wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pasty i inne smarowidełka
Autor Wiadomość
Trinity 

Dołączyła: 29 Cze 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-07-01, 13:55   

Nie zrobiłam jeszcze pasty, ale...zjadłam puszkę groszku. :D Byłam w biegu i nie wiedziałam, co tu szybko zjeść i tak patrzę...
majczi- dzięki za namiary. No to kolejną pastę dopisuje do zrobienia.

ps. Lubię taką z soi, ale czasami mi się spiecze i wychodzi z tego bardziej suchy pasztet niż pasta.
Soja + owoce. Trochę pracy, ale mogłabym to jeść codziennie. :) Za to sklepowych, sojowych gotowców nie jestem w stanie ruszyć.
 
 
majczi 

Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 292
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-07-02, 22:50   

ja lubię tylko te z Primaviki w słoiczkach - paprykarz jaglany, pasztet cieciorkowy z pomidorami, pasztet bazylia-pieczarki mmm... oczywiście za cenę słoiczka można upiec całą blaszkę takich cudów, więc sama nie kupuję (ale i nie piekę :lol: ), czasami mama mi podrzuci ;-) . z kupnych też bardzo lubię mielonkę sojową :mryellow: na białej bułce, z masłem i ogórkiem/pomidorem, no klasyka ;-)

a z pasztetów fajnych, które zdarzyło mi się upiec ostatnio to pasztet pieczeniowy z przepisu jadłonomii hxxp://www.jadlonomia.com/2014/12/pasztet-pieczeniowy.html baaardzo mi smakował, lubię takie konkretne smaki. ale czy w wątku o pastach wypada pisać o pasztetach, nie wiem, jak coś to sorki :-D .
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Trinity 

Dołączyła: 29 Cze 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-07-06, 13:16   

Mój boże, a cóż to mielonka sojowa? :D Schabowe, parówki i chyba nawet coś o nazwie "kiełbaski" jadłam sojowe, ale mielonka? :D

ps. Pasztet vs pasta? Dla mnie to to samo (jakbym miała rozróżniać, to może pasztety się piecze, a pasrt robi na zimno?). A nawet dla mnie pasta, to już bardziej makaron niż smarowidło. :)
 
 
kamma 
Magellan


Pomogła: 147 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 7442
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2015-07-06, 13:57   

Trinity napisał/a:
a cóż to mielonka sojowa?

no wiesz, mielone sojowe podroby ]:->
Trinity napisał/a:
Pasztet vs pasta?

Dobrze trafiłaś - decydująca jest kwestia pieczenia. Robienie past ogranicza się do prostej obróbki - gotowanie, podsmażanie, potem miksowanie. A czasem całkiem na zimno, np. "masełko" kukurydziane.

A nazywanie makaronu pastą to... no, sorry, to już zwyczajny makaronizm :-/
_________________
hxxp://alterna-tickers.com]hxxp://alterna-tickers.com]

hxxp://anilanastudio.blogspot.com/
Ostatnio na blogu: Wszystko jest możliwe
"Trzeba wierzyć w człowieka, koleś"
 
 
 
kalarepka 


Dołączyła: 26 Cze 2015
Posty: 8
Wysłany: 2015-07-06, 15:37   

ta pasta z groszku rewelacja, dodałąm jeszcze trochę czosnku i sporo pieprzu :) pycha:) z awokado też bardzo lubię, choidzi za mną jeszcze taka z pieczonej papryki :)
 
 
majczi 

Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 292
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-07-07, 22:55   

Mielonka firmy Sante :-) . kamma już wyjaśniła co to :mryellow:

kalarepka, ja robiłam taką z pieczonej papryki. co prawda w zamyśle było to pesto, ale to znowu tylko nazewnictwo, wszak pesto też może pysznie sprawdzić się jako pasta ;-) upieczona czerwona papryka (bez skórki) + podprażone nerkowce i czosnek :-)
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Trinity 

Dołączyła: 29 Cze 2015
Posty: 26
Wysłany: 2015-07-08, 09:21   

Rzeczywiście google pokazuje taką. :) No to ciekawe, że jeszcze na nią nie trafiłam.
kamma- mogłabym codziennie jeść makaron. :)
 
 
majczi 

Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 292
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-08-04, 22:16   

Dziś jadłam pastę pomidorową z tofu i była smaczna, więc podaję przepis:
-kostka tofu naturalnego
-koncentrat pomidorowy
-cebulka
-olej
-sok z cytryny
-sól, pieprz, ew. odrobina sosu sojowego
-ew. pomidor i zioła
Tofu miksujemy z koncentratem na gładko, dodajemy odrobinę oleju, oraz sok z cytryny (wyciskałam prosto do miseczki, więc ciężko powiedzieć ile), przyprawiamy. Na koniec mieszamy z posiekaną cebulką i ewentualnie pomidorem i posiekanymi ziołami.

Ilość koncentratu dowolna, do uzyskania pożądanej pomidorowości ;-) u mnie 3 łyżeczki. Przepis pochodzi ze strony puszka.pl hxxp://puszka.pl/przepis/7-pasta_pomidorowa_z_tofu.html z tym że wzbogaciłam go o sok z cytryny, moim zdaniem niezbędny do zneutralizowania posmaku tofu. Myślę, że pasowałyby tu również płatki drożdżowe.
_________________
hxxp://www.suwaczki.com/]
 
 
Veronique 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 922
Skąd: Tübingen
Wysłany: 2015-08-05, 15:12   

majczi,

Dzieki za ten przepis, od dawna przeze mnie nie używany. Bede miała kolacje dzis dla mej roczniaczki (i siebie) :-)
_________________
hxxp://www.maluchy.pl]

hxxp://www.maluchy.pl]

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.
 
 
Meri 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 21
Skąd: warszawa
Wysłany: 2015-08-09, 13:16   

Ja sie przymierzam do pasty z ciecierzycy, uwielbiam hummus, ale kupuje gotowce, a moze wreszcie czas coś ogarnąć. Z groszku też brzmi ciekawie, moze mloda by zjadła, bo samego groszku nie lubi, a w sumie zdrowy strączek.
_________________
Dobre jedzenie jest jak dobry sex
 
 
Wiesława 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-04-28, 09:19   

W hummusie przerąbane jest gotowanie ciecierzycy, którą trzeba wcześniej moczyć... zabawa na kilka godzin... Ja lubię pastę z awokado z suszonymi pomidorami, czosnkiem i świeżą bazylią, ale po pewnym czasie może się przejeść, ma też tendencje do przybierania ciemnej barwy po kilku dniach, co wygląda mało apetycznie. Podobno rozwiązaniem jest dodanie odrobiny soku z cytryny, ale jeszcze tego nie przetestowałam.
_________________
Jem tylko hxxps://kalkuluj.pl/euslugi/rozrywka_i_kulinaria/owoce_warzywa_i_rosliny_jadalne]owoce, warzywa i rośliny jadalne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12