wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża 2018
Autor Wiadomość
panikanka 

Dzieci: Chomik i Kijanka pod sercem
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-09-11, 22:14   

Dziewczyny jaktam jaktam się czujecie? :-D Ja nie wieżę że to już połowa ciąży za mną... czas zapinkala jak szalony. 2 trymestr jest, energii brak. Kiedyś chciałam mieć minimum 3 dzieci, ale ta ciąża mnie po prostu rozłożyła na łopatki, że mi się odechciewa dużej rodziny, chyba że ogarniemy następne dzieci z innych źródeł niż mój brzuch :mrgreen: Dziś w nocy jakoś niespokojnie spałam i myślałam sobie, jak to za... tzn ekhem wspaniale jest móc spać całą noc i że nie wiem jak ja znów wytrzymiem 2 lata pobódek co 2 godziny... oby Kijanka miała lepszy sen niż Chomik. Mąż myślał w nocy o tym samym, bo rano mi się żalił, że kurde w styczniu znowu czeka nasz noszenie na rękach w środku nocy. Na razie nie jestem w stanie wyobrazić sobie niemowlaka który w nocy śpi :shock: są takie? :roll: nie :!:

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

Ruda z lasu 

Wysłany: 2017-09-12, 12:26   

Panikanka, wszystkie moje klijentki, ktore maja dwojke dzieci, mowily mi, ze drugie dziecko to odwrotnosc pierwszego, wiec jesli mialas placzace dziecko i nie przespane noce, to jest spora szansa, ze teraz bedzie luzik :) Moja rybka byla super zrelaksowanym dzieckiem, jak skonczyla 3 miesiace to zaczela przesypiac wszystkie noce i tak jest do teraz, wszyscy sie zachwycaja, ze taka spokojna, ogarnieta, wiec tez sie zastanawiam co teraz bedzie :-P :-)

panikanka 

Wysłany: 2017-09-12, 16:00   

Ruda z lasu napisał/a:
jak skonczyla 3 miesiace to zaczela przesypiac wszystkie noce i tak jest do teraz,
nie uwieżę póki nie zobaczę na żywo ;-)
Mam nadzieję, że będzie spokojniej, z drugie strony liczę się z opcją pt. większy hardcore :mrgreen:

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

any_any 

Dzieci: 1 i kropeczka :)
Wysłany: 2017-09-14, 00:16   

Do mnie właśnie dziś dotarło, że to już zaawansowana ciąża. Wszystko mnie boli. Dobrze, że M. na urlopie to ogarnia młodą.. a ja poleguję :-P Tylko jak to będzie jak wróci do pracy, nawet sobie tego nie chcę wyobrażać :->

Moja od początku budziła się co 2-3 godziny, ale karmiłam ją z 5-10 minut i spała dalej. Jak sama zaczęła znajdować cyca, to nawet czasem się nie budziłam :mryellow: Noce przesypia od dobrych kilku miesięcy.
Mam nadzieję, że z tym przeciwieństwem to żart, bo cały czas marzymy, że drugie będzie takim samym wesołym, bezproblemowym skarbem, co młoda 8-)
Moja znajoma, gdy w końcówce jej drugiej ciąży zapytałam ją, a co będzie jeśli jej drugie będzie takim samym czortem jak pierwsze (nieodkładalny cycoholik, pobudki co 1h, płacze i histerie, totalna mamoza), odpowiedziała: "nie można mieć aż takiego pecha" :-P No i teraz jest u kresu wytrzymałości, bo drugie takie same.. i u mnie dzień się kończy ostatnio około 19:00-19:30 (młoda pada, bo nie ma czasu na drzemkę w dzień, spi tylko jakieś pół h), a u niej harce do 22:30-23:00.. :shock:

U nas ciąg dalszy domowych rewolucji, czyli jak upchnąć w pokoju 2,5mx4,7m: materac 2x2,2, łóżeczko i szafki ubraniowe dla 4 osób 8-)

panikanka 

Wysłany: 2017-09-14, 01:04   

any_any napisał/a:
jak upchnąć w pokoju 2,5mx4,7m: materac 2x2,2, łóżeczko i szafki ubraniowe dla 4 osób
wywalić łóżeczko i spać razem? :mrgreen:

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

any_any 

Wysłany: 2017-09-14, 09:11   

panikanka no właśnie tak robimy. Ale w 4 nie zmieścimy się na 1,2m, na którym śpimy teraz. 8-)
A łóżeczko musi być, żebym mogła gdzieś odłożyć małego poza zasięgiem rączek kochanej siostrzyczki :mrgreen:

