wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawy plastyczne
Autor Wiadomość
dżo 

Dzieci: Tymon: 2009 r.
Pomogła: 142 razy
Wysłany: 2012-02-03, 20:21   Zabawy plastyczne

W sieci trudno na szybko znaleźć ciekawe i zajmujące (długi czas dziecko ;-) ) zajęcia plastyczne dla około 3 latków.
Pomyślałam, abyśmy wpisywali tu swoje propozycje.

Dziś próbowałam zrobić z Tymonem malowanie farbami po przygotowanych wcześniej przeze mnie rysunkach świecowych, ale chyba miałam kiepską świecę bo nic z tego nie wyszło.

Mam zamiar zrobić z T. taką żabę, prosta i fajna:

kwiat bzu 

Dzieci: JULIA GAJA
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-02-03, 20:27   

Kiedyś robiło się jakiś taki klej z mąki chyba ziemniaczanej i wody i tym klejem smarowało sie gazetę a potem można było tą gazetę w jakiś kształt ulepić..ale nie pamiętam dokładnie jak to było:) CZy ktoś pamięta?

ana138 
vel uma ;)

Dzieci: synów dwóch
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2012-02-03, 21:51   

dżo, świetna żaba. wykorzystam w pracy ;-)
pierwsze, co mi przychodzi na mysl, jesli chodzi o zajecia zajmujace dzieciaki na dlugi czas, to ciastolina. do tego daje im patyczki, nożyczki, wałki i jakies foremki i potrafia siedziec przez 45 minut dłubiac w tym. a jeszcze jak im dać mąki troche - np do solniczki, to juz w ogóle rewelka.
oststnio robilismy mieszanie farb - np zólty i niebieski, wychodzi zielony, czerwony i biały, wychodzi rózowy i tak dalej, tez dośc fajnie to wyszło i zajelo ich na długi czas.
kwiat bzu, faktycznie było cos takiego, tez nie pamietam, jak to dokładnie szło. a to nie jest przypadkiem to paper mache czy jak to tam sie mowi?

[ Dodano: 2012-02-03, 20:54 ]
aha - jeszcze mi sie przypomniało a propos malowania - w zeszłym tygodniu robilismy malowanie sznurkami. tez wyszlo fajnie. w ogóle malowanie róznymi dziwnymi rzeczami zawsze sie sprawdza - np widelcami, szczotkami do zebów i czymkolwiek, co wpadnie do głowy :->

Kat... 

Dzieci: Z i D
Pomogła: 71 razy
Wysłany: 2012-02-03, 22:09   

My ostatnio zrobiliśmy drzewo. Ja pastelami narysowałam na całą kartkę gołe drzewo, Z wybrał kolor krepiny, podarliśmy na kawałeczki (to chyba najlepsza część zabawy), i przyklejał liście.
On z pracami plastycznymi jest totalnie na bakier. Nie chce ani rysować (i nie umie narysować NIC), ani kolorować, farbami marze i nudzi mu się po 3 minutach, lepić nie chce. Jedyne co lubi to naklejanie więc robię rzeczy, które on może gdzieś przykleić.

Wretka 

Dzieci: Witold 9 maja 2009, Olga 10 kwietnia 2014
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-02-03, 22:13   

świetny pomysł z tym drzewem. zrobimy to.
Pięćdziesiąt procent naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych czterech lat życia. W związku z tym rodzice są najważniejszymi nauczycielami dziecka. Mimo to żaden rząd nie wydaje nawet jednego procenta budżetu szkolnictwa na ich szkolenie. Gordon Dryen, Jeanette Vos "Rewolucja w uczeniu"

Anja 

Dzieci: Artek i Robert
Pomogła: 78 razy
Wysłany: 2012-02-03, 22:19   

Kat... napisał/a:
On z pracami plastycznymi jest totalnie na bakier. Nie chce ani rysować (i nie umie narysować NIC), ani kolorować, farbami marze i nudzi mu się po 3 minutach, lepić nie chce. Jedyne co lubi to naklejanie więc robię rzeczy, które on może gdzieś przykleić.

