wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Patelnia bez teflonu i aluminium- poradzcie cos ;)
Autor Wiadomość
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2015-10-15, 10:00   Patelnia bez teflonu i aluminium- poradzcie cos ;)

Witam. Zamierzam kupić patelnie albo dwie ;) najważniejsze to to, że interesuje mnie żeliwna emaliowana ( i tu jak się sprawdza w przygotowaniu weganskich potraw, czy bardzo przywiera,) albo stalowa np cygańska. Trochę przeczytałam już na ogólnych forach, że te czyste żeliwne lub cygańskie ze stali węglowej trzeba natłuszczać, ale mam wątpliwości co do zdrowotności takiego postępowania bo przecież tłuszcz jełczeje i zastanawiam się co z tym fantem zrobić. Poza tym tam głownie rozpisują się na temat że swietnie się przygotowuje na tym mięso a ja bym chciała wiedzieć która patelnia będzie praktyczna do dań warzywnych, naleśników i jak się smaża wege kotleciki. Teflony i inne aluminium odpadają. Proszę o porady osób które użytkują patelnie żeliwne , żeliwne emaliowane lub stalowe, jak to wygląda w praktyce.
Dzięki z góry. Pozdrawiam.
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-10-15, 11:39   

A granitowa? Jadłonomia polecała, stąd wiem, że coś takiego istnieje. Tyle że drogie. Sama mam ceramiczną.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
vanilia 
vanilia

Dołączyła: 03 Paź 2013
Posty: 54
Wysłany: 2015-10-15, 18:36   

Dzieki. Sprawdziłam, maateriał to wielowartstwowy stop aluminium.
 
 
anulla

Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-04-12, 12:50   

Może takie hxxp://alejka.pl/lamart-zestaw-patelni-ceramicznych-k202628-mb-bezplatny-odbior-osobisty-wroclaw-warszawa-katowice-krakow.html] patelnie ceramiczne Lamart
 
 
melba 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 531
Wysłany: 2016-07-22, 14:12   

nie wiem czy pytanie jest jeszcze aktualne...

ja uzytkuje zeliwna pare lat, taka czysto zeliwna bez powloki. po uzyciu i wystudzeniu myje sie gabeczka z plynem, splukuje i od razu wyciera, np. papierowym recznikiem. wtedy nie rdzewieje.
czasem (w przeszlosci) natluszczalam jak widzialam ze cos sie dzieje, ale ostatnio to nie. uzytkowanie jej sluzy :)

ja bym sie nie martwila tym tluszczem ktorym ewentualnie sie natluszcza, jesli Ci on przeszkadza to przed kolejnym uzyciem mozna wypalic na sucho patelnie na ogniu i juz :)
_________________
hxxp://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=6249&postdays=0&postorder=asc&start=0
 
 
Irina 

Dołączyła: 02 Wrz 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-09-02, 20:50   

ja mam taką stalową z philipiaka z dnem tzw. groszkowym. Pomimo swych rozmiarów jest bardzo poręczna, ma taką kulistą pokrywę, która dodatkowo zwiększa pojemność. Ogólnie nie do zajechania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12