Izzi 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2017-09-14, 11:42   

A ja ciągle nie mam na nic czasu! Jeeej! Jak F. uśnie ogarniam dom, obiad, pranie, potem lecimy po A. do przedszkola i zaczyna się zabawa ..aż do późnych godzin nocnych, kiedy to padam jak zemdolna i zasypiam w sekundę.. O tym, że jestem w ciązy przypomina mi się jak zerknę w lustro lub chcę się wystroić ..a tu nie ma w co :lol:

Mąż pyta - jak tam, czujesz ruchy chrupka? He he a kiedy mam czuć? Ja ciągle tylko latam pod sufitem?

..takie to moje smuty ciążowe
zmykam
pozdrawiam!

PustaMiska - akcja charytatywna KLIK;)

panikanka 

Wysłany: 2017-09-15, 00:17   

any_any ja się właśnie zastanawiam jak ogarnąć spanie z dwójka na raz i mężem w 1 wyrze? Da się to w ogóle? Dziewczyny macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Izzi napisał/a:
czujesz ruchy chrupka?
Cudowne określenie :mrgreen:

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

strzyga 

Dzieci: syn i córka
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2017-09-15, 10:14   

Cytat:
Dziewczyny macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Mamy :-P Da się, dlaczego nie, tylko trzeba mieć duże łóżko.

Veronique 

Dzieci: Danika, Tymon
Wysłany: 2017-09-15, 10:37   

panikanka,

Tak, to żaden problem, my śpimy we 3 aktualnie - chyba ze H strasznie chrapie to ląduje na kanapie. Tzn Dani zasypia u siebie w łóżku a potem ładuje się do nas między 3 a 6 w nocy. Nie będzie problemu jak będzie dostawka stała a potem bez dostawki tez - tylko fakt trzeba mieć king size bed conajmniej.

Anyone who doesn't go crazy can't be normal.

panikanka 

Wysłany: 2017-09-20, 19:18   

Veronique napisał/a:
Tak, to żaden problem, my śpimy we 3 aktualnie
no wiem, ale 4 ( w tym jedna sztuka z dużą szansą na darcie się w środku nocy ) to co innego niż 3 śpiące całą noc :mrgreen:

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

Veronique 

Wysłany: 2017-09-20, 19:22   

panikanka,

Mój noworodek sie nie darł w nocy, wiec ja mam taka wizje ze noworodek i niemowlę się budzi i wydaje dźwięki bo chce mleczka. Moja miała krótka faze ze się darła jak miała 1,5 roku ale nie każdej nocy i krótko i chyba jej się cos śniło...

any_any 

Wysłany: 2017-09-21, 01:20   

Veronique no u nas od paru nocy podobnie.. Młoda budzi się ok. 23:30 z krzykiem, ale nie z płaczem, tylko gada coś (po swojemu, bo jeszcze słabo mówi :-> ), łazi po łóżku, jak się ją przytuli to zasypia. Mam nadzieję, że to chwilowe i jej to minie.. :roll:

Nasz pomysł, z wielkim materacem na pół pokoju okazał się genialny! Nawet M., który początkowo był sceptyczny, chwali :mrgreen: Miejsca tyle, że możemy spać albo razem, albo osobno, spokojnie jeszcze z dwójka dzieciaków się zmieści :-P A młoda szaleje, pół dnia spędzamy w sypialni, bo ona chce się bawić na tym wielkim materacu, skacze po nim, turla się. Dziś nawet nie chciała na dwór iść, tylko wolała czytać książki w łóżku :shock:
Mi to nawet pasuje, uprawiam takie "lazy games", polegując sobie na środku na lewym boku, podczas gdy ona sama się bawi 8-)

Ruda z lasu 

Wysłany: 2017-09-22, 22:10   

Podobno w drugim trymestrze mleko zmienia smak i dzieci sie odcycowuja naturalnie, tak bylo u moich dwoch kolezanek, liczylam tez na taki efekt, a u mnie jakos odwrotnie, teraz jestem w drugim trymestrze, a moja dziewczynka pije jakby wiecej i czesciej, czasem sa takie wieczory, ze jest przyssana do cycka jak maly niemowlaczek, jeszcze mam duzo czasu, ale troche sie martwie jak to bedzie z dwojka na cycku, czy macie dziewczyny jakies doswiadczenie w tym temacie?