Witaj w klubie. ;-) Czasami (jak mi się chce) staję na głowie, by Młody coś porobił. Ale naklejki i pieczątki idą najłatwiej.
U nas sposobem na zachęcenie do zrobienia czegoś plastycznego jest oczywiście motyw pojazdów. Więc np. lepienie samochodu z masy papierowej, malowanie zrobionego z kartonu autobusu, garażu itp. A dziś Młody się bardzo wkręcił w malowanie samochodzikami (wybraliśmy te z ciekawymi oponami). Fotka poniżej, o:

malujące pojazdy totalna fascynacja.jpg
:->
Plik ściągnięto 731 raz(y) 118,25 KB

renka 
mama sama

Dzieci: Ronja i Fiona
Pomogła: 123 razy
Wysłany: 2012-02-03, 22:36   

Dżo - fajna zaba :-) Ale ja ogolnie uwielbiam kiri origami, a to na bazie niego jest.

[ Dodano: 2012-02-03, 22:49 ]
kwiat bzu napisał/a:
Kiedyś robiło się jakiś taki klej z mąki chyba ziemniaczanej i wody i tym klejem smarowało sie gazetę a potem można było tą gazetę w jakiś kształt ulepić..ale nie pamiętam dokładnie jak to było:) CZy ktoś pamięta?

Dokladnie - klej z maki i wody (czyli taki domowy krochmal) daje duze pole do popisu, bo mozna np. cos obkleic smarujac nim gazety i pozniej to pomalowac/powyklejac. Fajnie sie sprawdza naklejanie gazet np. na balon, po wyschnieciu spuszcza sie z niego powietrze i powstaje lekka kula, ktora moze byc baza do wielu pomyslow (np. glowa jakiegos zwierzaka).
Rolki po papierze toaletowym/recznikach papierowych moga byc tez fajna baza wyjsciowa.
Albo np. pociag z pudelek po zapalkach.

Dzieciaki w tym wieku faktycznie lubia cos kleic (samo wycinanie moze im sprawiac jeszcze trudnosc, dlatego dobrze wspomoc dziecko "gotowcami"). Mozna zatem narysowac jakies proste ksztalty do wyklejania i dac dziecku kawalki bibuly, zeby sobie rwalo i przyklejalo (czyli to co Kat... pisala, ja robilam z dzieciakami jesienne liscie). Mozna tez powycinac jakies kolorowanki badz ich fragmenty, dac dziecku do pokolorowania i kartke, zeby sobie dowolnie poprzyklejalo (tak z przedszkolakami tworzylismy wiosenny wazon - ja wycielam z kolorowego papieru wielki wazon, nakleilam na olbrzymi brystol, powycinalam mnostwo prostych kwiatow i lisci do pokolorowania i dzieciaki reszte sobie samodzielnie tworzyly).

Duza frajde sprawia tez wylepianie obrazkow plastelina - byleby ona byla miekka.

A ostatnio z dzieciakami 3-4 letnimi robilam rybki - powycinalam z kolorowego brystolu rybki, przygotowalam kolorowe scinki materialow, one sobie wybieraly materialy ja im wycinalam luski (co poniektore probowaly same wycinac) i naklejaly je obustronnie na te rybki (polecam klej Magic do tego, co by sie dzieci nie wkurzaly, ze im luski odpadaja ;-) )

Fajne tez sa ozdoby makaronowe albo robienie roznosci z masy solnej.

Inne pomysly:
- tworzenie teatrzyku - moga byc postaci badz przedmioty wykonane z papieru/kartonu i przyklejone do patyczka,
- samodzielne robienie ubranek dla papierowych misiow/lalek etc. - rodzic moze wyciac gotowe szablony, a dziecko bedzie sobie je ozdabialo wg swojego gustu ;-)

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
http://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
http://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
http://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

kwiat bzu 

Dzieci: JULIA GAJA
Wysłany: 2012-02-04, 11:25   

Renka dzięki za inspiracje ;-) TO TY jesteś Panią przedszkolanką?

renka 
mama sama

Dzieci: Ronja i Fiona
Pomogła: 123 razy
Wysłany: 2012-02-04, 14:29   

kwiat bzu napisał/a:
TO TY jesteś Panią przedszkolanką?

