wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
"Pani" do teściowej?
Autor Wiadomość
Weronika911

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-12-16, 13:08   

Moim zdaniem to kwestia wyboru, każdy powinien mówić tak jak czuje, nie powinien sie do czegos zmuszać. Czasem za teściami nie przepadamy i dziwnie tak mówić mamo . Nie któym po prostu to przez usta nie przechodzi.
 
 
lilias 

Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 1013
Wysłany: 2014-12-16, 14:10   

Weronika911 napisał/a:
Moim zdaniem to kwestia wyboru, każdy powinien mówić tak jak czuje, nie powinien sie do czegos zmuszać. Czasem za teściami nie przepadamy i dziwnie tak mówić mamo . Nie któym po prostu to przez usta nie przechodzi.


bez przesady, swoich rodziców też czasem się nie lubi bo są wkurzający, wtrącający się mniej lub bardziej, a jednak nadal pozostaje mamo, tato ;p

może lepiej zamiast zastanawiać się nad nazewnictwem, być sobą, zadbać o naturalne stosunki, w końcu fakt jest taki, że pozostaną z nami do końca życia, nawet jak nie formalni "teściowie" to jednak dziadkowie naszych/ waszych dzieci :) trzeba ludzi traktowac tak jak chcemy być sami traktowani, a że czasem dostanie się po głowie? bywa. cierpliwości wymagają nie tylko dzieci ;p my również
 
 
migdalowa

Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-01-18, 11:47   

A ja mówię do mojej teściowej mamo. to dobra i kochana kobieta dla której liczymy się bardzo i stanowim rodzinę. Czemu miałabym nie mówić mamo? skoro dla mnie jest to mama mojego męża i osoba dla mnie nie mniej ważna niż moja rodzina?
_________________
BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, to taka instytucja, która ogólnie o wielu Polakach nie ma najlepszego zdania. Co wtedy takie osoby mogą zrobić? Ano warto zgłosić się po kredyt hipoteczny Warszawa hxxp://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl]kredyty hipoteczne bez BIK, które są często bardzo atrakcyjne.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-01-18, 14:48   

migdalowa napisał/a:
Czemu miałabym nie mówić mamo?
Nie wiem, czemu Ty miałabyś nie mówić, ale niektóre teściowe mogą sobie tego np. nie życzyć :)
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kalarepka 


Dołączyła: 26 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-07-06, 15:17   

Pomiędzy mną a teściową jest zbyt spora różnica wieku, 30 lat, ale ona czuje sie młodo i hce zeby sie zwracac po imieniu, wiec mi to jak najbardziej odpowiada :) teść też jest dla mnie Grzegorzem po prostu :) mąż mówi do moich rodziców mamo i tato :)
 
 
emotikona 
emotikona

Dołączyła: 18 Sty 2016
Posty: 11
Wysłany: 2016-01-18, 09:15   

ciężko jest się przestawić z Pan/pani na mamo/tato. trochę to dziwne, ale tak mamy w naszej kulturze
_________________

 
 
ŁucjaQ 

Dołączyła: 11 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-05-11, 11:14   

Ja jeszcze nie jestem po ślubie. a teściowa już zaproponowała mi, by mówiła do niej mamo, ale dziwne to trochę dla mnie. Jakoś staram się tak konstruować wypowiedzi, żeby nie było to potrzebne.
 
 
Glenar

Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-12-09, 17:29   

Do teścia mówię po imieniu, bo sam to zaproponował. Teściowa nieco bardziej sztywna, więc mówię do niej na pani (mamę mam tylko jedną i nikt mi nie wmówi, że teściowa to matka).
 
 
wege-babcia 

Dołączyła: 14 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-14, 13:27   

Ja już jestem teściową i jak tylko mój syn oświadczył się swojej dziewczynie, to zaproponowałam jej mówienie do mnie na "ty". To wiele ułatwia w codziennych stosunkach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12