wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zaćma
Autor Wiadomość
vera 


Dołączyła: 23 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-06-13, 09:17   zaćma

Sprawa mnie nie dotyczy, piszę w imieniu mojej mamy.

Ostatnio moja mama była na rutynowym badaniu u okulisty i okazało się, że choruje na zaćmę. Na szczęście choroba jest jeszcze w początkowej fazie, więc nie jest aż tak źle. Ogólnie lekarz stwierdził, że najlepszym rozwiązaniem będzie laserowe usuwanie zaćmy, ale okazało się, że na tego typu zabieg trzeba czekać 3,5 roku na NFZ! No tyle czasu mama nie chce czekać, bo choroba może być się rozwinąć i boi się o utratę wzroku. Druga kwestia jest taka, że mama boi się operacji i wolałaby jej uniknąć. Związku z tym mam pytanie, czy znacie jakieś leki, które leczą zaćmę?
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2017-06-13, 09:42   

vera, o ile wiem, nie ma leków na zaćmę. A operację można zrobić niemal od ręki - z refundacją - w Czeskim Cieszynie. Np. tu: hxxp://www.neovize.pl/operacje-zamy/operacja-w-ramach-nfz/
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
ress 

Dołączyła: 06 Cze 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-06-20, 13:20   

Lily, z tego co ja słyszałam to leki są, ale one jedynie HAMUJĄ rozwój choroby, a nie LECZĄ. Dlatego też lepiej jednak postawić na operację.

Vera, jeśli chodzi zaś operację to polecam Ci wybrać klinikę w Czechach. Ja mogę Ci polecić AlfaVision . Bardzo dobry szpital, mój dziadek tam się leczył, chociaż nie przeprowadzają oni laserowej operacji, tylko zwyczajny zabieg, to jest bardzo zadowolony. Operacja przebiegła sprawnie, dziadek szybko wrócił do zdrowia i co najważniejsze czekał tylko 2 tygodnie na zabieg.

A jeśli interesuje Cię, jak wygląda laserowe usuwanie to możesz poczytać o tym tu: hxxp://alfavision-zacma.pl/na-czym-polega-laserowa-operacja-zacmy/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12