wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak obniżyć poziom cholesterolu?
Autor Wiadomość
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-12, 23:30   

Mirka napisał/a:
Szczególnie skuteczna w redukcji szkodliwego cholesterolu jest terapia Gersona

Juz od dawna nosze sie z zakupem tej ksiazki ale teraz zrobie to napewno :-)
dżo napisał/a:
Olej z wiesiołka ale przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych i nie czasowo, tylko na stałe. Jeśli Twoja mam odżywia się tradycyjnie to niestety musi wiele z dziennego jadłospisu wyeliminować

Co do wiesiolka to nasiona wydaly mi sie lepsze - nie przetworzone sa jak olej. Surowe nasiona zalewa chlodna woda, moczy kilka godzin i potem blenuje z owsianka, siemieniem lnianym (tez namoczonym) i jablkiem. Tluke jej do glowy codziennie o zmianie nawykow zywieniowych - idzie niezle ale daleka droga przed nami....
Mirka napisał/a:
Z czystym sumieniem moge polecić dietę w-o, conajmniej raz w roku przez dwa tygodnie.

ok dziekuje slicznie za ta podpowiedz - ale posluze sie tez Gersonem jak zakupie kiazke.
Mirka napisał/a:
Leki przeciwcholesterolowe są niebezpieczne i toksyczne.

Zgadzam sie. One daja skutek tylko krotkotrwaly a cholesterol potem powraca. Mama ma niedoczymnnosc tarczycy moze to jest tym spowodowane? Nie odzywia sie wcale mega niezdrowo i tlusto a ten cholesterol na ponad 300 ciagle powraca - masakra. Ja ja odwodze od tabletek i prpoonuje jesc te moje specyfiki, ale boje sie bardzo bo wiem co moze spowodowac ten wysoki cholest. :cry:
Mirka napisał/a:
Miałam w rodzinie babcię ( zmarła nie tak dawno w wieku 95 lat), która odkąd sięgam pamięcią miała właśnie cholesterol 400

Ale numer :shock:
Mirka napisał/a:
Zmarła tak, jak wyobrażam sobie, że natura nas zaprogramowała- po prostu nie obudziła się rano, po pracowicie spędzonym dniu.
I bądź tu człowieku mądry.

Kurcze no wlasnie ... i gdzie tu regula?

Poza tym bardzo dziekuje Wam wszystkim za cenne wskazowki jestescie kochane
jakby ktorejs z Was cos jeszcze przyszlo do glowy to piszcie bede wdzieczna.
Tymczasem trzeba walczyc o zdrowie ;-)
 
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2009-03-13, 07:59   

Jattaveien napisał/a:
ale posluze sie tez Gersonem jak zakupie kiazke.

Terapia Gersona będzie trudniejsza w realizacji.
Jest bardzo pracochłonna i nawet w wersji krótkiej diety oczyszczajacej czy leczniczej wymaga wykonywania lewatyw z kawy.
Z drugiej strony, może łatwiej ją przetrwać, bo jest bardziej kaloryczna i nie jest konieczne doprowadzenie organizmu do tzw. odżywiania wewnętrznego.
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-13, 22:12   

Mirka napisał/a:
Terapia Gersona będzie trudniejsza w realizacji.

Mirko - powiem tak. Byc moze jest bardzo trudna do wykonania i nie wiem czy mama sie na nia zdecydyje. Ale ja gdybym byla na jej miejscu igdybym wiedziala ze to mi pomoze i nie doprowadzi w przyszlosci do mojej smierci - typu zawal czy zator, to napewno WARTO podjac ten trud. Ja bardzo jestem zdeterminowana i zrobila bym dla mamy wszystko i gdybym byla na jej miejscu to zastosowala bym wszystko gdybym tylko wiedziala ze to pomoze. Ale to jest tylko moja wizja. Zmusic mamy nie moge. Decyzja bedzie nalezec do niej. Ale postaram sie ja przekonywac do dobrych dla zdrowia rzeczy. Bo potem moze byc juz za pozno :-/ Kiedy jest sie w miare na *chodzie* to czlowek nie mysli o najgorszym ale lepiej zapobiec prawda?
 
