wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak przytyć???
Autor Wiadomość
NatiNat

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-11-07, 17:07   Jak przytyć???

Hej :)
Już jakiś czas temu pisałam tu o strączkach (że ich nie toleruję).
Miałam sibo, więc strączki w tej sytuacji tym bardziej odpadaja, brałam Xifaxan.
Teraz doszła candida, także jakiś obłęd......
Jem baardzo zdrowo, stosuję naturalne środki przeróżne, jedzenie ekologiczne.
I coś tam już przytyłam (jakieś 2 kg), ale wciąż jest słabo.... (do 40 kg jeszcze 3 brakuje :P )
Zaczęłam jeść większe ilości orzechów... laskowe, brazylijskie, jem awokado, daktyle świeże, dużo warzyw, kasze, płatki owsiane bezglutenowe, musy jabłkowe..... no ale jakoś cięzko mi to idzie.
Jakieś pomysły????
:)
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-11-07, 17:12   

Moze jedz porządne kolacje? I ciasta domowe? Ile masz wzrostu?
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
NatiNat

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-11-07, 17:27   

Dziękuję za odpowiedź :)
Wzrostu 160 cm. Z 35,5 kg dobiłam do 37,5 ale do Świąt chcę już 40 mieć...
Mam spore problemy z jelitami, ale jem mimo dolegliwości i bólu....
Właśnie zjadłam jakies 400 g musu z jabłek i wielką garść orzechów brazylijskich :P
Sytuacje jest trudniejsza, bo jestem na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezcukrowej.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-11-07, 17:32   

Ryż możesz? Jedz ryż. Z orzechami uważaj, są ciężkostrawne. Banany możesz? Pamiętaj, że banany niedojrzałe są pełne skrobi, natomiast dojrzałe mają jej mało, za to dużo cukrów. I dużo kalorii. Ziemniaki? Bataty? Dynia? Marchew? Do tego np. siemię lniane, wysokokaloryczne i zdrowe.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
NatiNat

Dołączył: 05 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-11-07, 17:36   

Lily napisał/a:
Ryż możesz? Jedz ryż. Z orzechami uważaj, są ciężkostrawne. Banany możesz? Pamiętaj, że banany niedojrzałe są pełne skrobi, natomiast dojrzałe mają jej mało, za to dużo cukrów. I dużo kalorii. Ziemniaki? Bataty? Dynia? Marchew? Do tego np. siemię lniane, wysokokaloryczne i zdrowe.

Niestety zarówno ryż jak i banany odpadają... mam straszne problemy z zaparciami (mam też hashimoto).
Właśnie wiem, że orzechy ciężkostrawne i kurcze żołądek mnie trochę rozbolał, ale ja już nie mam pomysłów, zależy mi na tyciu, ale już kompletnie nie mam pomysłów.
Niestety skrobia też jest przeze mnie słabo tolerowana (przez problemy z jelitami), więc ziemniaki odpadają, bataty to samo.
Dodatkowo jestem teraz podczas kuracji przeciwgrzybiczej, stosuję nystatynę w tabletkach, a reszta to same naturalne środki, m.in. olejek z oregano, czystek, duże dawki witamin itd.
Ostatnio często kupuję te musy z Rossmanna firmy EnerBio jabłkowo-bananowe (tam jest 75% jabłek), jeden słoiczek ma 360g, a dzisiaj już 1,5 słoiczka pochłonęłam... nie wiem czy nie przeginam :)
a co do orzechów, to jednorazowa moja porcja wynosi ok 25g.
Czasem 3x dziennie tak jem.
Za duzo?
 
 
kitteh 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 133
Wysłany: 2015-11-07, 19:06   

Pamiętam, że jak zapalenie jelit totalnie zrujnowało mi wszystko w środku, żyłam na amazake. Nie jest ani specjalnie tanie, ani specjalnie kaloryczne, natomiast ma zbawienny wpływ na zdrowie, bardzo szybko się regenerowałam
 
 
tmq

Dołączył: 24 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-12-24, 10:43   

Co masz dokładnie z jelitami?
Sam mam problem, swojego czasu żona namówiła mnie na diete wegetariańską, jako że świetnie kucharzy od ręki się zgodziłem. Niestety zaczęły się dolegliwości zdrowotne właśnie międzyinnymi z jelitami. Podejrzewam u siebie jako głównego winowajce nadmiar błonnika i mało tłuszczy. Co prawda obstrukcji nie miałem lecz bóle brzucha, krew z tyłka przy oddawaniu kału i na końcu hemoroidy.

Sprawdź ile tłuszczy dostarczasz z diety, 50g to absolutne minimum do prawidłowego funkcjonowania organizmu co dla niektórych również może być mało. Nie zapominaj by znalazły się tam tłuszcze nasycone (olej kokosowy).
Ogólnie spróbuj podbić tłuszcze, jako że same ziemniaki sprawiają Ci problem błonnik nie może być tu winowajcą.
 
 
saara 

Dołączyła: 02 Gru 2015
Posty: 8
Wysłany: 2016-01-02, 14:03   

Ja bym na Twoim miejscu przeszła się do dietetyka. To by był najlepszy pomysł, ponieważ my nie jestemy w stanie tak do końca dorazić Ci coś co nie będzie Cię uczulało albo szkodziło. wizyta to około 100 zł więc uważam, że warto
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12