wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Remont mieszkania
Autor Wiadomość
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-04-26, 21:10   

z kuchnią, co kto lubi
sporo gotuję, przetwory, do perfekcyjnych Pań domu się nie zaliczam, koty mam więc jestem fanem oddzielnych pomieszczeń (zamykam drzwi i mordy kot nie wsadza tam gdzie nie lubię, stygnie we własnym tempie, bałagan ogarnąc można potem)
krzywe ściany - możesz równac (tynki, gładzie, zaprawy wyrównawcze, płyty.... albo najprościej zaakceptowac ten stan czyli operujesz meblami i tam gdzie uważasz robisz meble na wymiar), wszystko zależy jakie odchylenie
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-04-30, 13:42   

Korzystam z tematu. Ma ktoś pomalowane ściany zmywalnymi farbami? Jak to się sprawdza w połaczeniu z dziećmi, które po ścinach marzą, no jak to wygląda w praktyce?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-01, 21:12   

majka: 2 lata temu malowałam większośc mieszkania lateksową LUXENS z jednej z sieciówek, jest ok (mam gładź na ścianach, malarz chwalił a pierwszy raz na niej pracował)
Nie mam już dziecka malującego ściany więc pewnie nie wszystkie opcje zabrudzeń, zwłaszcza ekstremalnych sprawdzone ale możesz kupic próbki, pomalowac zakamarki i przetestowac różne czynniki, i ich czyszczenie (warianty próbek mają różne firmy a i technologie się zmieniają, chyba coraz popularniejsze są farby ceramiczne).
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-02, 16:00   

A jak ona wygląda na ścianie, bo mam wrażenie, że błyszczy?
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-02, 16:47   

Brałam mat i jest mat
Kupowałam także lateksową chyba dekorala (kolor mi pasował) i po czasie (chyba po roku) smugi wyszły w dwóch miejscach. Zamalowałam resztką, która pozostała ale znów wylazły po jakimś czasie i niestety pojawiły się w innym miejscu (może wakacyjnie jak młoda będzie poza domem przemaluję dwie ściany bo drażni mnie ich wygląd).

Zazwyczaj wybieram farby matowe ale w poprzednim mieszkaniu coś tam malowałam satynową (akrylowa), to raczej nie są błyszczące farby ale przy chropowatości ściany tak inaczej odbijała kolor, jakby bardziej świetlista ale nie wyglądała błyszcząco.
Wg mnie opcja próbek jest fajna i tak jesteście przed remontem więc testy zamalowane zostaną. Warto wypróbowac farbę na danej ścianie (jej struktura) i kolor jeśli barwne opcje przewidujecie, no i oczywiście wygląd, czyszczenie zabrudzeń.

Ciekawa jestem Twoich doświadczeń bo na wsi przynajmniej kuchnię powinnam odświeżyc i na ten moment wybiorę biały, matowy latkes L.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-02, 21:06   

Białe mają być, to mieszkanie i tak małe, a wykładzinę raczej na ciemniejszą zmienię, przynajmniej w dzieciakowym. A nie wiem czy próbki nam coś dadzą, bo ostatnio to mimo gruntowania i tak farba nie chciała się trzymać.
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-03, 19:49   

Może za dużo warstw farby się nazbierało, może farba była kładziona na nie do końca usuniętą tapetę, kolejny wariant przemarzające ściany albo wilgotnośc przy nieprawidłowym ociepleniu budynku, pewnie i inne czynniki mogą się pojawic.
Jeśli robicie gruntowny remont chyba warto oczyścic ściany czyli skrobiemy. Jeśli budynek jest nowy to raczej coś technologicznego bym obstawiała. Nie jestem specjalistą więc nie traktuj mojej wypowiedzi jako fachowej.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-04, 21:58   

Nie wiem, nie znam się, potrzebujemy fachowca i tyle. A Tobie dzięki, jakby cię nie było to trzeba by cię było wymyślić :)
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-04, 22:05   

majka: kilka mieszkań zaliczyłam i w takim z wielkiej płyty miałam podobną sytuację. Z jednej ściany farba odpadała bo mieszkanie szczytowe i przemarzało (skończyło się po ociepleniu budynku). W innym pomieszczeniu trzeba było skrobac bo różne rzeczy były pod warstwami farby.
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-04, 22:36   

Moje nie jest z wielkiej płyty, to potem wymyślono, ja podejrzewam, że poprzednia właścicelka coś spieprzyła.
 
 
malwiska 
Doula

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 751
Skąd: Olkusz, Kraków,(Katowice)
Wysłany: 2016-05-05, 12:37   

farby: ja mam od 2 miesięcy pomalowane Śnieżką Satynową z teflonem (jeśli interesuje Cię biały to mają dużo białych złamanych i jeden z nich mam) i działa. Zmywają się tłuste i brudne paluchy, odbite buty, kawa, pomidorówka i inne (za kuchenką też ją mam). Szorowanie gąbką z płynem nie pozostawia śladów.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]


www.nadobrypoczatek.com - MOBILNA Aktywna Szkoła Rodzenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12