any_any 

Wysłany: 2017-09-25, 00:46   

Ruda z lasu u mnie chyba zupełnie zanikło... młoda ciągnie jeszcze rano i wieczorem, czasem w nocy (jak się obudzi), raz na jakiś czas w dzień (jak jej się przypomni), ale popija to woda z bidonu, powtarza "nie ma".. Nie wygląda na to, żeby się miała odstawić. A i mi na tym nie zależy, bo łatwiej ją uśpić przy cycu ;-) Były takie momenty, że się szarpała, popłakiwała, chyba właśnie z powodu braku mleka, ale nie zniechęciło jej to do ciągnięcia cyca ;-)
Doświadczeń nie mam, ale mam dobrą znajomą, która karmi tandem. Starsza ma ponad 3 lata, młodsza półtora roku. I jakoś dają radę. Choć odkąd wróciła do pracy, to na poważnie próbuje starszą odstawić, ale to ciężki temat :roll:
Ja też chciałabym karmić dwójkę, choćby dlatego, że starsza tej koleżanki w miesiąc po narodzinach młodszej przytyła 1 kg (a mojej to by sie i więcej przydało 8-) ), no i miałam problemy duże z laktacją, więc teraz młoda by mi pomogła na nowo ją rozhulać :-P

panikanka 

Wysłany: 2017-09-25, 09:43   

any_any napisał/a:
czy macie dziewczyny jakies doswiadczenie w tym temacie?
mięta z naszego forum karmi dwójkę, ja odstawiłam mojego draba, m.in. żeby uniknąć tamdemu, choć najważniejszym powodem był okropny ból piersi. Gdyby był młodszy zastanowiłabym się czy kontynuować, ale prawie 3 latek..

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

any_any 

Wysłany: 2017-10-07, 23:55   

Jak się macie? Ja trochę zwolniłam z przybieraniem.. w ostatnim miesiącu 1,5 kg.. no ale i tak w sumie juz +11 kg :shock: A to dopiero 25 tc...

Z dobrych wieści, chyba mleczko wróciło, bo młoda wyraźnie chętniej ciągnie, a jak pytam, czy mleczko jest, to patrzy na mnie maślanymi oczami i odpowiada "taaak" :-D

lucy 

Dzieci: 3koty+2 psy+rybki
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2017-10-08, 15:41   

any_any u mnie ok, Maluch rośnie i szaleje w brzucholu:)
Brzuszek już widać, no, ale też 4 kg na plusie:/, cycki mi urosły i niestety pełno syfów na dekoldzie i plecach. Szczerze powiedziawszy nie wiem już co z tym robić:/ i straszliwie mnie to wkurza :evil:

Izzi 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2017-10-09, 09:47   

Mi z kolei lecą włosy :/ pewnego dna obudze się cakiem łysa..
My już znamy płeć (dopiero teraz. F. ujawnił się już w 12 mies. Tym razem trochę poczekaliśmy) - to znów chrupek ..a nie fasolka :-P F. będzie miał kompana do szaleństw :mrgreen:

PustaMiska - akcja charytatywna KLIK;)

panikanka 

Wysłany: 2017-10-10, 18:57   

a u nas będzie dziewczynka, rodzina cała zadowolona bo jest " do kompletu" "para" i inne bzdety ;-) a ja się też cieszę, jest szansa na spokojniejsze dziecię niż mój nieokiełznany troglodyta :mrgreen: ostatnio byliśmy na imprezie w gwiazdkowym hotelu, sami ludzie w garniakach, mój drab oczywiście zjadł w 3 sekunkdy swoją porcję a potem buszował pod stołem między nogami gości,usilnie i co chwile próbował rozpakowywać prezenty solenizanta, biagał po korytarzu na bosaka/ w tirówce/ z rękami w gaciach, wczołgiwał się za przepierzenia na inne sztywne imprezy, rozbierał się, krzyczał i lizał dywan :mrgreen: czasami czuję na sobie spojrzenia innych pt." no tak, to jest ten bezstresowy model wychowania" a ja za nim nie nadążam kurde poprostu ;-)

www.wegeblw.pl
www.zdrowieodkuchni.info

Veronique 

Wysłany: 2017-10-11, 08:20   

panikanka,

Oo dziewczyna :-) gratuluje! (równie mocno gratulowałabym chłopca ;-) bo najważniejsze żeby zdrowe maleństwo było).
Fajny ten Twój chomik, lizanie dywanów i rozbieranie się? :lol: :mryellow: jemu jeszcze wypada, niektórzy dorośli faceci tak robia po alkoholu, może odreagowują ze nie mogli w wieku 3 lat ;-)

Odpowiedz do tematu