wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym odstraszyć kota?
Autor Wiadomość
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2015-12-17, 17:31   Czym odstraszyć kota?

Z prośbą niby to błahą, ale i poważną przychodzę - czym obrzydzic kotu akwarium?

Dwa razy w roku mam kota, na jakieś 2 tygodnie - i akwarium to główny punkt zainteresowania.
Jako, że zwierz bombarduje szyby, to ryby blade ze strachu - a, że stres moze zabić rybę to akwarium jest zakryte ręcznikiem. Problem w tym, że podwija ten ręcznik no i najważniejsze: wskakuje na pokrywę, a ona mimo iż wygląda solidnie, to solidna nie jest, to taka wydmuszka plastikowa. Kicia na wakacjach bedąc jedna pokrywę zniszczyła(pękła pod skaczącym kotem), na powtórkę nie mam ochoty, to tanie nie jest ;)

Czy cos kłaść na górę? Coś nieprzyjemnego pod kocią łapą? Co?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2015-12-17, 17:49   

Spróbuj może spryskać czymś z zewnątrz - np. intensywnie pachnącym dezodorantem. Koty zazwyczaj nie lubią cytrusowych zapachów. Ale to zazwyczaj tylko na chwilę działa.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2015-12-17, 18:32   

taaa, jak zabronić kotu czegokolwiek :mrgreen: :-> podobno zapach octu odstrasza, ale nie wiem jak to się ma do akwarium. a nie da się tego akwarium jakoś zastawić, ustawić kotu gdzieś na półce ciekawsze "zabawki"? u mnie na odwrócenie uwagi sprawdzają się patyczki higieniczne, papier toaletowy (tylko później trzeba odkurzyć :P ), woreczki, pudełka, względnie jakieś duperele, które można turlać :mryellow: jak przestałam zwracać uwagę, gdy wskakiwały na najwyższe półki, lodówkę, kuchenkę, to w końcu zaprzestały :-> jedna wpadła do wanny z wodą, to teraz wieje z łazienki jak tylko ktoś myje ręce :P
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
Fatty 

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Maj 2008
Posty: 1192
Wysłany: 2015-12-17, 20:17   

Ma zabawki, nawet mojego pieska-rozpraszacza który sie chce zaprzyjaźnić a ona uważa że to poniżej jej godności.

Na razie jej właścicielka poleciła mi aby przejechać olejkiem lawendowym - troche się cykam bo mam jedna rybę labiryntową, żeby jej nie zaszkodziło(Kiedys szlag mi trafił 21 młodych wielkopletwów gdy moja siostra zaczęła zmywać lakier z paznokci... )
 
 
rudadagusia

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 8
Wysłany: 2016-07-14, 14:00   

Wydaje mi się, że najlepszą opcją są po prostu głośne komendy. Nie ma co bawić się w jakieś odstraszanie czy pryskanie wodą - kot stanie się wtedy dzikusem
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-07-14, 15:54   

rudadagusia napisał/a:
że najlepszą opcją są po prostu głośne komendy
rudadagusia napisał/a:
Nie ma co bawić się w jakieś odstraszanie czy pryskanie wodą - kot stanie się wtedy dzikusem
Hmm, nie wiem, co to "głośne komendy", ale jestem ciekawa, czy od krzyków kot się nie stanie "dzikusem" :P
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
kira 
autumn lover


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 290
Wysłany: 2016-07-14, 21:40   

taa, ja często gadam do swoich "mysza brzydko zrobiłaś, tak się nie robi" :P nie sądzę, żeby je to obchodziło. głos też czasem podniosę, bo jestem nerwus straszny, ale potem je tulę i przepraszam :mrgreen: :mryellow: :mrgreen:
_________________
sometimes you make choices and sometimes choices make you.
 
 
Roszpunka 

Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-09-26, 14:41   ...

Spróbuj skórki z pomarańczy :) Ja nacierałam meble żeby kot nie drapał ich i się oduczył. Jak tylko poczuł zapach pomarańczy to uciekał :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13