wegedzieciak.pl wegedzieciak.pl
forum rodzin wegańskich i wegetariańskich

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konopie na zdrowie!
Autor Wiadomość
Asłan 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 281
Skąd: Posen
Wysłany: 2007-08-23, 12:44   Konopie na zdrowie!

W Polsce nie do pomyślenia...


"W Niemczech po raz pierwszy zezwolono pacjentce na legalny zakup w aptece ekstraktu z konopi indyjskich - informuje we wtorkowym wydaniu dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Chora od 14 lat na stwardnienie rozsiane Claudia H. z Badenii-Wirtembergii wywalczyła sobie prawo do legalnego zakupu ekstraktu w aptece na podstawie recepty.

"Wypróbowałam wszystkie „podręcznikowe” leki, ale ich efekty uboczne były nie do przyjęcia" - powiedziała gazecie 51-letnia kobieta.

W Niemczech posiadanie wytwarzanych z konopi narkotyków jest niedozwolone, choć prokuratura nie ściga tych, przy których znaleziono "małą ilość". Zależnie od landu oznacza to od trzech do 30 gramów. W medycynie używa się więc syntetycznej substancji zastępczej, która nie jest refundowana i może kosztować nawet 1700 euro za 60 kapsułek. Jednak Claudii H. nawet ten środek nie pomagał.

Coraz więcej badań wskazuje, że konopie łagodzą przykurcze i bóle towarzyszące często stwardnieniu rozsianemu. Chorym na AIDS i raka ma pozwalać zachować apetyt i ograniczyć ubytek masy ciała.

Claudia H. postanowiła kupić i wypróbować konopie. "W czasie najgorszych dolegliwości parzyłam sobie dwa-trzy razy w tygodniu herbatę z kwiatów konopi" - opowiada. Według pacjentki napar nie odurza i nie powoduje uzależnienia. Mimo to terapia pozostaje nielegalna.

Początkowo wydział ds. środków znieczulających niemieckiego Federalnego Instytutu Leków - Bundesopiumstelle - odrzucał wszystkie wnioski o zezwolenie na kurację konopiami. Jednak w maju 2005 Federalny Sąd Administracyjny zakwestionował podstawę prawną tych decyzji i nakazał rozpatrywać każdy wniosek oddzielnie.

Wśród wielu wniosków, które od tego czasu wpłynęły do Bundesopiumstelle, pierwszy pozytywnie rozpatrzony został ten Claudii H. Musiała dowieść, że wszystkie legalne środki zawiodły i przedstawić dokładny plan terapii.

Urząd pozwolił chorej przez rok kupować ekstrakt z konopi w aptece. Najpierw jednak pacjentce kazano zainstalować w domu pancerną szafę, żeby substancji nie ukradziono. Drugi sejf do zabezpieczenia narkotyku musiała wstawić u siebie apteka.

Chora nie przejmuje się ciemnymi stronami narkotyku. "Środki uboczne zwykłych leków budzą we mnie większy niepokój" - tłumaczy. Naukowcy zwracają jednak uwagę, że oprócz ryzyka uzależnienia, konopie zwiększają też prawdopodobieństwo wystąpienia psychozy. Poza tym taka terapia nie jest jeszcze dokładnie zbadana.

Na razie - poza przypadkiem Claudii H. - konopie pozostają zakazane. Przekonał się o tym chory na zapalenie wątroby typu C, który został w czwartek skazany za ich posiadanie na rok więzienia przez sąd w Niebuell."

Źródło: PAP


hxxp://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/19949
_________________
hxxp://kinobezpopcornu.pl
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-23, 12:53   

U nas można tylko kupić olej z konopi ;) Ale on chyba nie ma żadnych super właściwości ;)
 
 
Asłan 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 281
Skąd: Posen
Wysłany: 2007-08-23, 12:54   

no nie ma.. :cry:
_________________
hxxp://kinobezpopcornu.pl
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-23, 13:01   

A Ty nie jesteś anty, przypadkiem? :roll:
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-23, 13:38   

można kupić jeszcze piwo z dodatkiem konopii, ale też raczej nie ma super właściwości :P
_________________
 
 
 
Asłan 


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 281
Skąd: Posen
Wysłany: 2007-08-23, 14:57   

kasienka napisał/a:
A Ty nie jesteś anty, przypadkiem? :roll:


Jestem anty,ale jestem również za legalizacją..
Albo delegalizacją również alkoholu (zwłaszcza wódki) i papierosów...
_________________
hxxp://kinobezpopcornu.pl
 
 
Lily 


Pomogła: 425 razy
Dołączyła: 04 Cze 2007
Posty: 18041
Wysłany: 2007-08-23, 15:31   

A to ziarno konopi, nie wiem czy w Polsce dostępne, ale w Czechach jest - to to samo? Ma ponoć bardzo dużo Omega3...
_________________
hxxp://www.wegetarianskiblog.blox.pl]Blog wegetariańskihttp://www.zielonastrona.blogspot.com], blog mniej wegetariański
 
 
Nova 

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 231
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-23, 15:38   

No właśnie leży mi w domu kilogram ziarna konopi i nie wiem co ztym zrobić... :mrgreen:
Miałam kiedyś przepis na mleczko konopne, panaceum na wszystko podobno bomba witaminowo-mikroelementowa. Jak już zdobyłam konopie to mi przepis wsiąkł. :-?
 
