Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
wegedzieciak.pl


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Jak to jest z tymi zelkami...
Author Message
Ganda

Posted:    Jak to jest z tymi żelkami... [ !!! ]

Witajcie!

Od zawsze byłam przekonana, że w każdych żelkach znajduje się żelatyna wieprzowa - z uwagi na to przechodząc na wegetarianizm przestałam je jeść. Później nie czytałam już składów innych żelek, bo byłam święcie przekonana, że będzie bardzo podobny, a przede wszystkim, że na pewno znajdę tam niechcianą przeze mnie żelatynę wieprzową. Jednak ostatnio, kiedy mój brat jadł żelki, z ciekawości wzięłam opakowanie i zaczęłam czytać ich skład. Jak się okazało - nie było tam ani słowa o żelatynie wieprzowej! :-o Nie wiem teraz, co mam o tym wszystkim myśleć i jak to tak naprawdę jest. Wy jecie żelki? Czy to możliwe, żeby w niektórych z nich nie znajdowała się żelatyna wieprzowa? Co o tym sądzicie?
 
 
mimish


Posted:     [ !!! ]

[b]Ganda[/b], sa oczywiscie zelki z agarem. Marka haribo robi tez niektore zelki bez zelatyny wieptzowej ze wzgledu na muzulmanska klientele produkujac zelki hallal.
 
 
Lily


Posted:     [ !!! ]

Nie jem żelków, ale na żywo nie widziałam takich bez żelatyny (w sklepach ze zdrową żywnością są). Natomiast bez żelatyny są zazwyczaj galaretki (takie "cukierki", nie w proszku).
 
 
Alispo


Posted:     [ !!! ]

W Lidlu niektore są vege,ogolnie to sie zdarza,ale czasem..
 
 
dżo


Posted:     [ !!! ]

W ikei sa z pektyna, w sklepach typu organic rowniez.
 
 
Fatty

Posted:     [ !!! ]

Kuzyn mnie dzisiaj poczęstował całkiem dobrymi cukierkami-żelkami . Na agarze :) nie pamietam niestety jaka firma, ale oni niewege wiec kupione w zwykłym sklepie .

Jeszcze są długie, zelkowate Zoozole - też bez żelatyny, z tym, że owocowe są barwione koszenilą.
 
 
dort


Posted:     [ !!! ]

kupowałam w zwykłym sklepie z pektyną jakiejś małej firmy (z Solidarności chyba)
 
 
Tanpopo

Posted:     [ !!! ]

W Tesco są stoiska z cukierkami na wagę Candy King i tam jest spory wybór żelków bez żelatyny. Nie smakują identycznie jak te z żelatyną, ale też nie przypominają tych agarowych galaretek. ;)
 
 
kulla
szpinakowy potwór

Posted:     [ !!! ]

A ja w Rossmannie ostatnio odkryłam fasolki: hxxp://www.jellybeanfactory.com/
Jak piszą bez GMO, glutenu i żelatyny. To oczywiście nie jest dokładnie żelka, żelka, ale moim zdaniem są naprawdę smaczne, jeśli kogoś męczy ochota na coś słodkiego :)
 
 
Ka.ja


Posted:     [ !!! ]

[b]Ganda[/b], w Lidlu są pyszne kwaskowate wegańskie żelki Trolli Bizzl Mix - mają znaczek "VEGAN" na opakowaniu:)

W Piotrze&Pawle na stoiskach ze zdrową żywnością są żelki bez żelatyny BioPlanet - bardzo słodkie (można je też znaleźć w netowych sklepach)

Testowałam jeszcze z Młodym żelki z Evergreena, ale te akurat średnio nam smakowały - może akurat Tobie by pasowały, bo znam osoby, które je lubią:)
 
 
dudek20

Posted:     [ !!! ]

W niektórych marketach są żelki bez żelatyny wieprzowej. Warto przejść się po kilku sklepach i przeczytać składniki. Myślę że, na pewno znajdzie się jakiś produkt który będzie odpowiedni dla wegan.
 
 
ina


Posted:     [ !!! ]

W kauflandzie są żelki wegańskie :)
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group