O nie nie nie, na to bym sie nie pisala ;-)
Ja jestem tylko zwykla bibliotekarka, ale za to wykorzystywana do wszystkiego :-P

Ostatnio czytane:
1) HAWKINS P., Dziewczyna z pociągu
http://bonito.pl/k-1098909-dziewczyna-z-pociagu
2) KRAJEWSKI M., Władca liczb
http://bonito.pl/k-1318363-wladca-liczb
3) KRAJEWSKI M., Arena szczurów
http://bonito.pl/k-1301314-arena-szczurow

dżo 

Dzieci: Tymon: 2009 r.
Pomogła: 142 razy
Wysłany: 2012-02-08, 21:59   

kwiat bzu napisał/a:

http://dziecisawazne.pl/p...tac-makulature/

renka, dzięki, nie wiedziałam, że ta żaba to kiri origami, wpisałam w google i tam są świetne inne pomysły :-)

dundunkini 

Dzieci: jeszcze nie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-02-12, 00:38   

Ja teraz jestem w 1 klasie i szczerze mowiac to nic ciekawego nie robimy... Ale obiecuje podpatrzec co dzieci robia w zerowce - tam zawsze maja swietne pomysly. Przypomnialo mi sie jak ostatnio tam wlasnie dzieci projektowaly majtki (motyw z ksiazek 'Pants' i 'More Pants' http://www.amazon.co.uk/P...e/dp/055255572X ) - wytnij z papieru ksztalt majtek (moze byc inna czesc garderoby, oczywiscie, ale majtki sie wszystkim podobaja i sa smieszne) i zaprojektujcie wzor, jakim mozna je ozdobic. Przy okazji mozna takim majtkom nadac nazwy - my mielismy 'straszne' majtki, 'trawiaste' majtki, 'kwiaciaste' majtki, 'usmiechniete' majtki itd.

excelencja 

Dzieci: Lilka ... ojej serio serio mam dziecko...
Pomogła: 46 razy
Wysłany: 2012-02-13, 14:52   

Ostatnio z dzieciakami robiłam doniczki. W zasadzie je oklejaliśmy.
Takie zwykłego plastikowe przemysłowe oklejaliśmy papierem przy użyciu kleju z mąki (mąka pszenna + woda - mikser do konsystencji dość lejącej). Kawałki gazet maczaliśmy w kleju i oklejaliśmy.
Potem jakieś wężyki z tych gazet i kuleczki i powstawały wzorki. Potem farba, ozdoby.
Na koniec ziemia i nasiona.
Ta dam... i mamy jeszcze obserwacje przyrodnicze.

Albo drzewo eko-postanowień - ulepiłyśmy z Li z gliny płaskorzeźbę, w liście powbijałyśmy gwoździe, pomalowałyśmy i na gwoździach powiesiłyśmy postanowienia. Całość zdobi ścianę.

Plakat z liści - latem i jesienią maniakalnie zbierałam liście - na zajęcia z dziećmi. Dużo nam zostało i z Li zrobiłyśmy plakat gatunkowy - na kartce A3 poprzyklejałyśmy liście różnych gatunków i podpisałyśmy je

Owady z kamieni - zbieramy otoczaki, oglądamy atlas owadów, malujemy na kamieniach.

Motylek napleckowy - karton A3, wycinamy skrzydła motyla, malujemy dowolnie, doczepiamy gumki majtkowe i nosimy na plecach, a raczej dzieci noszą

Mam tych pomysłów jeszcze milion pięćset ale to może później :)

Ano i stwory z leśnych zbiorów, kolaże z liści i tak dalej.

