie mógł powstać gatunek, w którym dzieci doprowadzałyby swoich rodziców do szału - to byłoby wbrew logice."
Jean Liedloff "W głębi kontinuum"
 
 
ajlon 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 105
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-27, 22:51   

Alexa haha :D buldożer :D

U nas kable i pilot też są najlepsze! Chociaż dopiero zaczęła tak ładnie raczkować to jak zobaczy kabelki to zrywa sie i włacza 6 bieg. Pilot to samo. I też wczoraj wynaleźliśmy jej jakiś zbędny no i ma własny :D
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
zlotooka 


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-27, 23:13   

Zosia już nie niemowlak... Ale nadal bawi się różnymi "zabawkami":
- piloty - wyciąga z kieszonki, pstryka, rzuca :shock:
- dwa niedziałające telefony - udaje że rozmawia i wstukuje numer :mryellow:
- papier do pieczenia, folia spożywcza, woreczki na mrożonki - można rozwijać i rozwłóczyć wszędzie
- ręczniki papierowe - jaka wspaniała wstęga!
- szczotka do zamiatania - ostatni hit: zamiata z nami (tu jednak potrzebne dziecko już chodzące)
- pudełka, pudełeczka - można do nich coś chować i wyjmować, zamykać, otwierać
- miski, miseczki - oczywiście metalowe lub z bambusa
- i ukochany od paru dni spray do nosa - woda morska - jeździ z nami na spacery wózkowe, Zosia sobie go ogląda, rozmontowuje i wsadza końcówkę do noska :-> Nie polecam jednak dla mniejszych dzidziów, ze względu na niebezpieczeństwo dźgnięcia się końcówką.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://kie-lbie-we-lbie.blogspot.com/
hxxp://wegeblw.pl/
 
 
Pani D. 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 612
Skąd: Wołów
Wysłany: 2015-10-28, 07:10   

Dzięki Dziewczyny!! O coś takiego mi właśnie chodziło :) bbuziaki dla.Was
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxps://www.suwaczki.com/]

Zaraź się pasją do drewna. www.drewtak.pl
Masz pytania? Na wszystkie odpowiem :)
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-11-03, 20:15   

A u nas sprawdzaja sie:
- koszyczek ze spinaczami do prania - tyle ich jest, takie kolorowe i mozna je wkładać, przekładać, układać, grupować, przypinać, odpinac...kopalnia zabaw
- ziemniaki, marchewki, pietruszki i inne warzywa - które mozna wkładać i wyjmować z garnka i przy okazji nauczyć sie ich nazw
- kubki rożnej wielkości (ostatnio do dużego kubka włożyła swoją szczotkę do włosów i nakryla mniejszym kubkiem i wolała "wow" i robiła rożne kombinacje z tymi trzema przedmiotami za każdym razem wołając "wow" przez ok 15-20 min
- angazowanie do wszelkich czynności życia codziennego: pranie, gotowanie, rozpakowywanie zakupów, sprzątanie zabawek itd (u nas sie sprawdza w 100%)

Generalnie im starsza tym mniej przedmiotów życia codziennego ja zadziwia i fascynuje, w domu wszystko właściwie ogarnęła (te powyżej jeszcze sa ok) ale tak jak wspomniałam właściwie czynne angażowanie ją do prac domowych (nie tylko obserwacja i podanie przedmiotów) powoduje, ze właściwie wszystko w miarę spokojnie możemy zrobic czasem troche wolniej niz gdybym robila sama ale czasem i szybciej - np wieszanie prania idzie nam piorunem albo rozpakowywanie zakupów tez ekspres :-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
cieciorka 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 19
Skąd: Sopot
Wysłany: 2015-11-03, 21:10   

Natka lubi się bawić właściwie wszystkim, co wpadnie jej w rączki. Ostatnio bardzo ekscytuje ją tubka z kremem do pupy. Uwielbia też plastikowe butelki z wodą, wszelkie kuchenne sprzęty, np. trzepaczkę do jajek, sitko. Wśród niekonwencjonalnych zabawek ma puszkę po kawie z kasztanem w środku. Często daję jej do zabawy opakowanie płatków kosmetycznych i kompas z lusterkiem.
_________________


hxxp://cieciorka.blogspot.com/
 
 
koralina1987 

Dołączyła: 28 Wrz 2013
Posty: 937
Wysłany: 2015-11-03, 21:27   

Lila uwielbia zabawy bransoletkami, kosmetykami (tusze do rzes, lakiery do paznokci, tubki z kremami), uszczelkami do kranu ]:-> naklada sobie na palce jak pierścionki...wszystko co mozna odkrecac jest super wiec na dlugie minuty zabawi sie np. Opakowaniem po musie (taka saszetka z zakretka),lubi tez przerzucać skarpetki czy majtki mamy je pochowane do organizerow wiec mozna wyrzucac i wrzucac z powrotem. Kubek i łyżeczka jest wciaz na topie.noo i zarcie kota :roll: puszki roluje po podlodze ustawia w wieze stuka w nie lyzka itd ;)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

hxxp://www.suwaczek.pl/]

Zapraszam - hxxp://quchniawege.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12