wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Falafele w fast foodach.
Autor Wiadomość
rosciak 

Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-07-22, 11:05   Falafele w fast foodach.

Tytułem ostrzeżenia. Kolo który prowadzi kebab, mówił, że ciężko jest dostać w hurtowniach i że tylko w sumie jedna firma oferuje. Z ciekawości przeczytałem skład i ja już sobie daruję jedzenie falafeli w fast foodach.

 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-22, 13:39   

Polecam jednak pytać i patrzeć, bo ja sie spotykam głównie z wegańskimi jednak ;)
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
bojster 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 2847
Skąd: Neverwhere
Wysłany: 2016-07-22, 13:41   

Niezły zonk, na szczęście nie jadłem nigdy... Raz chciałem zamówić falafela w "kebabie", ale jak zobaczyłem że dziewczyna zamierza go robić z "kotletów sojowych a'la mielone w proszku", to zrezygnowałem (białko jaja w proszku w składzie). Z tym białkiem drobiowym jeszcze lepiej pojechali...
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-22, 13:51   

Kotlet sojowy też super :D 100% falafela :D
Jednak nie ma to jak Falafel Bejrut czy inne Mango Vegan street food w przypadku warszawskim.
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-22, 13:52   

A z ciekawości gdzie to ze zdjęcia dają?
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-07-22, 15:55   

Ciecierzyca też sojowa? :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
rosciak 

Dołączył: 22 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-07-22, 18:26   

@Alispo
Dają w wielu miejscach a ja znalazłem u mojego kumpla, który otworzył właśnie ffast food i zaprosił mnie na falafele. Od słowa do słowa, paka do ręki i wtedy przeczytałem skład.

Mój kumpel też był święcie przekonany że to wegetariańskie jedzenie. Gdybym go zapytał jako klient z ulicy, to jak myślisz, co by mi odpowiedział?

Co więcej, ta firma reklamowała ten produkt na swojej stronie jako falafele wegetariańskie. Po moim telefonie dlaczego oszukują klientów, usunęli słowo wegetariańskie ze swojej strony.

Kumpel zanim dotarłem do składu, sam mi powiedział, że miał kłopot z kupieniem falafeli (to w sumie ja mu podpowiedziałem egoistycznie, że to też może sprzedawać) i że wreszcie znalazł w tej firmie (obrazek wyżej). Chodzi oczywiście o tani wyrób hurtowy i hurtowe ilości, a nie o falafele z naszych sklepów wege za 15 zł za kilka sztuk (ta paka kosztuje 31 zł i jest tam 50 sztuk).

To by oznaczało mniej więcej tyle, że skoro kumpel miał takie kłopoty, to inni też mają i kupują często w tej samej firmie. Czyli że mnóstwo fast foodów sprzedaje tę teoretycznie wegetariańską potrawę na bazie trupa.

I co takiej firmie zrobisz, która sprzedaje trupie falafele? Nic, możesz tylko nie kupować falafeli nigdzie, albo wszędzie dopytywać o skład.

Jedno gdzie dotarłem, to Subway, który zarzeka się, że ich produkt jest wege.
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-22, 19:56   

Tak, Subway ma ok. Ja tez piszę na podstawie tego co widziałam, nie zapewnień, ale fakt ze sprzed jakiegoś czasu, teraz i tak lepszy dostęp do vege miejsc. Na jakimś forum byl tez watek o tym, ale w sumie nie ma co grzebać, może juz calkiem inni producenci na rynku..
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
kofi 

Pomogła: 89 razy
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 6415
Skąd: jestem ze wsi
Wysłany: 2016-07-24, 21:18   

A ja naiwnie sądziłam, że po prostu robią to na miejscu (nie mówię o sieciówkach typu subway), tzn. mielą cieciorkę itd. raczej obawiałabym się tego, w czym smażą.
_________________
hxxp://jak-obloki.blogspot.com/
 
 
Alispo 


Pomogła: 127 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 5941
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-24, 22:45   

Różnie, jedni robią, inni robią z gotowców, jeszcze inni mrożą sobie własnoręcznie robione gotowce
_________________
facebook.com/dtogon
 
 
daryjka90

Dołączył: 26 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 2016-07-26, 14:34   

O matko, prawdziwa tablica Mendelejewa ;)
 
 
panikanka 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 888
Skąd: Toronto
Wysłany: 2016-07-26, 21:37   

środek antyadhezyjny ? omatko! :shock: czyli co z czym ma się nie sklejać? okropny skład
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info
 
 
majaja 
wybuchowa wredota


Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 12 Cze 2007
Posty: 3450
Skąd: warszawskie Bielany
Wysłany: 2016-07-31, 11:22   

Kolega weganin zapewniał, że wegańskie są też w Amrit Kebab. Ale nie wiem jak sprawdzał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14