wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ból po wyrwaniu zęba
Autor Wiadomość
tcioflove 


Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 119
Skąd: Bydgoszcz/ Limerick
Wysłany: 2013-04-18, 13:32   

Cytat:
Ale ja wzięłam antybiotyk kilka dni, może powinnaś jednak coś dostać tym bardziej, że tak Ci się paprze...Brałam dalacin.


No wlasnie przypisala mi Flagyl ( w PL chyba nie ma takiej nazwy bo szukalam ale to metronidazol) i na bol cos jak mocniejszy mefacit. No i to lekarstwo do dziury ktore ma mi wymienic za tydzien.

Cytat:
Antybiotyki przy suchym zębodole bierze się dopiero po kilku dniach, jeśli próba leczenia przez wkładanie opatrunków do zębodołu nie powiedzie się albo nasilą się objawy ogólne.


ja dostalam od razu chyba dlatego ze przyszlam tak pozno i juz nie tylko o dziure chodzilo bo bylam strasznie oslabiona i mialam goraczke.

Co do plukania to na kartce ktora dali z zaleceniami mam, ze myc mozna dopiero nastepnego dnia (delikatnie) i wtedy tez mozna plukac ( a raczej ostroznie przemywac ) woda z sola albo plynem Corsodyl. I jeszcze ze palic tez nie mozna 24 godziny po ( ja na wszelki wypadek wolalam sie powstrzymac nawet po 24 ). teraz jak mam to lekarstwo to w ogole nie moge ( tak wiec nie pale tydzien i kolejny tez sie zapowiada wiec moze nie ma tego zlego... :-P )
 
 
 
Tusia 


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 557
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 2013-04-18, 13:59   

moritura, to bardzo indywidualna sprawa, jak wszystko w zasadzie ;-)
Ja miałam już wyrwane 3 ósemki, ostatniej, lewej górnej nie planuje, bo jest w porządku. Wyrosła, po wyrwaniu 6. Jes zaleczona oczywiście, ale nie przeszkadza.

Dolne ósemki miałam wyrywane chirurgicznie, szycie i te sprawy. Antybiotyk, dentysta powiedział że konieczny, bo były pod nimi już stany zapalne. Musiałam być znieczulana również w trakcie zabiegu, podobno tak się dzieje przy zapaleniu, że może być nie do końca znieczulone. Po przyjściu do domu, jak zeszło to końskie znieczulenie, wzięłam dwa razy ketonal forte, ale w sumie mogłabym ibuprom max też by dał radę. I to było tyle.
Tak na prawdę, przechodziłam to właściwie bezproblemowo, ale znam osoby które miały jakieś masakry. Mnie dentysta ostrzegał, żeby nie zwlekać z tak zablokowanymi ósemkami, bo między nimi a 7 tworzyć się może miejsce gdzie zbierają się różne syfy. Taka wiesz, bomba zegarowa z opóźnionym zapłonem. Nigdy nie wiadomo kiedy złapie cię szczękościsk albo coś.

kasienka zadzwoń lepiej, nie powinno się tego płukać, ta maź która się tam wykształca jest potrzebna.
_________________
hxxp://www.forumveg.webd.pl]
 
 
 
tcioflove 


Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 119
Skąd: Bydgoszcz/ Limerick
Wysłany: 2013-04-20, 16:53   

kasienka i jak? dzwonilas? mam nadzieje, ze to nie suchy, bo na prawde niezle mozna sie przy tym nameczyc... :/
 
 
 
Fela22 
wegemaniaczka

Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-11-17, 11:06   

Też miałam wyrywane zęby mądrości, ale na szczęscie nie miałam żadnych komplikacji. Jacie, jak czytałam wasze posty to się można było dziewczyny aż przestraszyć. Dobrze, że chodzę do sprawdzonego dentysty: hxxp://dupo-dentika.pl Jeżeli więc ktoś szuka stomatologa w Tychach to polecam :)
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2016-11-17, 11:14   

Fela22, przestań spamować. W każdym wpisie dajesz linki do jakichś usług medycznych. Myślisz, że nikt nie wie, o co chodzi? Ja wiem, że to jest parę zł od wpisu, ale nie tolerujemy tutaj tego.
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13