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2009-03-14, 08:28   

Nie wiem, czy wiesz, że Instytut Gersona działa też od końca 2008r. na Węgrzech.
Dwutygodniowy pobyt kosztuje ok. 4000 euro.
To mnóstwo kasy, ale też jest mozliwość nabycia "od źródła" wiedzy, jak prawidłowo dietę prowadzić, a z tego co wiem, to wymagania są rygorystyczne i dotyczą nie tylko diety i sposobu przygotowywania produktów, ale też odchemizowanego otoczenia, wody, kosmetyków itp.
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-14, 14:38   

Mirko :) No faktycznie na zwykla polska kieszen to drogo jak diabli i kogo na to stac? ale ja nie mieszkajac w PL wiec mam taka mozliwosc (o tyle o ile bo tu tylko moj maz pracuje ;) ). Ale kto wie czy nawet bym mamie nie fundnela takiego pobytu? Hmm trzeba by sie bylo porzdnie zastanowic.
Ale bardzo dziekuje za ta informacje bo nie wiedzialam o czyms takim. Oj sama bym sie na takie wczasy wybrala :-P
A apropos diety to wysylam mamie ciagle linki z wege dzieciaka i mama czyta czyta i juz o 180 stopni i tak zmienila swoj jadlospis. Bo to co jadla dotychczas tzw. tradycyjna kuchnia z dziada pradziada to byla porazka pod wzgl. niezdrowych dan i zero np nasion czy orzechow w jedzeniu.
Przyklad??? np. ziemniaki, kotlet i ogorek kiszony. A tera ryz brazowy lub jaglanka z leczem warzywnym - jest roznica co :mryellow:
Albo kanapki - zamiast kromki z kielbasa - je owsianke amarantusowo-owsiana z siemieniem lnianym, wiesiolkiem i jablkiem :mryellow: Moi rodzice w zyciu nie kupowali ciemnego pieczywa, brazowego ryzu czy pelnoziarnistego makaronu. Tylko kupne kielbachy :oops: Teraz to wszystko wylazi w postaci roznych chorob - ale ludzie nie wiaza tego z dieta - a szkoda.
Pozdrawiam :-D
 
 
 
Mirka

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 999
Wysłany: 2009-03-14, 17:52   

Jattaveien napisał/a:
i juz o 180 stopni i tak zmienila swoj jadlospis.

Brawa i pozdrowienia dla mamy.
Zerknij tu:
hxxp://www.terapiagersona.com.pl/aktualnosci.html
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-14, 18:24   

Mirka napisał/a:
Brawa i pozdrowienia dla mamy.

Mirusiu dziekuje bardzo :-D
Dzieki za linka - juz czytam :mryellow:
 
 
 
angienunia 
witarianka:)


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-14, 19:44   

moja mama rowniez miala bardzo wysoki cholesterol. Glownie bylo to spowodowane stresem i niezdrowymi nawykami zywieniowymi. Postanowila sie poradzic mnie (u lekarza byla, ale za bardzo jej nie pomogl :D ) no i ja naczytalam sie troche w internecie i doszlysmy do wniosku, ze zeby obnizyc cholesterol musi spozywac znacznie mniej jajek (a spozywala ich dosc duzo) i pila codziennie 1 lyzke oliwy z oliwek i 1 lyzke oleju lnianego. Oczywiscie nie na surowo, dodawala na zimno do potraw. Zaczela jesc pestki dyni (ktore bardzo lubila), slonecznika. Na orzechy nasza rodzina jest uczulona (oprocz migdalow i brazylijskich) wiec odpalo, ale ta terapia zdrowym tluszczem poskutkowala! Mama postanowila wylaczyc z jadlospisu mieso wieprzowe i wolowe, zastapila je drobiem i rybami (niestety), ale teraz juz zupelnie z tego rezygnuje. Je moje specyfiki weganskie :mryellow: ! I po cholesterolu ani sladu.
No i oczywiscie musze dodac, ze zaczela sie wiecej ruszac. Nasza rodzina z natury nie jest gruba (sama waze przy 162 cm - 41 kg, a moja siostry 168 cm - 48 kg, 172 cm - 50 kg), ale bylo to spowodowane siedzaca praca i masa stresow. Mama nigdy sie nie przejadala (to juz miala we krwi), zawsze jadla tylko tyle ile potrzebowala (czyli nawet czasami nic).
Uwazam, ze juz przejscie na wegetarianizm (pierwszy krok), lub weganizm (drugi krok) moze znacznie obnizyc cholesterol, gdyz taka dieta z reguly nie zawiera cholesterolu (jesli nie objadamy sie do bolu wege slodyczami, majonezem, jajkami itd.).
_________________
witarianizm wzmacnia organizm. :)
www.foodnsport.com | www.30bananasaday.com

