wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwiodawstwo
Autor Wiadomość
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-06-11, 06:44   

...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
Ostatnio zmieniony przez priya 2014-06-11, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-06-11, 09:08   

kamma, dlaczego nie możesz oddać krwi, jeśli nie masz kasy? Toż można iść z buta do najbliższej stacji. A skoro ktoś musi wykonać jakieś badania, to znaczy, że coś z nim nie teges i musiałby je wykonać i bez chęci oddania krwi (czy za pieniądze, czy bez).
Tak, też odprowadzamy składki na ubezpieczenie i też dopłacamy do opieki zdrowotnej, ale to już inny temat.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2014-06-11, 11:18   

koko napisał/a:
A skoro ktoś musi wykonać jakieś badania, to znaczy, że coś z nim nie teges i musiałby je wykonać i bez chęci oddania krwi (czy za pieniądze, czy bez).
No ale jeśli chodzi o chorobę, którą przechodził 20 lat temu i która teraz nie ma żadnych objawów? To jednak trochę inna sytuacja.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-06-11, 11:30   

Lily napisał/a:
koko napisał/a:
A skoro ktoś musi wykonać jakieś badania, to znaczy, że coś z nim nie teges i musiałby je wykonać i bez chęci oddania krwi (czy za pieniądze, czy bez).
No ale jeśli chodzi o chorobę, którą przechodził 20 lat temu i która teraz nie ma żadnych objawów? To jednak trochę inna sytuacja.

No tak, tylko że wg zasad stacji borelioza dyskwalifikuje osobę jako dawcę. Jeśli ktoś chce sprawdzić, czy mimo wszystko się nadaje, to nie dziwi mnie, że stacja nie finansuje badania.
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
priya 

Pomogła: 77 razy
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 5315
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-06-11, 14:19   

...
_________________
hxxp://lilypie.com]
hxxp://lilypie.com]
Ostatnio zmieniony przez priya 2014-06-11, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2014-06-11, 14:54   

priya, widzę, że traktujesz to mega osobiście (w sensie to krwiodawstwo). I tak, jakby stacja/nfz/system miała czuć się zaszczycona tym, że przychodzisz oddać im krew. Czasami, w niektórych przypadkach bardziej przysłużysz się tym, że jej nie oddasz, niż że zrobisz to za wszelką cenę. Skoro po boreliozie "dziękujemy" i jest to jasno napisane w kryteriach, to trzeba to zaakceptować i albo opłacić sobie badania, albo zrezygnować z oddawania krwi, a nie oczekiwać, że mimo wszystko ktoś sfinansuje badanie (owszem, pomysł fajny, ale bądźmy realistami, budżet nie jest z gumy). Póki co na szczęście polskie szpitale nie są jeszcze tak zdesperowane, żeby brać dawców z łapanki (chociaż może te akcje w autobusach trochę je przypominają ;-) ). Nie słyszałam, żeby dla kogoś krwi zabrakło. W razie czego przecież oddaje się ją też celowo ze wskazaniem na osobę.
Może podsumowanie będzie nie fair, ale jeśli masz ochotę pomagać ludziom, to można to robić jeszcze na inne sposoby.
Żeby była jasność: piszę to wszystko z pełną sympatią do ciebie i nie czepiam się (bo może tak to wygląda?), po prostu wrzuć na luz, szkoda twojej rozkminki nad tym :-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
zou 

Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 08 Gru 2010
Posty: 917
Wysłany: 2014-06-11, 16:11   

priya - zgadzam sie z koko. Warto ochłonąć od nakręcenia, co zresztą sama wyraziłaś...
Też dawałam krew, nie mam przeciwskazań, ale mam ...słabe żyły w jednej ręce (niewidoczne) i aby oddać Pani czasem musiały brać z innej ręki, z któej zazwyczaj biorą tę pierwszą próbkę, a potem nie ma żyły głównej dostępnej do pobrania. I zazwyczaj z tego powodu rezygnowały z pobrania. (że będę miała siniaki, choć mówiłam że przecież to nic takiego).Czasem też (w większsości razów) moja grupa krwi nie była potrzebna w miejscach w których oddawałam, albo gdy sprawdzam - to wciąż jest jej nadmiar. Wtedy chciałam dawac tylkko osocze- ale znów- patrz, narzekanie na niewidzialne żyły... i odmowa;) Czasem tak po prostu jest, że nie można być kriodawcą.
Można pomagać na wiele sposobów, chciałaś dobrze i to się liczy także.
_________________
www.veganfotoku.blogspot.com - roślinna fotokuchnia - aktualny blog
www.wegefotokuchnia.blox.pl - stary blog
"Kuchnia XX wieku to miejsce, w którym przygotowuje się jedzenie, przechowuje pojemniki i puszki. Kuchnie XXI wieku będą produkować własną żywność, a to sprawi, że każde gospodarstwo domowe będzie w dużej mierze żywnościowo niezależne" S.Meyerovitz na temat kiełków, ziół...
 