Agnieszka 

Pomogła: 193 razy
Wysłany: 2012-02-20, 11:35   

Mojemu dziecku na tym etapie najlepiej wychodziło w rysunkach siano i pajęczyna :-) .
Do przedszkola poszła nie mając jeszcze 3 lat i sprawdzały się różne wyklejanki: papier, kawałki tkanin, plastelina. Dla cierpliwych i pracowitych rodziców wariantem mogą byc kulki z krepiny, którymi dziecko wykleja przygotowany kontur np. ramki, jakiegoś obrazka: rybka, koszyk....
Masa solna też fajna ale wydłubywałam domowo z różnych zakamarków i wykładziny jeszcze długi czas.

basia.872 

Dzieci: tak
Wysłany: 2013-09-29, 12:50   

A próbowałyście już ciastolinę. Synek ma coś takiego [edit] jest lżejsza od plasteliny i nie wysycha. Czasem lepimy to co możemy zrobić przez maszynkę, czyli skłądniki pizzy, ale często Młody wymyśla własne stworzonka :)

lamialuna 

Wysłany: 2014-01-10, 19:19   

my albo pieczemy - glownie wtedy gdy jest kryzys jedzeniowy - bo wiadomo, ze jak sie samemu upiecze pizze to sie ja zje :) wiec pizza, bulki. na okazje, swieta i prezenty - ciasteczka

kroimy warzywa do zupy (jak sie mamie z ta zupa nie spieszy)

ostatnio topem jest klej z brokatem - fascynacja polaczeniem - wszystko upackane jest

malowanie plachty papieru plakatowkami na papier na prezenty

rolowanie swieczki, jak uzbieram w wosk to bedziemy robic od podstaw

za niedlugo w ruch idzie igla z nitka - nawlekanie kotalikow, makaronow i filcow powinno dzialac cuda :)

Zapraszam na profile Facebook'owe
FreeThePuppets & Vegeluna & SlingShoe

biały lis 

Dzieci: francK
Wysłany: 2014-08-07, 08:21   

U nas ostatnio mrożonki. Kolorowe kostki lodu na grubym kartonie oraz patykiem po błocie.

http://szelmostwa-lisa.blogspot.com/

luk80

Dzieci: 2015
Wysłany: 2015-06-26, 10:30   

plastelina to super pomysł:)każde dziecko to lubi:)pozdrawiam

Ann.86 

Wysłany: 2015-07-07, 13:15   Re: Zabawy plastyczne

dżo napisał/a:
W sieci trudno na szybko znaleźć ciekawe i zajmujące (długi czas dziecko ;-) ) zajęcia plastyczne dla około 3 latków.
Pomyślałam, abyśmy wpisywali tu swoje propozycje.

Dziś próbowałam zrobić z Tymonem malowanie farbami po przygotowanych wcześniej przeze mnie rysunkach świecowych, ale chyba miałam kiepską świecę bo nic z tego nie wyszło.

Mam zamiar zrobić z T. taką żabę, prosta i fajna:

[url=http://img848.images...kek.jpg]Obrazek[/URL]

Proponuję masy plastyczne, lub piasek kinetyczny. Świetna zabawa dla dzieci, nie dość że rozwija wyobraźnię to mogą bawić się bez końca :)

Tosiaczek 
zakochana w zyciu

Dzieci: w planach
Wysłany: 2016-12-05, 14:32   

my uwielbiamy mase solna :D

Dagmarka 

Wysłany: 2016-12-19, 16:57   

Masa solna - idealnie! Moje dzieciaki uwielbiają też zabawę błotem i kupą :D

koralik

Wysłany: 2017-06-22, 13:38   

Ja szukałam dla mojego 4- letniego malucha pomysłów na zabawy, w których będzie mógł "wyżyć się" artystycznie. Muszę Wam powiedzieć, że wiele inspiracji znalazłam w takim zeszycie pt. "Wielcy i mali artyści", który pochodzi z serii Zabawy FundaMentalne. Proponowane w książeczce zabawy rozwijają wyobraźnię, kreatywność i twórcze nastawienie wobec świata :) Na tym mi zależało. Polecam rodzicom każdego małego artysty :)

Odpowiedz do tematu