[*] Nitus. Moje kochane slonko,na zawsze pozostaniesz w mojej pamieci moj syneczku :-*
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-03-14, 19:49   

angienunia napisał/a:
gdyz taka dieta z reguly nie zawiera cholesterolu
To nie chodzi o to, co zawiera dieta - to nasze organizmy produkują cholesterol pod wpływem tego co jemy, pod wpływem stresu itp. Cholesterol z jedzenia to tylko pewien procent tego we krwi.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
angienunia 
witarianka:)


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 418
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-14, 19:57   

tak, cholesterol tez mozna odziedziczyc genetycznie, ale wladnie dieta mozemy "wzmacniac" jego podwyzszanie sie. Przeciez jesli nasza matka miala duzy cholesterol to my wcale nie musimy go miec, mozemy go uniknac stosujac odpowienie metody (nie tylko zdrowego zywienia)
_________________
witarianizm wzmacnia organizm. :)
www.foodnsport.com | www.30bananasaday.com

[*] Nitus. Moje kochane slonko,na zawsze pozostaniesz w mojej pamieci moj syneczku :-*
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-14, 20:41   

Mnie sie z kolei wydaje ze zla dieta zla dieta - owszem, ale wplyw w przypadku mojej mamy na wysoki cholesterol moze miec chora tarczyca jako zle funkcjonujacy gruczol i zazywanie przez nia lekow. Jajek mama prawie wcale nie je a cholest. ogromny. Ale widocznie rowniez miesem sobie go napedza.... Juz ogranicza go baaardzo pod moim wplywem ale calkiem nie zrezygnowala - jeszcze :mryellow:
 
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2009-03-28, 23:39   

Może ktoś o tym już wspominał, ale ponoć ocet jabłkowy też może pomóc w obniżaniu poziomu cholesterolu.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Jattaveien 
Ania

Dołączyła: 11 Lis 2008
Posty: 216
Skąd: Norway
Wysłany: 2009-03-28, 23:42   

Lily napisał/a:
ale ponoć ocet jabłkowy też może pomóc w obniżaniu poziomu cholesterolu

Dzieki Lily za to info - kolejna pozycja do mojej anty-cholesterolowej listy dla mamy :)
 
 
 
HalinaWANAT 
HaWA

Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2015-11-18, 21:52   POZIOM CHOLESTEROLU NALEŻY OBNIŻAĆ (CHODZI O LDL).

WKLEJAM ZNALEZIONĄ NOTKĘ.
______________________________________________________________________________________________________________________________________
ISTNIEJĄ DWA POWODY OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADWAGI / CUKRZYCY / NADCIŚNIENIA / CHORÓB SERCA U LUDZI: ♥♥♥♥♥

1. Wysoki poziom cukru we krwi, czyli mąka i cukier spożywczy, a zatem (niezdrowe dla człowieka):
WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

2. Zbyt duże spożycie tłuszczów, mamy więc klasyfikację:
INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

3. Puenta to tabele:
IŻ PRODUKTU.

P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Spożycie CHLEBA NA OSTEOPOROZĘ-IRL, szprotek wędzonych oraz fasoli czyli produktów o dużej zawartości wapnia wyjaśnia celowość umieszczenia tych produktów jako zalecane.

4. Prozdrowotne w diecie są (energetyczne) tzw:
NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.
ODPAROWANE WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C.

______________________________________________________________________________________________________________________________________

50.535. 167 KB. Cholesterol info... WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU... GLUKOZA NIENATURALNA... INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU....JPG
Plik ściągnięto 114 raz(y) 167,2 KB

50.534. 49,2 KB. Cholesterol dieta... ODPAROWANE WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C... GLUKOZA NATURALNA... INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU....JPG
Plik ściągnięto 101 raz(y) 48,68 KB

_________________
Moje dziecko.
 
 
olkak

Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 13
Wysłany: 2016-04-13, 12:35   

Nie pozostaje nic innego jak konsultacja u odpowiedniego specjalisty
 
 
Uniformix

Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-04-20, 10:59   

Myślę że podstawą jest zmiana diety, to ona w dużej mierze jest odpowiedzialna za poziom cholesterolu. Dopiero jeśli to nie przyniesie odpowiednich efektów, dobrze jest skonsultować się z lekarzem, który sprawdzi czy może przyczyna wysokiego cholesterolu jest gdzie indziej.
 
 
neverland28 

Dołączyła: 12 Lip 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-07-12, 12:58   

Zmiana diety i aktywność fizyczna. Skutecznie obniża poziom złego cholesterolu m.in. olej z wiesiołka (kapsułki, Gal) i olej lniany nierafinowany. Odkąd regularnie spożywamy owe oleje poziom cholesterolu obniżył się bez leków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 15