wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Niski wzrost wegetariańskiego dziecka
Autor Wiadomość
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-05-08, 06:28   

Czytam trochę o tym, kiedy i jak jest uwalniany ten hormon wzrostu (sporo informacji jest na stronach o kulturystyce ;-) ) i wygląda na to, że (w dużym skrócie):
1. Czynnikiem wyzwalającym tego hormonu jest białko, szczególnie aminokwasy : arginina, lizyna i prolina.
2. Maksymalne wydzielanie odbywa się w czasie snu głębokiego, po ok. godzinie od zaśnięcia. A 80% jego ilości wydziela się między 22.00 a północą.
3. Po 16-ej trzeba zrezygnować z posiłków węglowodanowych, tj. zawierających skrobię oraz owoców.
4. Aktywność fizyczna (nie nadmierna, odpowiednia do wieku, czyli np. bieganie, skakanie i rozmaite zabawy ruchowe) stymuluje układ nerwowy i pośrednio wpływa na wytwarzanie hormonu wzrostu.

No to czeka nas rewolucja w trybie życia. Największym problemem będzie przestawienie na wcześniejsze chodzenie spać. Ale być może to jest główną przyczyną (jeśli oczywiście nie jest to po prostu wina genów). Mamy tu może na forum jakieś dietetyczki?
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-08, 11:29   

lily: pasożyty to nie tylko glista ludzka. Zarobaczenie organizmu może powodowac zaburzenia wchłaniania więc ma to związek ze wzrostem dlatego w pakiecie badań niskorosłości robione są te na pasożyty, podobnie jak testy na alergię.
Cykle życia obcych mają związek z porami dnia więc bywają przyczyną niespokojnego snu, wybudzania się. Hormon wzrostu badany jest w testach nocnych bo wówczas najwyższe jego wyrzuty. Sen dziecka (jego długośc, ilośc, nieprzerwalnośc) jest istotnym czynnikiem

terra: o wydzieleniu hormonu wzrostu krótko i zgrabnie: hxxps://tacyjakja.pl/cgblog/206/Testy-oceniajace-wydzielanie-hormonu-wzrostu.html
Aminokwasy często nie lubią wysokich temperatur więc np. jeśli młody jada jajka warto przetestowac czy na miękko zaakceptuje.
Jest takie powiedzenie, że jak dzieci śpią to rosną.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-05-08, 15:14   

Agnieszka napisał/a:
lily: pasożyty to nie tylko glista ludzka
Czy ja twierdzę coś takiego? Zresztą pisałam o gliście psiej. W dodatku w kontekście rzekomej rzadkości występowania.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5199
Wysłany: 2016-05-08, 18:13   

lily: to w jakim celu o tym piszesz?
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-05-08, 19:43   

Chyba próbowała wytłumaczyć, ze prawdopodobieństwo że glista psia jest powodem jest małe?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-08, 21:34   

A moim zdaniem jak nie ma innych objawów to pasożyty w ogóle są mało prawdobodobne, ale sprawdzić zawsze jest dobrze.
A kuturyści to raczej masę mięśniową budują niż wzrost czyli kości.
 
 
terra 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 780
Wysłany: 2016-05-09, 00:01   

majaja napisał/a:
A kuturyści to raczej masę mięśniową budują niż wzrost czyli kości.


Też się zdziwiłam, ale widocznie ma to związek też i z masą mięśniową. Oni np. łykają syntetyczny hormon wzrostu i było też opisane, co jeść i co robić, żeby ten hormon wzrostu się wydzielał.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Paulis 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Mar 2013
Posty: 840
Skąd: KRK
Wysłany: 2016-05-12, 13:20   

terra, nas z kolei gastrolog przestrzegała przed dietą białkową jako odchudzającą i zakazała dawać nabiał i mięso dopóki kp. Zresztą białko jest tak naprawdę wszędzie, a według badań dzieci wegetariańskie spozywają chyba 200% zalecanej normy białka więc to i tak dużo i normy przekroczone.

Moja córka ma ponad dwa lata i mierzy 82 cm a waży 10 kg. Z reguły była na 3 centylu lub poniżej. Żyje głównie na owocach i też wygląda jakby miała rok. Ludzie zawsze zaskoczeni pytają:to ona już mówi, bo ma chyba jakoś roczek... ]:->
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-05-12, 17:32   

Paulis napisał/a:
dzieci wegetariańskie spozywają chyba 200% zalecanej normy białka więc to i tak dużo i normy przekroczone.
wegańskie 200% :mrgreen:
 
 
Paulis 


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 16 Mar 2013
Posty: 840
Skąd: KRK
Wysłany: 2016-05-12, 18:23   

majaja, a wdzisz no własnie nawet wegańskie :mryellow:
_________________
hxxp://lilypie.com]

hxxp://straznik.dieta.pl/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2016-05-12, 20:23   

Taka ciekawostka a propo wzrostu u dzieci, w Niemczech "sie mowi" ze dziecko osiągnie taki wzrost w życiu dorosłym jak wzrost w wieku 2 lat razy 2. (Mierzony w miesiacu drugich urodzin).
Moja Danika wg tego powinna miec albo 170 cm (tyle ile ja) - zmierzylismy ja w domu i miała 85 cm, albo 172cm - bo na bilansie dwulatka pielęgniarka wymierzyła jej 86 cm.

Paulis, 82 to wcale nie tak malo, ile Ty masz wzrostu? A ile Twoj maz? Jakby brać pod uwagę to z podwajaniem wzrostu Twoja córeczka mogłaby miec 164 cm - co jest przeciętnym wzrostem dla dorosłej kobiety...
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-12, 22:46   

Veronique, ciekawe czy się sprawdzi, bo Iga wówczas będzie mierzyła ponad 1,8m :shock:
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2016-05-13, 11:54   

kml napisał/a:
Veronique, ciekawe czy się sprawdzi, bo Iga wówczas będzie mierzyła ponad 1,8m :shock:


Haha, to moze byc top model :-) a Twój facet jest mega wysoki?
Nie wiem na ile jest to wiarygodne, mowila mi o tym siostra meza, ktora jest przedszkolanką, ale generalnie ja jej słabo ufam, bo twierdzi, ze np dzieci rozróżniają kolory w wieku 4 lat dopiero (uważa ze to ze Danika je rozróżnia to wyuczony odruch), to ze rozpoznaje wszystkie litery alfabetu to tez bezmozgi odruch, ze powinno sie zmuszać dzieciaki do dzielenia sie, jak jej dwoch synów - stare konie 14 i 12 lat - opanowali cały pokój Daniki, bujali sie na jej koniku prawie go łamiąc, brali co chcieli a Danika bezradnie biegała od jednego do drugiego i wolała "moje! moje!" - stwierdziła ze trzeba jej tłumaczyć ze musi sie dzielić , a i jak ja sadzalam na nocnik w wieku 8 miesiecy juz to stresowalam jej zwieracze. Wiec generalnie nie jestem pewna czy jej ufać ;-)
Ale to całkiem mozliwe zeby akurat Danika miała 170-172 cm...
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
kml 

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 2181
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-13, 23:15   

Tatuś Igi ma 1,86m.. ale jak co zgłaszał zapotrzebowanie na siatkarkę, a nie modelkę ;)
_________________
hxxp://www.suwaczek.pl/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2016-05-14, 00:16   

kml,

No to całkiem mozliwe ze Iga moze byc taka wysoka. Genetycznie na pewno nie byłby to żaden wyskok ;-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12