 
Bananna 


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 03 Sie 2007
Posty: 452
Skąd: Konin
Wysłany: 2007-08-24, 01:12   

Nova, trzymaj przepis
Cytat:
Mleko z konopi
Namoczone przez noc ziarno odcedź i przepłucz; zmiel w maszynce lub użyj makutry; przełóż na gęste sito i polewając przegotowaną ciepłą wodą zlewaj płyn do garnka; na 1 szklankę nasion użyj 1-2 szklanek wody; mleko gotowe; zależnie od tego czy dodasz cynamonu z miodem, czy też kaszy jęczmiennej lub jaglanej z przyprawami z mleka można robić pyszny i kaloryczny napój lub zupę, budyń itp.


źródło: hxxp://kzk.telefirma.pl/6_01.php]*KLIK*
_________________
 
 
 
marysia 


Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 348
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-08-24, 07:47   

Bananna niezrównanna :-D
 
 
Nova 

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 03 Lip 2007
Posty: 231
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-08-24, 07:58   

Bananna dzięki!
 
 
Cieszymir 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 26
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Wysłany: 2007-08-25, 21:24   

kasienka napisał/a:
U nas można tylko kupić olej z konopi ;)

Bananna napisał/a:
można kupić jeszcze piwo z dodatkiem konopii


...i kadzidełka o zapachu Cannabis indica :mryellow:
 
 
kasienka 


Pomogła: 123 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 8362
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-26, 10:36   

Kiedyś znajoma opowiadała mi, że robili imprezę i sąsiedzi wezwali policję. Imprezka była cicha, siedzieli, gadali i palili :mrgreen: ...

Panowie policjanci stanęli w drzwiach i tak mówią:
"mm, ładne macie kadzidełka :-P "

Ale wyluzowani byli i poszli sobie...
 
 
gosiabebe 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 1494
Wysłany: 2007-08-26, 10:42   

kasienka napisał/a:
"mm, ładne macie kadzidełka "


:lol: :lol: :lol:
 
 
rebTewje 
tatanaty


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1323
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2007-08-28, 20:25   

Nova napisał/a:
No właśnie leży mi w domu kilogram ziarna konopi i nie wiem co ztym zrobić...

przyslij mi, ja bede wiedzial 8-)
_________________
Widmo krąży nad Europą, widmo weganizmu...
 
 
 
MikolajTr 

Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-03-22, 15:47   

Leki i wszelkie maści naturalne z konopi już są produkowane i dostępne w Polsce. Sprawdziłem w internecie ;)
 
 
hfeliks

Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-08-28, 12:53   

Produkty medyczne wytwarzane z konopi są pozbawione cech narkotycznych, dlatego też nie rozumiem dlaczego tak wiele szumu o to.
_________________
Blog o finansach inaczej hxxps://domowefinanseblog.wordpress.com/]hxxps://domowefinanseblog.wordpress.com/ Porady, recenzje, komentarze.
 
 
Argumental

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 11
Wysłany: 2017-08-28, 15:53   

...
Ostatnio zmieniony przez Argumental 2019-12-16, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AdrianK 

Dołączył: 08 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: 2017-09-08, 08:47   

Wiem, że wiele osób, które mają poważne dolegliwości bólowe, używa plastrów przeciwbólowych opartych o wyciągi konopne. Również zastanawiałem się nad tą terapią, ale pomijając wiele skrajnych opinii, największym problemem dla mnie jest wysoki koszt takiej kuracji.
_________________
Nie czekaj! Zacznij czytać hxxp://otwartyumysl.pl/]blog z poradami.Zapraszamy.
 
 
bambaryla

Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-10-16, 16:07   

Szum jak zawsze jest o jedno - o niewiedzę. A konkretnie Ci, którzy wiedzą najmniej, najgłośniej krzyczą o szkodliwości czegoś. Co tam, że jednocześnie sami jedzą piguły przeciwbólowe jak cukierki.
 
 
ericos

Dołączył: 19 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 2017-10-19, 19:27   

AdrianK napisał/a:
Wiem, że wiele osób, które mają poważne dolegliwości bólowe, używa plastrów przeciwbólowych opartych o wyciągi konopne. Również zastanawiałem się nad tą terapią, ale pomijając wiele skrajnych opinii, największym problemem dla mnie jest wysoki koszt takiej kuracji.


dokładnie
 
 
Hopeksa 

Dołączyła: 19 Lip 2022
Posty: 23
Wysłany: 2022-08-09, 14:13   

Najlepsze produkty konopne, takie jak izolaty, destylaty czy ekstrakty konopne oraz olejki eteryczne są w Cannabication. Mają bardzo wysoką jakość i gwarancję bezpieczeństwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12