 
becia

Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-02-27, 23:07   

Ja oddaję krew od dobrych pięciu lat już i każdego kto mi się tylko nawinie namawiam na to samo. To jednak najlepszy dar jaki możemy złożyć drugiemu człowiekowi. Poza tym nigdy sami nie wiemy, kiedy my albo ktoś z naszych bliskich będzie tej krwi potrzebował
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-02-27, 23:24   

becia napisał/a:
To jednak najlepszy dar jaki możemy złożyć drugiemu człowiekowi.
Czas, uwaga i życzliwość też nie są od parady, dlatego pozwolę sobie się nie zgodzić.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
koko 


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 6187
Wysłany: 2015-03-09, 11:54   

Lily napisał/a:
becia napisał/a:
To jednak najlepszy dar jaki możemy złożyć drugiemu człowiekowi.
Czas, uwaga i życzliwość też nie są od parady, dlatego pozwolę sobie się nie zgodzić.

Ani ja ;-) Sorry, co to za DAAAR? Naprawdę 10 minut pod igłą jest takim cudownym poświęceniem? Szczerze mówiąc więcej trudu kosztuje wypałnienie ankiety przed ;-)
_________________
hxxp://fajnamama.pl]
hxxp://fajnamama.pl]
 
 
 
annaer 

Dołączyła: 10 Mar 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-03-10, 10:14   

ja krew oddaje juz 3 lata ;)
_________________
hxxp://uwodzeniekobiet.com.pl/jak-uwiesc-kobiete/]hxxp://uwodzeniekobiet.com.pl/jak-uwiesc-kobiete/ - jak uwodzić kobiety, uwodzenie kobiet - kurs online
 
 
Dama Kier 

Dołączyła: 08 Mar 2015
Posty: 5
Wysłany: 2015-03-11, 11:16   

Oddawałam kiedyś, ale ostatnio ferrytyna wyszła mi bardzo kiepsko i postanowiłam zrobić przerwę.
 
 
johnybastard 

Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-04-30, 11:15   

Przerwa jest wskazana co jakiś czas, nawet przy dobrych wynikach.


hxxp://szczelne-szambA-betonowe.pl]SzambO
 
 
majki03

Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-09-16, 18:42   

Ja często oddaję krew. Tak często jak to tylko możliwe. :)
_________________
hxxp://www.finansierra.pl/kredyty-mieszkaniowe.html]kredyty mieszkaniowe
 
 
Marchew 

Dołączyła: 18 Wrz 2015
Posty: 4
Wysłany: 2015-09-21, 15:36   

Ja niestety nie mogę teraz, ale oddawałabym, gdybym mogła
 
 
golakeb

Dołączył: 26 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: 2015-09-26, 21:35   

Ja oddaję. Mam iść właśnie teraz znowu za tydzień w czwartek. :) Super sprawa.
_________________
hxxp://elektrobebny.com.pl]hard-met
 
 
natec90

Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-10-14, 12:47   

PO przeczytaniu wypowiedzi w temacie doszedłem do wniosku, że i ja pójdę oddać krew.
 
 
fibi80 

Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków
Wysłany: 2015-11-23, 14:56   

A to nie jest takie straszne.
 
 
jaromirkurski

Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-02-08, 19:03   

Ja oddawałem na studiach. Muszę wrócić do tego nawyku.
_________________
hxxp://www.mmisleeping.pl/]meble z drewna
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2016-02-08, 21:20   

ale wysyp honorowych krwiodawców
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
sowa_m 

Dołączyła: 23 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: 2016-02-23, 18:49   

i ja oddaję krew, choć nie ważę 50 kg i mam niskie ciśnienie. Czasem są z tego powodu przeboje z lekarzem dopuszczającym, ale mi naprawdę nic się nie dziej po oddaniu krwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14